Gra o tron (edycja ilustrowana)

George R.R. Martin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
A Game of Thrones
Paweł Kruk, Michał Jakuszewski
Zysk i S-ka
cykl fantasy westeros gra o tron games of thrones george martin fantastyka
A Game of Thrones
Pieśń Lodu i Ognia (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-11-28
Paweł Kruk, Michał Jakuszewski
cykl fantasy westeros gra o tron games of thrones george martin fantastyka

Opinie [2 435]

Jako wielki fan Tolkiena i Sapkowskiego uważam tę powieść za prawdziwy majstersztyk fantasy! Nie sądziłem, że tak długą książkę przeczytam tak szybko. Rewelacyjnie wykreowany świat, mnóstwo barwnych postaci, intrygujących miejsc i ciągłe intrygi i spiski. Mocno zachęca do przeczytania całej serii, a w do przyszłości obejrzenia serialu.

Po angielsku wybitna, w polskim tłumaczeniu miewam wątpliwości.

Świetnie wykreowany świat. Jeden z lepszych dzieł z dziedziny fantasy. Wkręciłam się zarówno w książkę jak i serial. Nie mogę się doczekać co będzie dalej.

sienkiewicz z niego trochę.
historia wyglądała tak: zaczęłam czytać, mnogość bohaterów i rozpasłość wątków mnie odrzuciła po ok. 100 stronach -> obejrzałam jakąś tam część serialu -> wróciłam do książek i czytałam nawet na zajęciach w LO :P
mam wrażenie, że autor jest trochę bezczelny w tej swojej opisowości, sili się na epickość, ten początek okropnie mnie wkurzył -...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Gra o Tron" to książka, która chodziła za mną już naprawdę długi czas. Serial oglądałam na bieżąco od 2014 roku, ale pozostawił po sobie spore rozczarowanie ostatnimi sezonami. Głównie z tego powodu zdecydowałam się na zapoznanie z książkami.
Muszę przyznać, że pierwsza część wypadła niezwykle pozytywnie. G.R.R.Martin ma talent jeśli chodzi o kreację świata i postaci....

Podziwiam autora cyklu za niebywały kunszt literacki. Wciąż zaskakująca, nieprzewidywalna fabuła. Nietuzinkowe intrygi i niebanalni bohaterowie. Powieść głęboko zapadła mi w pamięć, cykl czytałam lata temu i nie oglądałam serialu - a wciąż pamiętam fabułę i emocje towarzyszące czytaniu.

Jak dla mnie trochę specyficzna, ale fajna. Ten tom traktuję jako takie długie, ale ciekawe wprowadzenie do serii. Martin ma trochę obyczajowy styl pisania, który w połączeniu z fantastyką dla starszych jest naprawdę ok.!

Książka-otwarcie jednej z najbardziej kasowych serii fantasy a jednocześnie jedna z najsłabszych w obrębie cyklu. Opasłe tomiszcze przedstawia całkiem zgrabne wprowadzenie do uniwersum "Pieśni Lodu i Ognia" jednakże autorowi brakuje jeszcze na tym etapie zręczności w opisywaniu relacji ludzkich i nadawaniu im większej głębi. Ned Stark, który jest właściwie jednym z głównych...

Nie sądziłam, że taką księgę przeczytam tak szybko. Książka napisana bardzo przystępnym językiem. Z każdym bohaterem mamy dużo czasu do zapoznania się dzięki czemu postacie nam się nie mieszają, czego się troszkę obawiałam. Akcje są budowane pomalutku i opowiadane z perspektywy kilku bohaterów dzięki czemu dostajemy szerszy pogląd na każdy poruszany wątek.
Już teraz nie...

O dziwo pierwszą część czytałem najdłużej, ale mogło to wynikać z tego, że nie różniła się ona zbytnio od serialu. Jednak Martinowski styl pisania i kreowania Świata bardzo przypadł mi do gustu. Dbanie o najmniejsze szczegóły, rozbudowane i wielopoziomowe postacie jeszcze bardziej pociągnęły mnie do sięgnięcia po drugą część od razu po skończeniu pierwszej.

Dyskusje

47 439