Gra o tron (edycja ilustrowana)

Okładka książki Gra o tron (edycja ilustrowana)
George R.R. Martin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Pieśń Lodu i Ognia (tom 1)
A Game of Thrones
Zysk i S-ka
2016-11-28
1998-01-01
Data 1. wydania:
2005-08-01
Paweł Kruk, Michał Jakuszewski
cykl fantasy westeros gra o tron games of thrones george martin fantastyka

Okładka książki The Rise of the Dragon Linda Antonsson, Elio M. García jr., George R.R. Martin
Ocena 0,0
The Rise of th... Linda Antonsson, El...
Okładka książki Gwiezdny port Raya Golden, George R.R. Martin
Ocena 6,1
Gwiezdny port Raya Golden, George...
Okładka książki Podwójny pasjans George R.R. Martin, Melinda M. Snodgrass
Ocena 6,3
Podwójny pasjans George R.R. Martin,...

Okładka książki Świat lodu i ognia Linda Antonsson, Elio M. García jr., George R.R. Martin
Ocena 8,1
Świat lodu i o... Linda Antonsson, El...
Okładka książki Przystań wiatrów George R.R. Martin, Lisa Tuttle
Ocena 6,7
Przystań wiatrów George R.R. Martin,...
Okładka książki Gra o tron i filozofia. Słowo tnie głębiej niż miecz William Irwin, Henry Jacoby
Ocena 6,2
Gra o tron i f... William Irwin, Henr...

Początek sagi, którą wszyscy znają dzięki ekranizacji HBO. Arcydzieło literatury fantasy, które w pełny sposób oddaje zdradliwość natury ludzkiej w dążeniu do świętego Graala, jakim jest władza. Bezwzględność prostoty oraz meandry równie bezlitosnych gierek salonowych. Człowiek pozostaje człowiekiem pomimo, a nawet wbrew okolicznościom, jakich doświadcza. Wątek Denerys jest najgłębszy i mroczny do imentu. Polecam rzucić się w wir tej skomplikowanej gry o tron, gdyż potrwa kilka dobrych tomów.

Fabuła tej powieści jest już chyba mniej więcej wszystkim znana. Większość z Was o niej słyszała lub oglądała serial, który w przypadku pierwszego tomu jest bardzo dokładną adaptacją.
Porywająca opowieść o władzy, zdradzie, honorze, miłości, o życiu w świcie intryg, walce o władzę i przetrwanie. A to wszystko otulone tajemniczym poczuciem zbliżania się czegoś o wiele bardziej przerażającego.
Doskonale wykreowani, prawdziwi i pełni emocji bohaterowie oraz pełna zwrotów akcja sprawia, że choć to prawie 1000 stronicowa księga, czyta się ją dość szybko.
Serdecznie polecam!

Nie miałam zamiaru sięgać po tą książkę. Zostałam postawiona przed faktem dokonanym i teraz wiem co by mnie ominęło.
Nie przeżyłabym wspaniałej przygody. Północ i południe przyciągnęły mnie do siebie i nie chciały wypuścić. Towarzyszyły mi wszystkie możliwe emocje.
Niesamowite rody, intrygi, naiwność i przebiegłość. Waleczność i honor. Chęć odebrania tego co swoje. Krew i miłość, także zdrada. Rodzinne więzy zostają rozerwane, chłopcy muszą stać się mężczyznami właściwie z dnia na dzień... Można tak długo, tu jest wszystko. Nie napiszę niczego, co nie zostało tu już napisanie. Dodatkową zaletą jest fantastyczna mapa na końcu książki, często do niej wracałam, śledząc choćby przebieg walk.
Nadchodzi zima.
A ja nie opuszczę tych ziem aż do końca.
Polecam!!!
Dziękuję! :)

Bardzo dobra powieść fantasy. Niedużo w niej magii i fantasy, ale wykreowani bohaterowie, wielowątkowa intryga oraz całkiem skomplikowany świat wynagradzają brak typowego sword&sorcery. Na tle innych, ostatnich produkcji fantasy książa zaciekawia i jest bardzo dobra. Aż chce się czytać więcej.

Czytając po oglądnięciu serialu jestem tak samo zachwycony. Nie wiedziałem że serial był taką dokładną adaptacją.

W końcu i ja zawitałam do Westeros i co też moje oczy odkryły. Bohaterowie, świat, historia wszystko zostało tak wspaniale wykreowane. Nic nie jest płaskie, cała przygoda jest naprawdę zawiła i skomplikowana a świat wielki. Postacie mogą uchodzić za prawdziwe osoby tak bardzo wyróżniają się na tle wszystkich i zachowują jakby naprawdę żyły.
Zakochałam się.

Zakochałam się.

"Gra o tron" to pierwsza część sagi zatytułowanej "Pieśń lodu i ognia", która opowiada historię kilku rodów walczących o władze w krainie Westeros. Jest to powieść z gatunku fantastyki, chociaż w tomie pierwszym wątków fantastycznych wcale nie ma dużo. Dopiero w kolejnych częściach sagi stają się one wyraźniejsze.

Książka jest naprawdę gruba, ale czyta się ekspresowo. Mamy wartką akcję, ciekawych bohaterów i sporo zwrotów akcji, które są ogromnie zaskakujące. Książka jest mroczna, brutalna oraz wulgarna i nie są to wady. Autor tworzy w ten sposób naprawdę unikalny klimat. Niektórych może zniechęcać ilość postaci, których jest tu mnóstwo, ale są oni tak wyraziści, że nie ma problemu z zapamiętaniem albo odróżnieniem ich od siebie.

"Grę o tron" bardzo gorąco polecam. Uważam, że jest świetna. Zaznaczam jednak, że nie jest to powieść dla dzieci!

Książka jest naprawdę gruba, ale czyta się ekspresowo. Mamy...

Bardzo trudna bariera wejścia, ale warto to mało powiedziane. Nie oglądałem wcześniej serialu więc dla mnie była to potężna, piękna przygoda.

Całe tłumaczenie pełne jest niepojętych dyletanckich wybryków kogoś, kto nie szczędził nawet kilku sekund na googlowanie definicji słów, a jedynie tłumaczył albo dosłownie, albo wedle własnego widzi mi się.
Wśród takich drobnostek jak głowice mieczy, które nazywane są "gałkami", jednak niedopuszczalnym i śmiechu godnym jest ten fragment: "uniósł przyłbicę swojego płaskiego hełmu". Przepraszam bardzo, co? Uniósł hełm hełmu? A może by tak wiedzieć o czym się pisze, a nie bazować na ludowej wiedzy źle zapamiętanych idiomów?
Pan Paweł Kruk rzeczywiście jest skończonym imbecylem.

Bardzo długo zbierałem się do tego aby rozpocząć serię GoT, i nie żałuję. Mimo, że nie jestem fanem powieści fantasy, to Gra o Tron zrobiła na mnie ogromne wrażenie.
Doskonałe opisy postaci, zwroty akcji i ciekawa historia powodują, że lektura jest bardzo przyjemna.
Moja opinia to 8/10, gdyż uważam, że niektóre rozdziały były nudne lub znajdowało się w nich zbyt dużo niepotrzebnych informacji.