Królowa Tearlingu

Erika Johansen Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Królowa Tearlingu (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Queen of the Tearling
2015-02-04
2014-07-08
Data 1. wydania:
2014-07-08
Izabella Mazurek
Galeria Książki
The Queen of the Tearling
Królowa Tearlingu (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-02-04
Izabella Mazurek

Książka podobała mi się i jestem ciekawa jak nowa królowa poradzi sobie z kolejnymi problemami. Książka nie wciągnęła mnie od razu ale miło i spokojnie mi się ją czytało.

Trochę ryzykowałam sięgając po tą książkę - opis wydał mi się dosyć wtórny, pompatyczny, nadęty. Zaufałam jednak opinii koleżanki i nie zawiodłam się.
W sumie trudno nazwać to nawet fantasy. Owszem, są elementy tego gatunku, ale wyraźnie widać, że autorka odwołuje się też do post-apo, czy nawet historii alternatywnej. Muszę jednak oddać jej sprawiedliwość - mało kto potrafi...

Podobno nie powinno się oceniać książki po okładce, jednak w tym przypadku to ona
sprawiła, że od razu zapragnęłam ją przeczytać. Królowa Tearlingu jest pierwszą częścią
trylogii opowiadającą o losach dziewiętnastoletniej Kelsei Glynn - dziewczyny, która
wkrótce ma wstąpić na tron Tearlingu. Została ona wychowana przez przybranych
rodziców w lesie, z dala od ludzi,...

Na początku książki strasznie ciężko mi się ją czytało, było kika dni przerwy od niej i gdy wróciłam by ją skończyć to bardzo szybko ją skończyłam, czytało się ją lekko i szybko. Chyba przerwa musiała być potrzebna. Ciekawy wątek historyczny i wprowadzanych władz królowej. Ciężka na początku ale im dalej brnie się w czytanie tym bardziej książka wciąga. Polecam. ; )

Nie spodziewałam się, że tak wciągnę w tą książkę. Moim największym zaskoczeniem jest to, że w żadnym stopniu nie jest to romans. Nawet nie ma zalążka tego gatunku, więc jeśli ktoś ma go już dosyć w każdej historii to powinien sięgnąć po tą. Nie jest to nawet do końca fantastyka, bo mamy tylko nieśmiertelną królową wrogiego państwa i magiczne naszyjniki, więc nawet tego...

Po pierwsze jakże mnie bardzie cieszy, że główna bohaterka ma coś w głowie. Jak ja nie znoszę mazgających się i bezsilnych dziewczyn w książkach fantasy. Kelsea pomimo 19-nastu lat, jest królową, i z każdym dniem coraz bardziej poznaje królestwo, ludzi, którzy ją otaczają. Za każdym rogiem kryje się zdrajca. Nie ma tu wątku miłosnego i chyba mnie to cieszy. Opowieść...

Najsłabsza z trylogii. Główna bohaterka zachowuje się jak zwykła nastolatka obraża się i strzela fochy. Mimo to im dalej w las tym lepiej Kelsea staje się mądrzejsza i przechodzi duży progres na przestrzeni tomu.

Świetna i nieoczywista opowieść. Jestem oczarowana postaciami jak i całą historią którą stworzyła pani Johansen.
Moje serducho skradł Lazarus alias Buława :) główna bohaterka Kelsea oraz Duch. Z niecierpliwością sięgam po drugi tom, ponieważ intrygują mnie książki o Harrym Potterze które możemy spotkać w czasach miecza, zbroi i wydawałoby się średniowiecznych zamkach.

Na początku myślałam, że nie dam rady skończyć tej książki :O
Momentami nudziła i chciałam sobie dać z nią spokój :/
Dopiero gdy pojawił się Duch który mnie zaintrygował do tego stopnia, że pomimo nudy zaczęłam czytać dalej :D
Po pierwszych 4 rozdziałach akcja mnie tak wciągnęła, że już wiedziałam jaką ocenę wystawię ^^
Wszystko nabiera rozpędu, fabuła bywa...

Według mnie świetna książka.

Dyskusje

2 248