Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 26.91 zł

Opowieści z piasku i morza

Alwyn Hamilton Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 0.5) fantastyka, fantasy, science fiction
Tales from Sand and Sea
Data 1. wydania:
2018-01-01
Czwarta Strona
Tales from Sand and Sea
Buntowniczka z pustyni (tom 0.5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Agnieszka Kalus

Super uzupełnienie całej serii. Niestety z wielkim smutkiem kończę tą fantastyczną przygodę, aż żal się rozstawać z tak piękną książką. Na pewno będę do niej wracała z przyjemnością.

Zawiodłam się bardzo, myślałam że otrzymam opowieści rozszerzające świat ale takie, których jeszcze nie poznaliśmy. Niestety, czytelnik dostaje to, co już znał z głównego toru książki. Oczekiwałam czegoś o Bliźniakach, może coś z młodości Amani. Najciekawsza była ta o Jimie i Ahmedzie, pozostałe... Nic nie wnoszą, bo już są znane.

5 ⭐ (ebook)

Oczekiwałam od tego dotarli czegoś zupełnie innego. W książkach z serii historia Księżniczki Hawy i Bohatera jest przedstawiona o wiele atrakcyjniej, mimo że nie poznajemy jej całej. Pozostałe opowiadania spoko, ale bez jakiejś rewelacji. Dobre jako dodatek PO przeczytaniu trylogii. Jeśli czytała bym przed to totalnie by mnie zniechęciło.

Książka króciutka, ale jest świetnym uzupełnieniem cyklu "Buntowniczka z pustyni", bo poznajemy w niej między innymi historie matek Jina i Amani. Na końcu jest też ciekawy wywiad z autorką.

Zapowiada się nieźle książka

Pustynia skrywa jeszcze więcej magicznych tajemnic, czy chcesz poznać je wszystkie?

Przeczytałam ją nie znając wcześniejszych historii autorki i muszę powiedzieć, że jest to bardzo ciekawa i fajna książka. Pełna akcji, a każde opowiadanie jest ciekawe i intrygujące. Jest tu pełno akcji, cały czas się coś dzieje. Są tu poruszone bardzo ważne tematy. Nie będę się rozwodzić,...

Książka cudowna, zachwycił mnie styl pisania autorki. Zawiera cztery opowiadania: pierwsze na temat Jina (napotkamy tam temat jego pierwszej dziewczyny!), drugie o jego mamie, trzecie o Bohaterze Atallahu i księżniczce Hawie, oraz czwarte, opowiadające o mamie Amani i jej prawdziwym ojcu, Dżinie.
Na ostatnich stronach przeczytamy wykład z autorką. Alwyn Hamilton wyznaje na...

Opowieści z piasku i morza to idealne wprowadzenie do czekających nas przygód Amani i Jina.
W tej książce poznajemy tak naprawdę początki matek - Amani i Jina.
Pierwsza historia jaka pojawia się w książce opowiada o losach Ahmeda i Jina przed wydarzeniami z pierwszego tomu, w drugim opowiadaniu pojawia się matka Ahmeda i matka Jina, dowiadujemy się wszystkiego o ich...

Lekki zawód. Książka jest opowiadań, które mają nam jeszcze lepiej zobrazować głównych bohaterów, niestety nie dowiadujemy się niczego nowego. Umieszczone tu są również legendy które były już wcześniej zamieszczane w poprzednich tomach.
Lekka lektura na godzinę czasu, absolutnie NIE jest to żaden niezbędnik fana

"Opowieści z piasku i morza" to zbiór czterech opowiadań uzupełniająca trylogię o Niebieskookiej Bandytce, Amani. Dodatkowo w książce znajdziemy czarno-białe ilustracje i wywiad z autorką. Książeczka jest bardzo krótka, ale możemy się dowiedzieć co się działo z Jinem i Ahmedem przed akcją w pierwszym tomie, historię matki Jina i Amani oraz rozbudowaną legendę o której...

• 2019
  • Chcę w prezencie