Lew, czarownica i stara szafa

Clive Staples Lewis Cykl: Opowieści z Narnii (tom 1)
literatura dziecięca 182 str.
The Lion, the Witch and the Wardrobe

literatura dziecięca
Narnia Aslan Kaspian Łucja

Kup książkę

Opinie [1 038]

Świetna książka, nie tylko dla dzieci

Książka dla dzieci, pisana specjalnie dla nich :) miło przeczytać książkę w wieku dorosłym, paręnaście lat po obejrzeniu filmu :) całkiem krótka i sympatyczna przyjemność na leniwe niedzielne przedpołudnia! :) Zawsze można coś ze świata dziecięcego przywrócić w swoim życiu, a chyba nie ma żadnej osoby dorosłej której tego nie brakuje chociaż w małym stopniu!

Zaraz się chyba popłaczę.

Czytałam dawno temu. Co dziwne, nigdy nie przeczytałam kolejnych części. Coś próbowałam, ale mi nie szło. Może kiedyś, może nawet niedługo... mam nadzieję, że wrócę do Narnii

Cóż za piękna przygoda. Książka niczym magiczna szafa zabrała mnie do krainy Narnii, pozwalając zapomnieć o zwykłej codzienności.

Przeczytałam w swoim życiu wszystkie lektury z kanonu obowiązującego w moich czasach szkolnych - podstawówki, liceum a potem na studiach humanistycznych. Poza nimi czytałam też wiele innych ciekawych tytułów, jednak nie wiem jak to się stało, że nie było między nimi serii C.S. Lewisa "Opowieści z Narnii". Dlatego, by to nadrobić a jednocześnie sprostać wyzwaniu portal...

Cieszę się, że jestem już stara i sięgam po baśnie. Jako nastolatka czytałam głównie harlequiny i kryminały, nie w głowie były mi bajki.
Cudowna, czarująca. Najbardziej żałuje, że nie była ona w kanonie moich lektur szkolnych, jednocześnie zazdroszczę dzisiejszej młodzieży. Mam nadzieję, że książki takie jak ta zachęcą ich do czytania, bo jest lekka, przyjemna i ciekawa.

Książka lekka i jasno obrazuje dobro i zło.
Dużo fantazji, poprzez którą można się "wkręcić" i patrząc na starą szafę ...

Klasyka literatury dziecięcej.
Szkoda, że nie wpadła mi w ręce 20 lat temu :)

Jednym zdaniem: Powrót do dzieciństwa. Książka mimo że jest skierowana do dzieci i tak dobrze się czyta. Mnóstwo nawiązań do Chrystusa. Standardowo mamy walkę dobra ze złem i myślę, że dla dzieci jest to świetna opowieść, która uczy poświęcenia i pokory.
Ogólnie polecam rodzicom, którzy chcieliby zachęcić swoje dzieci do czytania, a nie wiedzą jak to zrobić.

Jedna z moich ulubionych historii z dzieciństwa. Co prawda napisana trochę dziecinnym językiem i miejscami może zawstydzająca, ale dobrze wychowuje i uczy, wartości, takich jak przyjaźń czy lojalność.

Dyskusje