Harry Potter i Książę Półkrwi

J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Harry Potter (tom 6) fantastyka, fantasy, science fiction
Harry Potter and the Half-Blood Prince
Andrzej Polkowski
Harry Potter magia przygoda

Opinie [1 378]

Dumbledore :( :(

Według mnie książkę można podzielić na 2 części. Pierwsza opisująca codzienne życie uczniów Hogwartu, jak poprzednie części, oraz część druga, dla mnie o wiele lepsza, od której nie mogłem się oderwać. Świetne pokazanie genezy powstania Lorda Voldemorta oraz tytułowy Książe Półkrwi. Po zakończeniu tej książki zabieram się od razu za finał cudownej serii.

Mimo ,że treść filmu jest mi dobrze znana to książka posiadała wiele elementów , które mnie zaskoczyły. ,,Książę Półkrwi " zajmuje najniższe miejsce podium moich ulubionych części . Mimo to każda z serii jest moją ulubioną .

" Książę Półkrwi "to szósty i przedostatni tom cyklu o Harrym Potterze. Po ciągłej akcji, złamanym sercu i zszarganych nerwach, które towarzyszyły, czytając mi Zakon Feniksa, fabuła przybiera o wiele spokojniejszy ton. Książę Półkrwi skupia się głównie na przeszłości Toma Riddle'a- Lorda Voldemorta, który sieje spustoszenie i śmierć. Dzięki tej części jego postać przestaje...

Nim przeczytałem książkę, zrobiłem sobie test wiedzy o serii i niestety tożsamość Księcia Półkrwi nie była dla mnie niespodzianką. Ale nie w tym rzecz. Ta część jest, choć o ponad dwieście pięćdziesiąt stron od poprzedniej cieńsza, niezwykle smętna. Akcja ślamazarna, rozterki miłosne w tle, Dumbledore albo olewa Harry'ego, albo na niego naciska. Spory plus za postać...

🧪 Harry Potter i Książę Półkrwi
▫️
Jest to kolejna część, która otworzyła przedemną dużo niewyjaśnionych wcześniej zagadnień - wkońcu dowiadujemy się czegoś więcej o dawnej rodzinie głównego antagonisty i co tak naprawdę sprowadziło go na złą ścieżkę.
W szkole magii dzieją się kolejne zmiany - profesor Snape przyjmuję stanowisko nauczyciela od Obrony Przed Czarną Magią, a...

Początek historii z horkruksami i podróże po wspomnieniach Dumbledora. Wspaniała przygoda i świetnie spędzony czas. Ta seria chyba nigdy się nie znudzi.

Zdecydowanie moja ulubiona czesc z calej serii!

Kocham i żywię ogromny sentyment.

Cudowna książka, uwielbiam całą serię. Książka wzrusza i jest równie ciekawa jak pozostałe. Autorka wciągnęła mnie w ten cudowny świat magii. Polecam przeczytać.

Dyskusje

77 336