Harry Potter i Książę Półkrwi

Okładka książki Harry Potter i Książę Półkrwi
J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Harry Potter (tom 6) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2005-01-01
Andrzej Polkowski
fantasy magia przygoda Jonny Duddle

więcej Więcej

"Ci, którzy przeżyli, często mają poczucie winy."

Książka jest bardzo dobra, zresztą tak samo jak moja ocena gwiazdkowa. Bardzo dużo rzeczy w filmie zostało zmienione, a jeszcze więcej pominięto dlatego jeśli ktoś tylko oglądał film znajdzie coś dla siebie. ogólnie mam wrażenie, iż pierwsza połowa książki jest znacznie bardziej ciekawa niż druga. Być może to za sprawa tego iż to właśnie drugą część książki znacznie...

Milion razy lepsza niż film

Żałuję, że nie mogę poddać się wybiórczej niepamięci,
tak aby całą serię przeczytać od nowa,
przeżywając to wszystko od początku!

Dzisiaj mam dla Was już szóstą i przedostatnią recenzję z cyklu "Harry Potter i...". Ostatnio naszła mnie myśl, że z każdym kolejnym tomem akcja powieści staje się coraz bardziej brutalna. W związku z tym już jestem ciekawa co wydarzy się w ostatniej części.
Jak czytelnik mógł się domyślać już na wstępie, nasz główny bohater rozpoczyna już szósty rok nauki w Szkole Magii i...

Jestem z osób, które najpierw obejrzały filmy. Gdy zaczęłam czytać serię Harrego Pottera, zachwycona pochłaniałam jedną część po drugiej
A z tą mam problem. Czyta mi się ją ciężko, a postać głównego bohatera jakby cofnęła się w intelektualnym rozwoju o 5 lat.
Dialogi stały się płytsze i pozbawione głębszego sensu.
Fabuła ciągnie się od czasu do czasu reanimowana mało...

Na półkach: , , , ,

Zdecydowanie do tej pory to była dla mnie najsmutniejsza część i najbardziej pozbawiona nadziei na szczęśliwy happy end. Mimo to, rozpoczęła ciekawy wątek z pozostawionym listem i horkruksami. Póki co, Zakon Feniksa podobał mi się najbardziej, chociaż dołuje mnie fakt, jak bardzo teraz filmy Harrego spadły dla mnie jakościowo.

Always.

Jedna z lepszych części serii, ale od lat niezmiennie kocham wszystkie tomy 💙

Witamy w mroku, który rozrasta się szybciej niż tajemnicza mgła w świecie Mugoli.
Witamy w bólu, wdziera się do wnętrza i sieje spustoszenie rozdzierając duszę.
Witamy w strachu, który rzuca na kolana najsilniejszych.
Witamy w chęci zemsty, która popycha do przodu.
Witamy na początku końca drogi.
Już czas, Harry.

Jestem zachwycona.