Randka

Mogą Ciebie zainteresować

Oficjalne recenzje i

Wśród nieznanych twarzy

1725 100 32

Alison Taylor jest przekona, że jej małżeństwo to przeszłość. Dlatego umawia się przez aplikację randkową na spotkanie z pewnym mężczyzną.
Następnego dnia budzi się z potwornym bólem głowy i raną na głowie. Lekarze stwierdzają u niej prozopagnozję.Dziewvzyna nie rozpoznaje twarzy nie tylko obcych, ale i bliskich osób.
Od tej chwili zaczynają się dziać w jej życiu rzeczy, które ją przerażają.
Wciągający thriller psychologiczny. Jak zwykle Louise Jensen nie zawodzi.

Od tej chwili zaczynają się dziać w jej życiu rzeczy,...

Historia ciekawa. Pokazanie oblicza , choroby, ktora posiada minusy i plusy. Ciekawa perspektywa przedstawienia. Przyjemnie sie czytalo.

Wciągająca i intrygująca fabuła. Męczyło mnie jednak ograniczenie przestrzeni.

Wciągająca i intrygująca fabuła. Męczyło mnie jednak ograniczenie przestrzeni.

Podobała mi się ta książka, jednak wątpliwości głównej bohaterki przez całą lekturę stała się dla mnie męcząca na dłuższą metę.

Polecam całym sercem! Jestem początkująca w takiej tematyce książek, ale dla takiej pozycji warto było. Pochłonięta w dwa dni, wywołała nie tylko uśmiech, złość, zaciekawienie, łzy, ale i pobudzała do własnej analizy sytuacji.
Zazwyczaj mam odruch wybierania pozycji o kilku tomach - w tym przypadku żałuję, że nie dowiem się co dalej. Na pewno sięgnę po inne pozycje autorki - zdecydowanie trafiła kunsztem literackim w moje serce i duszę.

Luise Jensen „Randka"

Alison to młoda kobieta, której życie wywraca się do góry nogami w pewien niedzielny poranek.
Budzi się sama w pustym domu z ogromnym bólem głowy z krwawiącą raną na głowie.
Nie może przypomnieć sobie nic z poprzedniego wieczoru.
Jest pewna tylko tego, że poszła na randkę z nieznajomym z internetu.
Koszmar zaczyna się w momencie, gdy patrzy w lustro i z przerażeniem odkrywa, że nie rozpoznaje własnej twarzy. A co gorsze nie rozpoznaje także rodziny i przyjaciół.
Od tej pory Alison musi nauczyć się żyć wśród obcych ludzi.
Zagrożenie czai się z każdej strony, a
każda napotkana osoba może być wrogiem.
Ali za wszelką cenę próbuje odkryć prawdę odnośnie tragicznego wieczoru.
Zbliżanie się do prawdy sprawia, że kobieta jest w coraz większym niebezpieczeństwie.
A zakończenie śledztwa przyniesie zarówno ból, jak i ukojenie.

_________________________
"Randka" to niesamowity thriller psychologiczny.
Pomysł z prozopagnozją byłem strzałem w dziesiątkę. Przyznam szczerze, że nie miałam pojęcia o istnieniu, takiej choroby.
Luise Jensen tak poprowadziła fabułę, że momentami miałam ciarki na całym ciele.
Jednym słowem : POLECAM

Luise Jensen „Randka"

Budzi się sama w pustym domu z ogromnym bólem głowy z krwawiącą raną na głowie.
Nie może przypomnieć sobie nic z poprzedniego wieczoru.
Jest pewna tylko tego, że poszła na randkę z nieznajomym z internetu.
Koszmar zaczyna się w momencie, gdy patrzy w...

Książka o dość ciekawej tematyce, chyba jeszcze nigdy jako takiej nie czytałam, dlatego po nią sięgnęłam. Uważam, że to był starzał… w ósemkę. Nie jest jakaś to niesamowita książka, ale zdecydowanie bardzo dobra. Czytało się ją bardzo szybko i przyjemnie, czuć było to przerażenie głównej bohaterki, która nie była pewna nawet czy jest sama w domu. Szczerze mówiąc nie odgadłam na początku kto tak naprawdę był sprawcą, ale mimo tego i tak bardzo dobrze się bawiłam przy rozwiązywaniu tej ciężkiej sprawy. Minusem była infantylność bohaterki. Czasami naprawdę mówiła takie głupoty, że łapałam się za głowę.

Świetna lektura na wakacje. Doskonały styl. Rzeczywistość, która może zdarzyć się wszędzie. Polecam.

Przyjemna, na raz i duży plus za ciekawy wątek, który porusza temat do tej pory dla mnie nieznany, a mianowicie kwestia nierozpoznawania twarzy. Intrygujące.

"Myślę, że wszyscy czasem robimy czasem rzeczy, o których sądzimy, że to dobry pomysł, dopóki nie zostaniemy przyłapani" - sądzę, że ten cytat najlepiej podsumowuje książkę. Jest napisana ciekawie, podobało mi się to dawkowanie faktów, pokazanie emocji Ali... i choć pewnych rzeczy można się było domyślić, to uważam, że książka jest naprawdę dobra.