Nieznana terrorystka

Maciej Świerkocki
Maciej Świerkocki bomba seks polityka kobieta terrorystka kłamstwo Sydney

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Medialny terror w mało wyszukanej formie

Link do recenzji

1883 14 283

To 3 książka tego autora, ciekawego, ale trudnego w czytaniu.
Trochę jestem zaskoczony, bo ta była najbardziej przyziemna i napisana prostszym językiem, niż np. "Klaśnięcie jednej dłoni".
Jak nieraz przypadek może spaprać nam życie, albo skierować go w zupełnie nieoczekiwaną stronę.
Prosta dziewczyna, z patologicznej rodziny, chce się dorobić (choćby na własne mieszkanie)....

OCENA -8/10 REWELACJA

„NIEZNANA TERRORYSTKA” to bardzo osobliwa lektura, dotykająca problemu terroryzmu czyli zmory współczesnego świata ale w innym ujęciu. Flanagan dokonuje trafnych spostrzeżeń i pokazuje że nie zawsze ten którego uznano za terrorystę jest nim w rzeczywistości. Czasami zupełny zbieg okoliczności, czy przebywanie w nieodpowiednim miejscu i czasie może...

Kolejna świetna książka Flanagana za mną. Flanagan pokazuje, jak pod płaszczykiem obrony społeczeństwa przed terroryzmem, politycy i dziennikarze wykorzystują jednostki do swoich prywatnych celów. Wstrząsające, ale niestety ciągle aktualne.

Co to media i politycy mogą zrobić z biednej w sumie tancerki erotycznej, która znalazła się w nieodpowiednim miejscu i czasie z nieodpowiednim człowiekiem! Świetnie napisana, ze znajomością kontekstu społecznego i politycznego dzisiejszej Australii, książka ni to kryminalna, ni to powieść drogi, ni to dramat obyczajowy. Autor naprawdę udowadnia, że dzisiejsi dziennikarze...

To bardzo dobra powieść

Koncepcja kozła ofiarnego opowiedziana raz jeszcze.
Albo krzyk o potrzebę kochania i bycia kochanym.
Albo o nieśmiałym krzyku o powrót prawdziwego chrześcijaństwa.

Książka o interesującej fabule i średnio wykonana. Autor potrafi pisać, ale tym razem do mnie nie trafił. Męczyłam się tylko po to by przekonać się jakie sztampowe zakończenie otrzymam.
Scena, która mi ogromnie zapadła w pamięć do konfrontacja Wilder ze śledczymi. Zgroza. A coś takiego może przytrafić się każdemu.

ALE JAK TO JA?

Gina to tancerka erotyczna, która dzięki pracy usilnie próbuje zrealizować swoje marzenia o pięknej przyszłości. Jednak z dnia na dzień, po nocy spędzonej z nieznajomym zostaje uwikłana w serię zamachów terrorystycznych, z którą nie miała nic wspólnego. Policja dzwoni na alarm, społeczeństwo jest przerażone, a sprawę dodatkowo nakręca za wszelką cenę...

Świat jest do obrzydzenia obrzydliwy. Wszechwładne media, politycy, pazerni, nieprofesjonalni dziennikarze, pieniądze, pieniądze i tylko odrobina ludzkości. Cały ten obraz współczesnego świata rekompensuje znakomite pióro Flanagana.

• 2018
  • 2019