Opowieści z Narnii

Clive Staples Lewis Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Opowieści z Narnii (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Chronicles of Narnia
Andrzej Polkowski
Media Rodzina
fantasy baśń
The Chronicles of Narnia
Opowieści z Narnii (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2010-11-10
Andrzej Polkowski
fantasy baśń

1936

Ta książka jest zachwycająca, ja oglądałam film, ale później moje wnuki czytały serię jako lekturę szkolną, więc i ja się zabrałam za czytanie, rewelacja dla wszystkich polecam

Chyba jedyna lektura, jaką czytałem z przyjemnością. Pozostałe części też przeczytałem.

Zachwyca dzieci, zachwyca dorosłych...

Długo zabierałam się za przeczytanie „Opowieści z Narnii” i muszę przyznać, że wiele się po nich spodziewałam. Prawdopodobnie przez to, że gdy mówiło się o światach fantastycznych w powieściach, to „Opowieści…” wielokrotnie znajdowały się wysoko w rankingu, nie rzadko zestawiane na równi z „Harrym Potterem” (a przynajmniej tak to zapamiętałam). Niestety moje oczekiwania...

Absolutne 10 gwiazdek. Wszystkie części są wyjątkowe, wszystkie zapadają w pamięć. I chociaż czytałam już jakiś czas temu, mam na półce i czekam aż syn dorośnie. Razem znów przeżyjemy przygodę z Narnią. Książkę polecam zarówno dla młodszych jak i dla tych całkiem dorosłych. To takie "must have"

Czytałam tą książkę jako lekturę w czwartej klasie i bardzo mi się ona spodobała. Czytałam ją jako książkę z biblioteki, ale jak już mówiłam, tak mi się spodobała , że ma na regale całą serię :). Wspaniali bohaterowie, ciekawy świat, ciekawa historia. Po prostu warto przeczytać. Polecam.

Fantastyczna fabuła, ciekawe postacie i ten niepowtarzalny świat. Polecam choć czytałem już x lat temu!

Piękna baśń, mówią, że to alegoria żywota Chrystusa...

Cykl Opowieści z Narnii Clive`a Staplesa Lewisa powstał dawno temu, w latach 1949-1954; całość składa się z 7 części. Pierwsza nosi podtytuł: "Lew, czarownica i stara szafa". W Polsce książka stała się popularna niedawno, głównie z racji tego, że została wciągnięta na listę lektur szkolnych. I faktycznie, bardzo dobrze się ją omawia. Jest krótka, mądra, dobrze napisana oraz...

Polecam, zawsze warto wrócić do bajek ;)

Dyskusje

9 362