Opowieści z piasku i morza

Okładka książki Opowieści z piasku i morza
Alwyn Hamilton Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 0.5) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Buntowniczka z pustyni (tom 0.5)
Tales from Sand and Sea
Czwarta Strona
2018-11-14
2018-11-14
Data 1. wydania:
2018-01-01
Agnieszka Kalus
Agnieszka Kalus

Opowieści z piasku i morza to wspaniała przygoda. Te 4 krótkie opowiadania zabrały mnie dokładnie tam, gdzie bardzo chciałabym być - daleko ♥️ Zapewne wrócę do niej jeszcze po przeczytaniu całej serii, bo podobno tak lepiej.
Czytałam gdzieś, że ktoś przeczytał ją po i dzięki Bogu, bo by go nie zachęciła, by sięgnąć po "Buntowniczkę", ja natomiast czekam niecierpliwie do momentu, w którym wyjdę na zero z książkami do recenzji i będę mogła zacząć przygodę z Buntowniczką 😈♥️ pewnie dlatego, że jaram się tym światem od momentu, w którym poznałam Alladyna, także jestem tak obiektywna jak przy książkach Czornyja, ale to nieistotne 🤣

instagram: zauroczona_literatura
link: https://www.instagram.com/p/CY38RSVsGok/

Postanowiłam, że w najbliższym czasie zacznę serię "Buntowniczki z pustyni" Alwyn Hamilton.

Na początek tej przygody wybrałam nowelkę "Opowieści z piasku i morza", która pomimo swojego niepozornego wyglądu (ma ona aż 137 stron) zawiera interesująca treść.

Książka ta składa się z 4 krótkich historii dopełniających lub wprowadzających do całej serii. Osobiście z całej czwórki opowiadań spodobały mi się dwie ostatnie historie. Jedna opowiadała o sile miłości księżniczki i pewnego bohatera. Druga natomiast, ukazywała realia małżeństw z przymusu oraz głosu, jaki miały na ten temat kobiety.

Muszę przyznać, że po przeczytaniu tej nowelki nie mogę się doczekać aż sięgnę po "Buntowniczkę z pustyni".
J.

instagram: zauroczona_literatura
link: https://www.instagram.com/p/CY38RSVsGok/

Książka ta składa się z 4 krótkich...

Fajny dodatek, ale raczej dla fanów serii, kiedy już znamy i lubimy bohaterów. Gdybym czytała go bez znajomości trylogii, nie wiedziałabym o co chodzi i raczej nie zachęciłby mnie do sięgnięcia po buntowniczkę. Dla kogoś kto serię przeczytał dodatek rozjaśnia niektóre wątki i sprzedaje ciekawe smaczki, które można dostrzec właśnie wtedy kiedy czytało się buntowniczkę.

Nie lubię zbiorów opowiadań, a jeszcze bardziej nie lubię tych dołączanych do serii, bo zazwyczaj kompletnie nie trafiają w moje gusta i przy ich czytaniu zwyczajnie się męczę. Dlatego tym większe było moje zdziwienie, kiedy nie dość, że świetnie się bawiłam przy słuchaniu "Opowieści z piasku i morza", to na dodatek ich koniec zupełnie mnie zaskoczył!

Trochę żałuję, że nie ogarnęłam tego tomiku od razu po skończeniu Duchów Rebelii gdzieś w lutym, bo zapewne odbiór byłby zupełnie inny. Zapewne spodobałyby mi się nawet bardziej. .Ale nie zmienia to faktu, że to po prostu bardzo miły i przyjemny powrót do postaci, które ostatecznie bardzo polubiłam, choć zdecydowanie chwilę mi to zajęło.

Najważniejsze jest to, że to nie są opowiadania o niczym, ani też nie powielają tego, co już zdążyliśmy poznać w oryginalnej trylogii. Rozwijają historię bohaterów, przekazują nam tło ich opowieści i pozwalają poznać, co działo się, zanim pojawili się w historii i lepiej zrozumieć ich motywację.

Jeśli nie polubiliście oryginalnej historii to tak naprawdę nie macie po co stykać się z tym zbiorem, bo prawdopodobnie tylko będziecie sie męczyć. Jeśli zaś jak ja tęsknicie za Amani i jej przyjaciółmi (okazuje się, że ja trochę tak!) to z uśmiechem na ustach zanurzycie się w ich historie!

Trochę żałuję, że nie...

Uwielbiam styl Alwyn Hamilton: te szczegóły, zanurzenie się w historie, kreacja bohaterów. Warsztat sam w sobie.

Alwyn Hamilton urodziła się w Toronto. Swoje dzieciństwo spędziła na podróżach pomiędzy Europą i Kanadą, jeszcze zanim jej rodzice osiedlili się we Francji. Dorastała w niewielkim mieście, gdzie opcje spędzania wolnego czasu były bardzo ograniczone. Od tamtego momentu zaczęła swój czas poświęcać na czytaniu oraz pisaniu o innych miejscach, uwielbiając fantastykę. Po wyjechaniu z Francji studiowała na uniwersytecie w Cambridge, wybierając kierunek historię sztuki.

Autorka nagrodzona Goodreads Choice Awards przedstawia nam krótką formę wprowadzenia do świata Buntowniczki z pustyni. W książce mamy przedstawione kilka, krótkich opowiadań. Idealne wprowadzenie dla tych, którzy chcą zacząć pustynną przygodę z Niebieskooką Bandytką. Dla fanów serii będzie to natomiast doskonałe uzupełnienie dla swoich kolekcji.

Pustynia skrywa wiele magicznych tajemnic. Czy jesteś gotowy aby poznać je wszystkie? Cztery, krótkie opowiadania przedstawiają nam świat z przedstawianego cyklu, z różnych perspektyw. Każda opowieść ma swój urok, a przy tym wciąga czytelnika na tyle, aby ten z chęcią sięgnął po pełne tomy ze świata magicznej pustyni.

Bardzo przyjemny zbiór opowiadań. Idealna książka na postój czytelniczy, szybka, lekka, fajna, krótka a mimo wszystko bardzo ciekawa. Polecam.

Ciekawa. Wprowadza do innych części.

Ciekawa. Wprowadza do innych części.

Szybkie do przeczytania, historie pokazujące wcześniejsze losy bohaterów

Szybkie do przeczytania, historie pokazujące wcześniejsze losy bohaterów