Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Jenna Evans Welch Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: #GOYOUNG literatura młodzieżowa
Data 1. wydania:
2016-04-12
Donata Olejnik
Wydawnictwo Dolnośląskie
literatura dla młodzieży nastolatka pamiętnik poszukiwanie prawdy powieść obyczajowa przygoda relacje rodzinne rozwód tajemnica uczucie
literatura młodzieżowa
Donata Olejnik
#GOYOUNG
Inne

Oficjalne recenzje i

Włoskie wakacje

[ 8 ] Link do recenzji

Książka mi sie bardzo spodobała. Jak ją czytałam czułam się ja na wakacjach we Włoszech. Nawet więcej chce sie zapis na kurs włoskiego przez nią

Długo się zastanawiałam, jak ocenić tę książkę. Czy 10/10 to nie będzie za dużo? Pewnie znajdzie się wiele osób, które powiedzą, że to przecież taka banalna młodzieżówka, dość przewidywalna i szablonowa, bo choć rzecz dzieje się we Włoszech, to konstrukcja historii przypomina amerykański film. Jednak mnie ona urzekła. Ja po prostu uwielbiam tego typu książki (filmy zresztą...

Zauroczyła mnie. Tak totalnie mnie wciągnęła w klimat Włoch, wakacji i ciepłych promieni słońca i looodów. Romans jest dla mnie tak magicznie nieprzeciętnie idealny. Tak bardzo spodobały mi się kreatywnie zabawne teksty i niespotykany zwrot akcji, przeżywałam to razem z nimi! Nie chciałam wracać z tych wakacji :(

Całkiem fajna, odprężająca (pomimo trudnych wątków) młodzieżówka. Chociaż część fabuły była dość schematyczna i przewidywalna, to jednak pewne elementy były zaskakujące.
Książka przede wszystkim była napisana z pomysłem, do tego opowiadała w fantastyczny sposób o Florencji co powodowało, że czytało się bardzo lekko i przyjemnie. Polecam.

Sięgnęłam po tę książkę, aby oderwać się o psychicznie obciążającej sytuacji w kraju. Taki mały detoks psychiczny. Miłość, inny kraj i nie moje problemy.
Pod względem oderwania się od rzeczywistości książka jak najbardziej spełniła swoją rolę - pomogła mi zapomnieć. Jednak po raz kolejny uświadomiłam sobie, że na niektóre młodzieżówki jestem już trochę za stara.
Wątek...

Nie należy mieć większych oczekiwań co do tej pozycji.
Główna bohaterka jest przyjemna ale lekko bezbarwna. Na plus można wsiąść opisy zabytków we Florencji i legendy.

Bardzo wciąga, zaskakuje, wzrusza i daje wiele emocji - książka zawiera wszystko czego dobra młodzieżówka potrzebuje, dodatkowo daje cudowny włoski klimat ^^ aż człowiek chciałby przejść się po placu w prażącym słońcu jedząc gelato

Sięgnęłam po tę książkę wabiona moją nieskrywaną miłością do Italii oraz Rzymu, w którym mieszkałam przez ostatni rok. Niestety mocno się rozczarowałam. Książka jest przekoloryzowana do granic możliwości - nikt, kto mieszkał we Włoszech nie opisałby Włochów i Italii w tak płytki i stereotypowy sposób. Sama historia Liny może i była ciekawa, ale napisana jakby w pośpiechu,...

Z jakiegoś powodu mogę uważać "Love&Gelato" za MOJĄ książkę. Dlaczego? Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą jak bardzo kocham Włochy. To moje miejsce na ziemi, marzę o odwiedzeniu go. Dlatego też każda książka, film, czy serial powiązany w jakikolwiek sposób z Italią znaczy dla mnie bardzo wiele.

Carolina Emerson przechodzi przez ciężki czas w życiu-jej ukochana matka umiera...

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Welch i na szczęście się nie zawiodłam. Od początku nie miałam za dużych wymagań dotyczących tej powieści. Oczekiwałam przyjemnej, wakacyjnej historii z ciekawym wątkiem i bohaterami , którzy nie będą za bardzo irytujący, i ją otrzymałam. Jest idealna na lato i w interesujący sposób przedstawia włoską Florencję. Aż po...

Dyskusje

• 2018