Samotna gwiazda

wyprawa rodzinny dług sekrety wojna więzi

Oficjalne recenzje i

Podróż, która zmieniła wszystko

[ 23 ] Link do recenzji

Przecudna,przyjemna książka chwyta za serce.Spędziłam z powieścią miły zieczór.Czyta się świetnie.

Ta Pani pisała już lepsze powieści. Niniejsze tomiszcze to taki trochę przelot po Europie Środkowo-Wschodniej. Niby jest Estonia, niby jest Kraków, niby finalnie bohaterom udaje się przedrzeć do Włoch, ale jakieś to wszystko pokręcone i niespójne. Dłuży się tam, gdzie nie powinno, przyśpiesza tam, gdzie powinno być smakowane.

Przyjemna do czytania, widać że autorka lubuje się w tej tematyce powieści

Książka bardzo ciężka do ocenienia. Pierwsza połowa wydawała mi się trochę nudna, jakby dla młodszej grupy, jednak po przeczytaniu całości, myślę, że jest to książka dla znaczne większej liczby odbiorców. Fajna, dająca do myślenia, mimo tego, że momentami bywało nudno.

dużo uczuć wywołuje książka, złość, radość, strach. Myślę, że trudno obojętnie czytać "Samotną gwiazdę". Paulina Simons bez wątpienia ma dar opowiadania, prosto i na temat, a całość okraszona emocjami :)

Na półkach: , , , , , ,

Sięgnęłam po tę książkę z kilku powodów. Po pierwsze, ma dużo pozytywnych opinii. Wiele osób się nią zachwyca.
Po drugie, autorka. Czytałam już kiedyś jej "Tully" i bardzo mi się spodobała.
Po trzecie, opis powieści. Często jeżdżę pociągami i byłam ciekawa jak zostało to tu ukazane.
Podobał mi się już początek:życie bohaterów, planowanie podróży, plany na dalszą...

Kiedy zaczęłam czytać "Samotną gwiazdę" myślałam, że jest to książka dla młodzieży - teraz, po przeczytaniu całości, już wiem, że jest to książka dla każdego., kto szuka swojej drogi przez życie. Każda strona naładowana jest intensywnymi emocjami, które zapadają głęboko w dusze głównych bohaterów.

Pierwsza połowa książki nudna, na szczęście z każdą kolejną kartką było coraz lepiej. Nie jest to "Jeździec Miedziany" ale i tak myślę, że książka warta przeczytania 😉😊

Trochę zajęło zanim mnie zaciekawiła , ale warto było czytać do końca. Na początku nudne życie nastolatków , później super akcje , jak to w książkach Paulliny. Polecam 🙂

Przyznam szczerze, ze na poczatku chwilami nudzila mnie ta książka, ale pozniej zrobila sie naprawde ciekawa. Nawet dosc mocno mnie zaskoczyła zakonczeniem. Piekna książka ;)

Dyskusje

• 2018