Harry Potter i Książę Półkrwi

J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Harry Potter (tom 6) literatura młodzieżowa
Harry Potter and the Half-Blood Prince
2016-07-20
Andrzej Polkowski
fantasy magia przygoda Jonny Duddle

Opinie [1 332]

Z czystym sercem mogę powiedzieć, że to moja ulubiona część. Jest idealnie zbilansowana. Mamy w niej i akcje i coraz więcej informacji i kilka spokojnych momentów, dzięki czemu ciężko się od tej książki oderwać.

Wielkość wzbudza zawiść, zawiść rodzi złość, złość sprzyja kłamstwom

Zawsze ci mówiłem , że bardzo śmiesznie podchodzisz do tego Remusie
A ja nie widzę w tym nic śmiesznego - Tonks zasługuje na kogoś młodego i zdrowego
Ale pragnie ciebie - A bywa i tak, Remusie, że młodzi i zdrowi mężczyźni nagle przestają tacy być.

Co kocham w szóstym tomie przygód Harry'ego Pottera:

- Jako że "Książę Półkrwi" to przedostatnia książka w serii, możecie się domyślić, że fabuła jest ustabilizowana i faktycznie mamy poczucie, że coś zbliża się ku końcowi. Jednak zanim dotrzemy do finału, na Harry'ego oraz resztę jego przyjaciół (i nieprzyjaciół) czeka mnóstwo problemów i decyzji do podjęcia.

- W tym...

Szczerze mówiąc, nie rozumiem stanowiska, że to najnudniejsza część, bo mało się dzieje i dużo gadania. Przecież my się dowiadujemy wszystkiego razem z Harrym, a on na etapie Księcia Półkrwi wie bardzo mało i wszystko dopiero przed nami.
Moim zdaniem ta część jest cudowna, aż czuć, że wszystko się dopiero zaczyna i jest w tym tajemnica, która czeka na odkrycie.

[Czytane po angielsku]
Po latach powróciłam do mojej ulubionej części Harrego Pottera. Tej pierwszej, bardziej dorosłej, ukazującej już dużo większe tragedie i nie kończącej się happy-endem.
I jeśli mam być szczera-zawiodłam się. Zapamiętałam ją jakoś coś wspaniałego, a okazała się bardzo przegadana i w sumie o niczym. Gdzieś w tle są horkruksy, Slughorn i jego...

Spoilery.

Uważam, że póki co to część, którą najlepiej mi się czytało. Pokładałam w niej spore nadzieje, bo jednocześnie była to też część, na którą najbardziej czekałam spośród wszystkich siedmiu. I w sporej mierze spełniła te moje oczekiwania.

Historia staje się tu już naprawdę mroczna i przygnębiająca. Opustoszałe miejsca, instrukcje od ministerstwa jak się zachowywać...

Moja ulubiona razem z ,,Zakonem Feniksa" ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Książka jak każda część ,,Harrego Pottera'' bardzo fajna. Jednakże uważam, że ,,Harry Potter i Książę Półkrwi'' jest najsłabszą częścią tego cyklu. Dzieje się mało, a jak już coś się stanie to kończy się to dramatycznie.

Moja ulubiona część z serii o Harrym Potterze. Wątki z życia Voldemorta - genialne!

Książka równa z Więzień Azkabanu lubię ja za wątki Księcia pólkrwi która towarzyszy nam przez większą część książki zaintrygowanie przyjaciół Harrego kto mógłby być ta osoba o pseudonimie brzmiącym tak mrocznie a zarazem intrygująco Harry okazał się ignorantem ponieważ najmniej obchodziłodo kogo należał podręcznik zależało mu tylko na tym by być najlepszym na eliksirach by...

Dyskusje

75 373