Opowieści z piasku i morza

Alwyn Hamilton Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 0.5) fantastyka, fantasy, science fiction
Tales from Sand and Sea
Data 1. wydania:
2018-01-01
Czwarta Strona
Tales from Sand and Sea
Buntowniczka z pustyni (tom 0.5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Agnieszka Kalus

Co prawda minął już kwartał od momentu jak przeczytałam trylogię 'Buntowniczka z pustyni' ale nadal miałam w pamięci tę historię (a to rzadkość u mnie). Natomiast miałam wrażenie, że tytułowych opowieści (zwłaszcza historii o dżinach) mogło być więcej. Miałam nadzieję na baśnie w stylu tej o Bohaterze Atallahu i Księżniczce Hawie (ta była wspomniana wielokrotnie w...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Napisałabym coś, ale muszę zdobyć Mount Everest

Fajny dodatek do serii, ale nie obowiązkowy. Co więcej pisać- nie zachwycił nie wiadomo jak bardzo (może dlatego, że cała seria jakoś niezbyt mi się podobała), ale nie mogę powiedzieć, że był bezsensowny, bo fajnie było dowiedzieć się trochę więcej o tym świecie.

Muszę przyznać, że jest to fajny dodatek do serii. W książce są cztery opowiadania - najbardziej podobało mi się ostatnie, czyli „Dżin i Uciekinierka”. Fanom „Buntowniczki z pustyni” te historie na pewno przypadną do gustu, lecz dla tych, którym ta seria niezbyt się podobała może to być bez sensu.
A wy czytaliście ten dodatek? Czy raczej nie macie zamiaru po niego sięgać? .

Masa powtórzeń, sporo niedociągnięć.. brak tego czegoś co dawała trylogia.. niestety nie polecam tej książeczki jako zapoznanie się przed serią można nic nie zrozumieć albo się zniechęcić.. :D

Jeśli śledzicie mój profil, wiecie, że bardzo spodobała mi się trylogia Alwyn Hamilton ,,Buntowniczka z pustyni”. ,,Opowieści z piasku i morza” są dodatkiem do głównej trylogii. Osobiście lubię takie książki, bo dzięki nim można lepiej poznać świat i bohaterów. Jednak ten konkretny dodatek jest dla mnie niepotrzebny – nic nie wnosi i brak mu klimatu oryginalnych...

Z tego co mi wiadmo, są poprzednie części. Nie czytałam ich. Nie chce czytać. Historie, może ciekawe... sama nie wiem co o tym powiedzieć. Jestem zdecydowanie na nie.

"Opowieści z piasku i morza" to zbiór kilku historii z uniwersum "Buntowniczki z pustyni", a także Q&A z autorką. Piękne wydanie, ilustracje, mapa i kilka ciekawych dodatków - tak tę książkę można opisać w jednym zdaniu. Do przeczytania w godzinę. Dla osób, które nie zachwycały się "Buntowniczką...", nie będzie to nic specjalnego. Niemniej jednak, nie jest to książka o...

Książka sama w sobie spoko, troszkę się rozczarowałam, bo myślałam, iż będzie to o dzieciństwie Amani. Jednak mimo to historie są ciekawie napisane, a na samym końcu jest Q&A z autorką co też jest fajne. Ogólnie można przeczytać dalsze części serii bez tej książki, a najwyżej tak jak ja doczytać ją później.

Zbiór opowiadań Alwyn Hamilton jest wspaniałym dopełnieniem trylogii Buntowniczki z pustyni.
Od razu pokochałam historie księżniczki Hawy i bohaterze Attallahu, która była wspominana w trylogii. Inne opowiadania też skradają serce. Choć muszę przyznać, że pierwszę trochę mniej. Mimo wszystko dobrze jest wrócic do świata wykreowanego przez autorkę. Jeśli nie znaćie jej...

Dyskusje

• 2019