Inwazja na Tearling

Okładka książki Inwazja na Tearling
Erika Johansen Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Królowa Tearlingu (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Królowa Tearlingu (tom 2)
The Invasion of the Tearling
Izabella Mazurek
inwazja tearling królowa

Super goraco polecam uwielbiam takie klimaty

Super goraco polecam uwielbiam takie klimaty

Nie polubiłam się z nią. Strasznie mnie wynudził ten tom i skończyłam go tylko dla wątku ze Szkarłatną Królową.

Druga część trylogii daje nam możliwość poznania większej ilości faktów na temat Przeprawy oraz ujawnia kolejne informacje o Szkarłatnej Królówej. Przeczytałam tę część równie chętnie jak pierwszą. Zakończenie zachęca natomiast, by jak najszybciej dowiedzieć się jak zakończą się losy Tearlingu i bohaterów tego świata.

Polecam serdecznie, jak dla mnie dużo lepsza niż tom pierwszy. Nadal jest dużo tajemnic i intryg ale wiele też zostaje wyjaśnione i to całkiem ciekawie. Poznajemy początek całej historii, bohaterów, którzy zapoczątkowali wszystko ale równie dużo dzieje się w rzeczywistości Tearlingu. No i zostaje wyjawiona prawdziwa tożsamość Czerwonej Królowej a to jest naprawdę coś mocnego.

Mam problem z tą książką.
Nie mam jej nic do zarzucenia: bohaterowie dobrze wykreowani, są zwroty akcji, fabuła przeplatana różnymi nićmi czasowymi to ciekawy pomysł.
Jednocześnie ciężko było mi się przez tę historię przeprawić i po odłożeniu książki każdorazowo do niej wracać.
Sięgnę po ostatni tom z ciekawości, jak ta opowieść się zakończy ale póki co tom pierwszy podobał mi się bardziej.

Mam problem z tą książką.

Książka sama w sobie oczywiście super napisana. Mnie osobiście jednak zaczyna już denerwować główna bohaterka a i akcja aż tak mnie nie porywa.

Jakoś mam takie przyzwyczajenie, że lubię sięgać po inne książki pomiędzy dwoma tomami jakiejś serii. W tym jednak przypadku, kiedy zamknęłam tom pierwszy, niezwłocznie otworzyłam drugi. Dobrze, że miałam od razu całą serię na półce. Nie będę rozwodzić się na temat wszystkich aspektów, które nadal trzymają swój poziom z pierwszego tomu. Chcę tylko wspomnieć, że bardzo spodobał mi się oryginalny pomysł przeplatania przeszłości i teraźniejszości. W osobistym odczuciu było dla mnie troszkę za dużo Lily i za mało Kelsea, ale jestem świadoma, że był to potrzebny zabieg. Tak czy siak polecam bardzo, tym bardziej jeśli jesteście po przeczytaniu "Królowa Tearlingu"

Częściowo poszło to w dziwną stronę. Ale! Bardzo mi się podoba.

Częściowo poszło to w dziwną stronę. Ale! Bardzo mi się podoba.

Malo jest tak dobrych kontynuacji🤗
I nie bede nic wiecej pisac bo mam pustke w glowie🙀
Powiem tylko tyle, ze jest to obowiazkowa pozycja dla tych co zaczeli przygode z Kelsea👸
Nie zawiedziecie sie🧏‍♀️😄

Malo jest tak dobrych kontynuacji🤗
I nie bede nic wiecej pisac bo mam pustke w glowie🙀
Nie zawiedziecie sie🧏‍♀️😄

Lepsza niż pierwsza część, natomiast wszystkie fragmenty o Lily przypominały mi do złudzenia opowieści podręcznej