Lew, czarownica i stara szafa

Clive Staples Lewis Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Opowieści z Narnii (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Lion, the Witch and the Wardrobe
Andrzej Polkowski
Media Rodzina
Narnia Aslan Kaspian Łucja
The Lion, the Witch and the Wardrobe
Opowieści z Narnii (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2005-01-01
Andrzej Polkowski
Narnia Aslan Kaspian Łucja
19580 ocen 1089 opinii

Opinie [1 089]

Książka ma swój niewątpliwy urok i klimat. Przeczytana przy próbie łatania pustki po Harrym Potterze. Nie zapełniła jej, jednak dała sporo satysfakcji i zdecydowanie wciągnęła. Z pewnością warto przeczytać.

Książka mojego dzieciństwa, przyjemna w odbiorze, delikatna, wciągająca, magiczna. Szkoda, że dziś coraz mniej takich książek.

Jedna z moich ulubionych lektur szkolnych, choć mam wrażenie, że przez właśnie pryzmat "lektury szkolnej" nie do końca jest doceniana. Teraz po latach kiedy znów się po nią sięga dostrzega się w niej ten urok, którego nie mogło się dostrzec podczas czytania z obowiązku szkolnego, choć ja czytałam ją z przyjemnością nawet i wtedy. Bardzo przyjemny i w łatwy sposób napisana....

Nie przesadzę, jeśli powiem, że "Opowieści z Narnii" to cykl kultowy, a C.J. Lewisowi udało się stworzyć historię, po którą chętnie sięgają nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Czytając książkę miałam przyjemne wrażenie, że język i sposób pisania Lewisa bardzo przypomina styl... J. R. R. Tolkiena. Ale co się dziwić! Wszak panowie byli serdecznymi przyjaciółmi.

"Lew,...

Czasami trzeba dorosnąć👴, by móc sięgnąć po pewne książki, czasami trzeba być dorosłym, by zatęsknić za światem dziecka👶, jego wyobraźni i beztroski

Niesamowita, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Jeśli mam stwierdzić, czy wolę tę pozycję, czy przygody Harry'ego Pottera, to jestem raczej z teamu Narnii. ;) Piękna opowieść, w której jest wiele do odkrycia.

Nie mogę uwierzyć, że po raz pierwszy sięgnęłam po cudowną książkę autorstwa C.S. Lewisa pod tytułem „Opowieści z Narnii: lew, czarownica i stara szafa”. Publikacja ta ukazuje historię czworo rodzeństwa: Piotra, Zuzanny, Edmunda i Łucji. Dzieci spędzają wojnę podczas której w Londynie było bombardowanie, więc rodzie wysłali je na wieś. W trakcie zwiedzania zamku najmłodsza...

Naprawdę wspaniała książka! Przeczytałam ją ponieważ była moją lekturą i od razu po jej skończeniu zaopatrzyłam się w kolejne części. Książka ta uczy przyjaźni, mówienia prawdy oraz rozwija naszą wyobraźnię. Niestety na początku strasznie denerwowało mnie zachowanie Edmunda. Wiem, że to specjalny zabieg autora ale mimo tego bohater działał mi na nerwy.

Miło wspominam te historię ze względu na wiek bohaterów oraz samą fabułę. Jest to dosyć przyjemna lektura i bardzo mało czasu zajmuje, żeby ją skończyć. Ta książka należy również do klasyków. Zdecydowanie dla młodszych czytelników, aczkolwiek każdy może ją przeczytać jeśli ma na to ochotę.

Dyskusje

29 185