Mroczniejszy odcień magii

Okładka książki Mroczniejszy odcień magii Victoria Schwab
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Mroczniejszy odcień magii
Victoria Schwab Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Odcienie magii (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction

Mogą Ciebie zainteresować

Oficjalne recenzje i

Opowieść o czterech miastach

1167 164 88

Przyjemna lektura z ciekawym pomysłem na światy i bohaterami, których da się lubić. Dobrze poprowadzone i pozamykane główne wątki z dostateczną ilością otwartych furtek, by można sobie było wyobrazić kolejne części, albo zakończyć przygody z tym światem po pierwszym tomie.
Ja sama chętnie sięgnę po kolejne części serii, bo polubiłam tych bohaterów i ciekawa jestem ich kolejnych przygód.
Niestety, nie do końca odpowiadało mi tłumaczenie. Miałam niekiedy wrażenie, że pewne zwroty z angielskiego przełożone są bardzo dosłownie, więc niektóre partie tekstu brzmiały po prostu nienaturalnie.

Bardzo porządna fantastyka. Fabuła jest prosta, ale nie bezsensowna czy nieciekawa — wręcz przeciwnie. Głównych bohaterów całkiem łatwo polubić

Początek tej książki jest dość nużący, jednak później akcja ciekawie się rozwija. Relacja Lili i Kella jest moim zadaniem świetna, tak samo jak świat przedstawiony. Polecam fanom fantastyki.

"Kell nosił bardzo szczególne okrycie.
Nie posiadało jednej strony, co byłoby typowe, ani dwóch, co byłoby nieoczekiwane, lecz miało ich kilka, co było-oczywiście- niemożliwe."
Pierwsze dwa zdania a już cała jestem w środku! Ciekawy pomysł na magię, ciekawy pomysł na bohaterów. Ciekawy potencjał dla kolejnych tomów. Co prawda, daleko było tej powieści do "Niewidzialnego życia Addie LaRue", ale być może wszystko zadzieje się dalej. Bardzo przyjemne rozpoczęcie roku.

"Kell nosił bardzo szczególne okrycie.

Na półkach: , , , , ,

To nie jest zła książka, ale mogłaby być lepsza. Pomysł jest bardzo ciekawy. Przemieszczanie między Londynami, które tylko z pozoru są tym samym miastem, bardzo mnie zaintrygowało. Różnica w podejściu do magii poszczególnych światów powoduje, że już na wstępie można spodziewać się tam wielu intryg i ciekawych przygód. Jednak w praktyce jest z tym różnie. Fabuła jest prosta i trochę brakowało mi większych zawirowań. Co prawda akcja płynie wartko i jest to dużym plusem, ale jednak chciałabym bardziej poczuć klimat. Mimo to po kolejny tom sięgnę, bo jestem ciekawa jak pomysł zostanie wykorzystany dalej.

Fajne przyjemna książka i wartką akcją i fajnymi bohaterami

Fajne przyjemna książka i wartką akcją i fajnymi bohaterami

Drugi raz bym po tę książkę nie sięgnęła. Kompletnie nic nie wniosła do mojego życia, chętnie zaraz o niej zapomnę.

Zaintrygował mnie pomysł na fabułę - urban fantasy, Londyn, alternatywne wymiary, podróżnik, złodziejka. Zapowiadało się naprawdę ciekawie i emocjonująco. Ale...

1) historia okazała się tak banalna, że nic nie tracąc, można by ją opisać w dwóch zdaniach. Serio - fabuła jest prosta jak budowa cepa. Finałowe walki i zakończenie - rozwleczone i przewidywalne.

2) główni bohaterowie mieli być charyzmatyczni i dziarscy, a przeważnie są po prostu płytcy i irytujący. Oprócz nich nie ma innych postaci, które coś by wnosiły, nie ma ciekawych pobocznych wątków.

3) potencjał tego świata nie został wykorzystany. Istnienie alternatywnych miast mogłoby być lepiej uzasadnione, dokładniej opisane, trochę bardziej skomplikowane.

Czytało się szybko i dość "przyjemnie", ale spodziewałam się o wiele ciekawszej i bardziej angażującej przygody. Po kolejne części tej sagi nie sięgnę.

Bardzo ciekawa koncepcja, sam pomysl na deiat niezwykle interesujacy. Ale chwilami miałam wrażenie, że akcja tej ksiazki mogla zostać lepiej poprowadzona…

Londyn Szary, Czerwony, Biały i tajemniczy Czarny.

W każdym z nich istnieje magia lecz nie wszyscy mieszkańcy Londynów potrafią ją przywołać. Najwięcej o magii każdego z nich wiedzą antari, czyli magowie potrafiący tworzyć drzwi pomiędzy tymi światami, różnymi światami z jednym punktem wspólnym - z Londynem.

Kell jest jednym z dwóch antarich i sprawnie przemieszcza się między światami, przenosi wiadomości od rodzin królewskich do władców innych Londynów. Oprócz tego zajmuje się też czym innym, nieco mniej legalnym. I przez to wpada w kłopoty, które splatają jego los ze złodziejką mieszkającą w Szarym Londynie, praktycznie pozbawionym magii mieście. A to wszystko za sprawą... kamienia.

Fabuła przedstawia się ciekawie, prawda? Nie chciałam za dużo zdradzać i wprowadzać w ten opis wszystkich znaczących postaci, bo raczej bez spojlerów byłoby ciężko.

Kilka osób z bookstagrama polecało ten tytuł i teraz już wiem dlaczego. Jest to naprawdę magiczna książka, pełna niespodzianek i barwnych postaci.

Londyn Szary, Czerwony, Biały i tajemniczy Czarny.

Kell jest jednym z dwóch antarich i sprawnie przemieszcza się...

Bardzo szybka wartka akcja napisana lekkim piórem. Jest to pierwsza książka tej autorki którą przeczytałem i wiedziałem tylko o niej że jest to
"książka fantasty dla młodzieży". I faktycznie jest to książka lekka, którą szybko się czyta jednak uważam, że jest dla tej starszej części ludzi młodych. Na duży plus jest również to, że nie ma zbyt wielkiego wątku miłosnego co dosyć często zdarza się w tym gatunku, I oczywiście nie mam nic przeciwko tego typu wątkom to niestety ale bardzo często dominują one nad całością historii. Magia została ujęta w bardzo ciekawy i oryginalny sposób.
Na plus jest również podejście czy raczej stworzenie Uniwersum światów równoległych, podróży między nimi.
Autorka domyka wszystkie wątki a na koniec zostajemy z pewną furtką na przyszłość ( a czytając to kilka lat po wydaniu wiemy, że wyszły kolejne tomy)która w żaden sposób nie przeszkadza w przeczytaniu tylko tego tomu bez kontynuacji i zostaniemy z poczuciem pełnej opowieści.
To co dla mnie było na minus (chociaż ciężko mówić tu o wadach w tego typu gatunku literackim) to może nie tyle co zmarnowanie ale nie wykorzystanie w pełni stworzonego uniwersum. Brakowało mi bardziej rozbudowanego wątku i wyjaśnień dlaczego te światy tak a nie inaczej wyglądają i w taki a nie inny sposób są ze sobą połączone, pomimo że akcja była wartka i szybka to brakowało w niej głębi. Ale jeśli chodzi o książki młodzieżowo przygodowo fantastyczne to pod tym aspektem wszystko się zgadza.