Marzyciel

Laini Taylor Cykl: Strange The Dreamer (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction 512 str.
Strange the Dreamer

Sine Qua Non
fantastyka, fantasy, science fiction

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Kowal Snów i Muza Koszmarów

15 Link do recenzji

Pomysł na książkę jest bardzo fajny i kreatywny. Jest ona lekko napisana, więc się ją łatwo czyta. Niestety moim zdaniem zakończenie jest negatywnie zaskakujące i nie przypadło mi do gustu.

Historia Lazlo Strange jest tajemnicza i niespotykana. Nikt jak on nie wierzy i nie marzy mimo, że los nie był dla niego zbyt łaskawy. Trudności jednak nie przeszkadzały mu w maszerowaniu przez życie.

Autorka za pomocą Lazla i Miny stara się przekazać nam bardzo ważne lekcje. Nasz bohater uczy, nas że o marzenia trzeba walczyć, a gdy nadarzy się okazja na jego spełnienie...

Książka polecana przez Samanthę Shannon.

"Marzyciela" miałam w planach od momentu premiery. Jednak niegasnący hype i ciągłe zachwyty skutecznie mnie do tej książki zniechęciły. Dopiero po wielu miesiącach, gdy fala pozytywnych komentarzy nieco zelżała, zdecydowałam się po nią sięgnąć. Nie pożałowałam!

W "Marzycielu" poznajemy młodego Lazlo , zakochanego w książkach sierotę. Fascynuje się on również baśniami i...

Nic ciekawego, odradzam, starta czasu i pienędzy.💁‍♀️

Wspaniała, pełna magii historia. Pięknie przedstawiona. Ciekawi bohaterowie i emocjonująca akcja, zwłaszcza zakończenie, którego w ogóle nie dało się przewidzieć.

Marzyciel czekał cierpliwie w mojej domowej biblioteczce kilka ładnych miesięcy .. Przeczytałam i zamawiam od razu kolejny tom. Cudownie magiczna opowieść <3

100/10!! Kocham! Polecam!

"Marzyciel" to przepiękna powieść, jedyna w swoim rodzaju. ♥
Świat jest świeży i ciekawy, bohaterowie mają głębię i są do ukochania, a przy okazji są bardzo ludźcy i, och, marzycielscy.
Czytając tę historię miałam wrażenia przeniesienia się do kompetnie innego miejsca, pięknego miejsca magii, fantazji i zapachu starych książek oraz opowieści z pogranicza jawy i snu.
Piękna....

Czytane po angielsku; czytadło zacne. Bardziej po literackiej stronie spektrum, z wymyślną prozą, co dla mnie jest stroną przeciwną od preferowanej, ale przyjemnie sobie raz na czas przeczytać coś napisanego "inaczej". Początek dłużył mi się dość długo i dopiero wraz z opuszczeniem biblioteki przez Lazlo zaczęłam bardziej wczuwać się w fabułę i postacie.

Myślę, że co mnie...

Dyskusje