The Ocean at the End of the Lane

Neil Gaiman Wydawnictwo: William Morrow & Company fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
William Morrow & Company
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
Inne

Okładka książki Widma nad Innsmouth Ramsey Campbell, Adrian Cole, Basil Copper, Neil Gaiman, David Langford, D.F. Lewis, H.P. Lovecraft, Brian Lumley, Brian Mooney, Kim Newman, Nicholas Royle, Guy N. Smith, Michael Marshall Smith, Brian Stableford, David A. Sutton, Peter Tremayne, Jack Yeovil
5,2
Widma nad Inns... Ramsey Campbell, Ad...
Okładka książki Sandman: Preludia i nokturny Mike Dringenberg, Neil Gaiman, Malcolm Jones III, Sam Kieth
8,1
Sandman: Prelu... Mike Dringenberg, N...
Okładka książki Historie prawdopodobne Rafael Albuquerque, Mark Buckingham, Paul Chadwick, Neil Gaiman, Scott Hampton, Troy Nixey, Philip Craig Russell, Rafael Scavone
0,0
Historie prawd... Rafael Albuquerque,...
Okładka książki Czarna Orchidea Neil Gaiman, Dave McKean
7,0
Czarna Orchidea Neil Gaiman, Dave M...
Okładka książki Pirate Stew Neil Gaiman, Chris Riddell
0,0
Pirate Stew Neil Gaiman, Chris ...

Potwornie się wynudziłem przy tej książce. Historia nie porwała mnie na tyle, żebym chociażby ją skończył.

Cała książka, to retrospekcja głównego bohatera. Bardzo lubię kiedy historia układa, się w taki sposób, gdyż jestem bezpieczna o głównego bohatera. Nic mu nie będzie. Przeżyje.

Książka to klasyczna baśń, lecz dla osób starszych (13+) Mamy tutaj 7 letniego bohatera, który jest dużo dojrzalszy od swoich rówieśników. Niech nie zmyla was wiek bohatera! Historia jest...

Ciekawa opowieść - baśń. Dość krótka, ale wiele się w niej dzieje.

Bardzo długo odkładałam ją na później. A szkoda. Opowieść na dwa lekkie wieczory, zaczyna się jak kryminał, ale to typowa fantastyczna historia, pełna magii. Było to moje pierwsze spotkanie z tym autorem, na pewno nie ostatnie. Liczę na równie bogate światy w innych pozycjach. Bardzo mi się podobała

Mocno przereklamowana. Pierwsze zetknięcie z Gaimanem i nie wiem czy on ma taki dziwny styl czy tłumaczenie było słabe.

Lubię książki tego typu. Fantasy, baśnie, które wychodzą poza popularne ramy swojego gatunku, wykorzystują inne rozwiązania, inaczej ukazują różne sprawy. Jest to druga książka Neila, którą przeczytałam i druga, która sprawiła mi przyjemność przeniesienia się do świata innego, niż te, które już poznałam.

IG: @potarganerude

Neil Gaiman jest autorem, którego raczej nie trzeba przedstawiać. Nawet ci, którzy nie mieli jeszcze okazji zaznajomić się z jego twórczością, kojarzą niektóre spośród napisanych przez niego utworów. Do niedawna sama należałam do tego grona, jednak w końcu nadszedł czas na to, aby to zmienić. Tym sposobem w moje ręce trafił „Ocean na końcu...

Krótka, ciekawa książka, jak każdy utwór Neila Gaimana niesie ze sobą uniwersalny przekaz.

Bardzo fajna książka. Krótka, lekko się czyta, a samo zakończenie jest mocno wzruszające. Spodobał mi się również fakt, że autor nie wyjawia wprost kim jest tajemnicza rodzina Hempstock, pozostawiając tą kwestię osobistej interpretacji czytelnika.

Jak dla mnie najsłabsza książka Gaimana. Po prostu nudna i jak dla mnie, historia nie trzymająca się kupy.

4 633
    3 680