Tales from Sand and Sea

Alwyn Hamilton Wydawnictwo: Faber and Faber Cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 0.5) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Faber and Faber
Buntowniczka z pustyni (tom 0.5)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Książka cudowna, zachwycił mnie styl pisania autorki. Zawiera cztery opowiadania: pierwsze na temat Jina (napotkamy tam temat jego pierwszej dziewczyny!), drugie o jego mamie, trzecie o Bohaterze Atallahu i księżniczce Hawie, oraz czwarte, opowiadające o mamie Amani i jej prawdziwym ojcu, Dżinie.
Na ostatnich stronach przeczytamy wykład z autorką. Alwyn Hamilton wyznaje na...

Opowieści z piasku i morza to idealne wprowadzenie do czekających nas przygód Amani i Jina.
W tej książce poznajemy tak naprawdę początki matek - Amani i Jina.
Pierwsza historia jaka pojawia się w książce opowiada o losach Ahmeda i Jina przed wydarzeniami z pierwszego tomu, w drugim opowiadaniu pojawia się matka Ahmeda i matka Jina, dowiadujemy się wszystkiego o ich...

Lekki zawód. Książka jest opowiadań, które mają nam jeszcze lepiej zobrazować głównych bohaterów, niestety nie dowiadujemy się niczego nowego. Umieszczone tu są również legendy które były już wcześniej zamieszczane w poprzednich tomach.
Lekka lektura na godzinę czasu, absolutnie NIE jest to żaden niezbędnik fana

"Opowieści z piasku i morza" to zbiór czterech opowiadań uzupełniająca trylogię o Niebieskookiej Bandytce, Amani. Dodatkowo w książce znajdziemy czarno-białe ilustracje i wywiad z autorką. Książeczka jest bardzo krótka, ale możemy się dowiedzieć co się działo z Jinem i Ahmedem przed akcją w pierwszym tomie, historię matki Jina i Amani oraz rozbudowaną legendę o której...

Czytając jakąś fantastyczną bajkę, niewymagającą zresztą; w opiniach gdzieś, wyłuskałam tytuł " Buntowniczka pustyni".
Ha, coś mam w tych samych klimatach, a żeby być w temacie, sięgam po " Opowieści z piasku i morza".
Czytam i przy drugim opowiadaniu, zastanawiam się, co to ma być?
Fatalne streszczenie nie wiadomo czego, a czemu to miało służyć?
Beznadziejne.
Dobrze, że...

Co prawda minął już kwartał od momentu jak przeczytałam trylogię 'Buntowniczka z pustyni' ale nadal miałam w pamięci tę historię (a to rzadkość u mnie). Natomiast miałam wrażenie, że tytułowych opowieści (zwłaszcza historii o dżinach) mogło być więcej. Miałam nadzieję na baśnie w stylu tej o Bohaterze Atallahu i Księżniczce Hawie (ta była wspomniana wielokrotnie w...

Napisałabym coś, ale muszę zdobyć Mount Everest

Fajny dodatek do serii, ale nie obowiązkowy. Co więcej pisać- nie zachwycił nie wiadomo jak bardzo (może dlatego, że cała seria jakoś niezbyt mi się podobała), ale nie mogę powiedzieć, że był bezsensowny, bo fajnie było dowiedzieć się trochę więcej o tym świecie.

Muszę przyznać, że jest to fajny dodatek do serii. W książce są cztery opowiadania - najbardziej podobało mi się ostatnie, czyli „Dżin i Uciekinierka”. Fanom „Buntowniczki z pustyni” te historie na pewno przypadną do gustu, lecz dla tych, którym ta seria niezbyt się podobała może to być bez sensu.
A wy czytaliście ten dodatek? Czy raczej nie macie zamiaru po niego sięgać? .

2013

Masa powtórzeń, sporo niedociągnięć.. brak tego czegoś co dawała trylogia.. niestety nie polecam tej książeczki jako zapoznanie się przed serią można nic nie zrozumieć albo się zniechęcić.. :D

• 2019
  • Chcę w prezencie