Samotna gwiazda

Lone Star
Świat Książki
2016-05-18
2016-05-18
wyprawa rodzinny dług sekrety wojna więzi

Oficjalne recenzje i

Podróż, która zmieniła wszystko

Link do recenzji

5747 652 406

Za kilka nieścisłości odjęłabym jeden punkt, ale uznaję, że to nie jest książka historyczna, tylko fikcja.
Bardzo wciągająca!

Simmons nie zawodzi.

Przecudna,przyjemna książka chwyta za serce.Spędziłam z powieścią miły zieczór.Czyta się świetnie.

Ta Pani pisała już lepsze powieści. Niniejsze tomiszcze to taki trochę przelot po Europie Środkowo-Wschodniej. Niby jest Estonia, niby jest Kraków, niby finalnie bohaterom udaje się przedrzeć do Włoch, ale jakieś to wszystko pokręcone i niespójne. Dłuży się tam, gdzie nie powinno, przyśpiesza tam, gdzie powinno być smakowane.

Przyjemna do czytania, widać że autorka lubuje się w tej tematyce powieści

Książka bardzo ciężka do ocenienia. Pierwsza połowa wydawała mi się trochę nudna, jakby dla młodszej grupy, jednak po przeczytaniu całości, myślę, że jest to książka dla znaczne większej liczby odbiorców. Fajna, dająca do myślenia, mimo tego, że momentami bywało nudno.

dużo uczuć wywołuje książka, złość, radość, strach. Myślę, że trudno obojętnie czytać "Samotną gwiazdę". Paulina Simons bez wątpienia ma dar opowiadania, prosto i na temat, a całość okraszona emocjami :)

2020

Na półkach: , , , , , ,

Sięgnęłam po tę książkę z kilku powodów. Po pierwsze, ma dużo pozytywnych opinii. Wiele osób się nią zachwyca.
Po drugie, autorka. Czytałam już kiedyś jej "Tully" i bardzo mi się spodobała.
Po trzecie, opis powieści. Często jeżdżę pociągami i byłam ciekawa jak zostało to tu ukazane.
Podobał mi się już początek:życie bohaterów, planowanie podróży, plany na dalszą...

Kiedy zaczęłam czytać "Samotną gwiazdę" myślałam, że jest to książka dla młodzieży - teraz, po przeczytaniu całości, już wiem, że jest to książka dla każdego., kto szuka swojej drogi przez życie. Każda strona naładowana jest intensywnymi emocjami, które zapadają głęboko w dusze głównych bohaterów.

Pierwsza połowa książki nudna, na szczęście z każdą kolejną kartką było coraz lepiej. Nie jest to "Jeździec Miedziany" ale i tak myślę, że książka warta przeczytania 😉😊