Pierwsza przychodzi miłość

literatura obyczajowa, romans

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Love comes first

17 Link do recenzji

Książka napisana z lekkością i na szczęście tworzy spójną całość. Pomimo tego, że czyta się lekko, nie jest to łatwa i przyjemne historia pewnej rodziny.
Dramat , który zauważył na życiu wielu osób .
Mimo poważnego tematu, wplecione są zabawne , wręcz czesto niedorzeczne obrazy.

Emily Giffin znam już z innych książek.
Jej książki to historia związków, które wkraczają w trudną fazę lub borykają się z jakimiś problemami z przeszłości.
Warstwa psychologiczna to zazwyczaj mocna strona jej powieści.

Opisywana tu historia wpisuje się w konwencję.
Rodzeństwo: dwie siostry - kompletnie różne, niezbyt dobrze się dogadują, rywalizują o względy rodziców oraz...

Trudne tematy i sprawy opisane w lekki w sposób, który sprawia, że książkę wręcz "pożarłam".

Pierwszy raz sięgnęłam po powieść tej pisarki i mam bardzo mieszane uczucia.

Historia pokazuje trudną relację rodzinną, a przede wszystkim więź rodzeństwa i to jak różne zdarzenia, mają na nią wpływ. Poznajemy dwie siostry w dojrzałym wieku, a mimo to mam wrażenie, że czytam perypetie bardzo młodziutkich kobiet, które nie potrafią odnaleźć się w rzeczywistości....

Na półkach: , , , ,

Napisana przyjemnym, lekkim językiem. Przedstawia historię dwóch sióstr, które różnią się pod wieloma aspektami. Mojemu sercu bliższa okazała się Josie, ale historię z perspektywy jej siostry, Meredith czytałam z równym zaciekawieniem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Absurdalna.na początku czyta się dobrze i historia ma potencjał ale im dalej tym jest coraz gorzej. Dziwne relacje, bezsensowne tajemnice i irracjonalne zachowania.
Najgorszy wątek to decyzja o ciąży bohaterki z przyjacielem przez in vitro, co nie przeszkadza ani dziewczynie przyjaciela ani facetowi ciężarnej.Nierealne zakończenie.Autorka wyraźnie obniżyła loty niestety...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Josie i Meredith to siostry. Josie jest bezdzietną singielką, Meredith ma męża i córkę – ale żadna z nich nie jest szczęśliwa. Josie robi to, co chce, a Meredith to, co należy – ale żadna z nich nie ma tego, o czym marzy. Kiedyś miały brata. „Miały”, dlatego wszystko jest teraz takie pokręcone.

Wydaje Ci się, że znajdziesz szczęście, spełniając swoje marzenia?
A może...

Bez szału. Trochę mnie zmęczyła

Meredith, Josie i Daniel są rodzeństwem. Meredith raczej spokojna, Josie trochę nieokrzesana i nieco egoistyczna, Daniel bardzo inteligentny, wrażliwy, wyrozumiały. Życie jednego z nich tragicznie się kończy. Daniel ginie w wypadku samochodowym. Dziś, 15 lat później po tym zdarzeniu Meredith i Josie nadal z tym żyją i zastanawiają...

"Miłość nie zawsze przychodzi pierwsza, ale jest najważniejsza"
"Pierwsza przychodzi miłość" to rodzinna historia o uczuciach i relacjach między dwiema siostrami. Emily Giffin porusza trudny temat śmierci bliskiej osoby i pokazuję nam co w życiu jest ważne. Książka jest pełna emocji. Czytając możemy się wzruszyć i śmiać do łez. Polecam

Dyskusje

1 326