Szklany Miecz

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2016
Victoria Aveyard Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Czerwona Królowa (tom 2) literatura młodzieżowa
Glass Sword
Inne

Oficjalne recenzje i

Powstańmy, Czerwoni niczym świt

Link do recenzji

W kolejnej części przygód Mare dzieje się znacznie więcej. Dochodzi dużo nowych miejsc i bohaterów. Było tu o wiele więcej akcji, ponieważ już jeśmy zapoznani z tym światem. Parę momentów sprawiło nawet, że musiałam odłożyć książkę, żeby zapanować nad emocjami. Całkowicie nie spodziewałam się takiego zakończenia. Niedługo na pewno pochłonę następną część, ponieważ już teraz...

Oj dzieje się, dużo akcji i dużo postaci. Ciągłe odkrycia nowych osób i umiejętności. Czytałam z zapartym tchem, zdarzały się momenty, że nie mogłam się oderwać. Książka trzyma poziom poprzedniej, podobały mi się zwroty akcji i zaskakujące momenty. Byłam bardzo ciekawa poczynań czarnych charakterów i mimo, że to złe postacie, wnosiły dawkę adrenaliny co wymyślą i jak się...

2071

Sporo akcji, lepsza od poprzedniej części.

Na początku nie byłam zbyt zadowolona. Akcja toczyła się mozolnie, dobijały mnie szczegółowe opisy. W połowie książki poczułam że coś się dzieje ,że akcja nie jest taka sucha. A sam koniec wgniótł mnie w fotel.

Na półkach: , , , ,

Niesamowita, nie mogłam się otrząsnąć przez kilka dni po zakończeniu. Nie mogę się doczekać, aż sięgnę po następną część.

Druga część przyniosła jeszcze więcej emocji. Świetna seria, która na pewno długo pozostanie w mojej pamięci.

Nie mogę się już doczekać sięgnięcia po kolejny tom.

Na półkach: , , , , , , ,

O kurcze. Ta część podobała mi się chyba jeszcze bardziej niż poprzednia. I bardzo żałuję, że zginął... Wiem, że ktoś musiał, ale serio? Akurat on? No, wiem, wiem. Ale to i tak było smutne. Miałam nadzieję, że jej rodzina po prostu będzie "pod ochroną".
Cal i Mare krążą wokół siebie, co dodaje dodatkowych emocji.
Podoba mi się to, że autorka nie wywyższa głównych bohaterów....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W Szklanym mieczu wiele się dzieje, dużo więcej niż w Czerwonej królowej. Akcja mknie na przód, przez to książkę się wręcz pochłania, nie potrafiąc się od niej oderwać, chcąc dowiedzieć się co czeka na czytelnika w kolejnych rozdziałach.
Autorka ponownie świetnie łączy wszystkie wątki, nie ma się wrażenia, że czegoś brakuje. Jej styl dalej jest przyjemny i łatwy w odbiorze....

Warta przeczytania książka. Wszystkie jej części przeczytałam w kilka dni. Cudowna

Książka trudna, przepełniona właściwie tylko bólem i cierpieniem, mimo to jest bardzo ciekawa, wszystko zaczyna się rozwijać. Jedynie charakter Mare zaczął mi troszkę przeszkadzać, ale zobaczę co mnie zaskoczy w następnej części.

5 979
    3 401