Nawałnica mieczy: Stal i śnieg

George R.R. Martin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 3.1) fantastyka, fantasy, science fiction
A Storm of Swords: Steel and Snow
2020-11-10
2007-01-01
Data 1. wydania:
2001-05-30
Michał Jakuszewski
Zysk i S-ka
A Storm of Swords: Steel and Snow
Pieśń Lodu i Ognia (tom 3.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2020-11-10
Michał Jakuszewski
20065 ocen 583 opinii

20065 ocen

NAWAŁNICA STALI I ŚNIEGU

„Gra o tron”, bo pod taką nazwą najbardziej znana jest saga „Pieśń lodu i ognia”, to światowy fenomen i zdecydowanie największe dokonanie współczesnego fantasy. Dokonanie tak znakomite, że kupiło serca niejednego przeciwnika gatunku. Nic więc dziwnego, że chociaż serial dobiegł już końca, a kolejnych powieści jak nie było, tak nie ma, świat wciąż...

Jon próbuje odnaleźć się wśród dzikich na misji zleconej przez Quorina, Tyrion przeżywa gorycz niewdzięczności, a następnie upokorzenia - obok Sansy. Jamie traci to, co dla niego najcenniejsze i zwraca uwagę na inną kobietę niż Cersei. Davos wraca jako rozbitek do lochów, lecz w końcu zyskuje względy Stanisa. Daenerys zdobywa armię, a Robb popełnia swój pierwszy błąd, który...

Czytając tę serię nieco złamałam swoją zasadę, bo zaczęłam od obejrzenia serialu... Oczywiście książki okazały się o niebo lepsze. Pierwsza część w ogromnej mierze pokrywa się z ekranizacją, ale potem rozbieżności aż dziabią w oczy.

Tyle świetnie wykreowanych postaci i wybitnie stworzony świat to majstersztyk.

Książka, jak poprzedniczki, trzyma w napięciu. Pojawiają się nużące wątki, które chce się ominąć lub wydaje się, że niewiele wnoszą do fabuły, jednak mimo wszystko mi się to podoba. To nadal supr bohaterowie, którzy nie są albo czarni albo biali, to wielkie i małe wydarzenia. Nadal całym sercem jestem w Westeros

Świetna i wciągająca :) Zaczyna się robić coraz ciekawiej.

Trzyma poziom poprzednich części, bardzo dobrze się czyta - nic dodać, nic ująć. Polecam.

Znakomita książka. Polecam

Fanom "Gry o Tron" nie trzeba opowiadać jak wspaniała jest każda z części.
"Nawałnica mieczy: Stal i śnieg" jest godnym konkurentem dla poprzednich dwóch tomów.

Trzecia część serii Lodu i Ognia, zasługująca na pochwałę/

Ekstra, lepsza niż druga część.

Dyskusje

27 892