Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 25.00 zł

Lew, czarownica i stara szafa

Clive Staples Lewis Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Opowieści z Narnii (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Lion, the Witch and the Wardrobe
Andrzej Polkowski
Media Rodzina
Narnia Aslan Kaspian Łucja
The Lion, the Witch and the Wardrobe
Opowieści z Narnii (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2005-01-01
Andrzej Polkowski
Narnia Aslan Kaspian Łucja

Na półkach: , , , , , ,

"Po prostu bitwy nie wyglądają zbyt ładnie, gdy biorą w nich udział kobiety." - 😡😡😡
Trudno mi ocenić tę książkę z perspektywy osoby dorosłej. Pamiętam, że jako dziecku nawet mi się podobała (choć możliwe, że to za sprawą filmu), ale nie na tyle, żebym sięgnęła po kolejne tomy; tym razem również nie wywarła na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia. Denerwujące były częste...

Powróciłem do tej książki po siedmiu latach i nadal jestem nią zachwycony. Historia jest prosta i piękna, nie brakuje jej polotu i zwrotów akcji, choć momentami staje się lekko naiwna. Ale w końcu jest to baśń dla dzieci.
W tak niewielkim formacie (po spójrzmy prawdzie w oczy, widziałem dłuższe opowiadania) Lewisowi udało się wykreować tajemniczy świat pełen magicznych...

Przyznam szczerze, że mnie wynudziła, ale dzieciom (5 i pół oraz 9 lat) w miarę się podobała.

Mnie się podobało średnio ale syn był zainteresowany i stwierdził, że chce słuchać następnych części. Ja miałam wrażenie, że za dużo się nie działo w tej historii i nie wiem czy bym sięgnęła po kolejne tomy. Z racji wieku :) nie jestem targetem, a syn stwierdził, że było całkiem ok, więc dajemy 7.

Pamiętam, kiedy mama czytała mi i mojemu rodzeństwu "Opowieści z Narnii" na dobranoc. Mam do nich ogromny sentyment i teraz, czytając je ponownie wraca mnóstwo miłych wspomnień, gdy byłam dzieckiem. No bo chyba każdy, po przeczytaniu opowieści "Lew, czarownica i stara szafa" przeszukiwał wszystkie szafy, żeby znaleźć wejście do Narnii xx

Sięgnąłem po tę książkę, aby przeczytać coś lżejszego, ale nie do końca tego oczekiwałem. Historia (którą pamiętam z filmu obejrzanego w dzieciństwie) jest naprawdę ciekawa i ma ogromny potencjał, ale sposób narracji był zbyt infantylny, skierowany nawet nie do młodzieży, a do dzieci. Tak samo żaden wątek nie był dogłębnie opisany, brakowało mi zagłębienia się w tę...

Przyjemna, lekka i czyta się dosłownie chwile. Fajna dla osoby w każdym wieku, chociaż mimo wszystko przeznaczona bardziej dla młodszej młodzieży. Brakowało mi opisów bitw i tego co dzieje się dookoła.

Mocna 8, świetna fabuła, szybko się czyta, bez zbędnych dodatkowych wątków. Polecam

Przeczytałam ją po raz drugi, żeby sobie przypomnieć i o dziwo spodobała mi się jeszcze bardziej, niż za pierwszym razem. Niedługo sięgnę po kolejny tom.

Powróciłam po latach do królestwa Narnii. Nie ukrywam, że mam ogromny sentyment do tej części. Film uwielbiam, książka ma trochę inny klimat. Jest skierowana do młodszych czytelników. Choć ja bardzo lubię baśniowe klimaty, dlatego czytałam z wypiekami na twarzy, chociaż doskonale wiedziałam co się wydarzy. Bohaterowie, z którymi się mocno związałam. Czułam jakbym była tam...

31 055
    6 423