Ten jeden dzień

Okładka książki Ten jeden dzień Gayle Forman
Nominacja w plebiscycie 2015
Okładka książki Ten jeden dzień
Gayle Forman Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Ten jeden dzień (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2015-07-01
Data 1. wydania:
2013-08-20
Hanna Pasierska
aktor chłopak dziewczyna literatura amerykańska nastolatka odmiana losu Paryż spotkanie szczęście uczucie wakacje
Inne

Jeśli mam być szczera książka zaczynała się bardzo obiecująco i ciekawie, ale po kilkunastu stronach czar prysł i stała się nudna oraz monotonna. Dokończyłam oby dwie części tylko dlatego, że chciałam poznać koniec, ale i tam się bardzo zawiodłam.😕💁🏼‍♀️

Historia dziewczyny poszukującej zagubionej miłości i odkrywającej nową, własną drogę życiową.
Rzecz sympatycznie i z wdziękiem napisana.

Recenzja dylogii

Wycieczka po Europie miała być czymś fascynującym, co spowodowałoby, że życie Allyson w końcu nabrałoby barw. Niestety w rzeczywistości podróż po europejskich miastach okazała się kompletnym niewypałem. Może to dlatego, gdy Allyson spotyka tajemniczego Willema, zgadza się, by na ostatni dzień przed jej powrotem do kraju, pojechali razem do Paryża. Tak...

Bardzo piękna historia dwóch młodych osób. Jedna z lepszych książek które przeczytałam. Polecam z całego serduszka.

Macie ochotę zwiedzić Paryż? Zobaczyć słynną Wieżę Eiffla, zgubić się w uliczkach najbardziej romantycznego miasta na świecie? A może dodatkowo zakochać się i przeżyć najlepszy pocałunek w życiu?

Na to chyba właśnie liczyła główna bohaterka tej powieści. Niestety los bywa przewrotny. Nie wszystko jest różowe, a miłość nie jest tak łatwa jak mogłoby się wydawać.
Allyson...

4/10 kompletnie nie rozumiem wysokich ocen.
Książka w kategorii romans, ale wiecej opisów o wszystkim niż tego romansu.
Może pozycja dla nastokatków.... Dla mnienjie była szczególnie głęboka mimo, że początek opowiadania mnie wkręcił.

Tak, tak i jeszcze raz tak! Uwielbiam :)) Dojrzali bohaterowie i brak schematów. Wątek podróży spleciony z romansem to coś cudownego. Niby romans + Paryż = brak oryginalności, ale "Ten jeden dzień" zupełnie wyłamuje się z tego schematu!

W połączeniu z piosenką "Numb" Linkin Parku, i trzema piosenkami Rat City - "Naked", "Kind of love" i "I just wanna dance" - książka pochłonęła mnie do tego stopnia, że postanowiłam przeczytać "Jak wam sie podoba" i zapisać się na kurs francuzkiego

Jedyna rzecz jaką pamiętam z tej książki to to że były tam makaroniki

„Ten jeden dzień” to wciągająca opowieść o miłości i przypadkach losu autorstwa Gayle Forman. Czytelnik przeżywa z bohaterami niesamowitą przygodę i podróż do Paryża, gdzie wszystko może się zdarzyć. Udowadnia, że wszystko jest możliwe, jeśli czegoś bardzo się chce.

Allyson jest poukładaną dziewczyną, której życie toczy się według założonego planu. Jednak wszystko się...

3 013
    2 714