Pech

Joanna Chmielewska
kryminał, sensacja, thriller 284 str.
2015-06-30

Królowa Polskiego Kryminału
Firma Księgarska Olesiejuk
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Bardzo przyjemna zawikłana rodzinna sprawa, Jak zawsze zabawna

Przyjemna, lekka i całkiem wciągająca lektura na dwa deszczowe wieczory.

Wiem, że Chmielewską się albo kocha, albo nienawidzi. Ja należę do tej pierwszej grupy, dlatego dla mnie powieść ta jest świetna, jeśli rozpatrujemy ją w kategorii nieskomplikowanych czasoumilaczy. Chociaż w roli bohaterki nie występuje Joanna, to perypetie Idy są typowo Joannowe.
W powieści nie brakuje komizmu słownego i postaciowego, co jest już znakiem rozpoznawczym tej...

Nie tak śmieszna jak inne pozycje tej autorki ale i tak polecam.

„Pech” to drobiazgowy opis perypetii kobiety inteligentnej, samodzielnej i w miarę zaradnej, która uparcie i wytrwale walczy z licznymi przeciwnościami losu, takimi jak najazd rodziny z Australii, złośliwość rzeczy martwych, niekorzystne zbiegi okoliczności, czy nieoczekiwane wybryki pogody. W miejscach zaś, w których siła wyższa nie obfituje w wystarczającą ilość...

Dynamiczna, pełna zwrotów akcji i humoru powieść. Polecam wszystkim, nie tylko fanom Chmielewskiej :)

2019

Jest to co potrzebne, żeby uśmiech pojawił się na twarzy: humor i prościutka intryga. Przyjemne czytadełko. Nie intryguje, ale bawi. Dobra na jesienną chandrę.

czytałam bardzo dawno temu, i bardzo ubawiła mnie ta książka

Jedna z mniej poplątanych książek Chmielewskiej, chociaż bohaterów jak zwykle pełno! Całkiem dobry kryminał z humorem. Dwa zabójstwa (jedno na... cmentarzu), rodzina głównej bohaterki denerwująca, ale jak pech to pech. Finał nie był zaskakujący, jednak zdecydowany plus za różnorodność charakterów wśród bohaterów.

Książka dla tych, którym nie są obce niekoniecznie chciane najazdy rodziny bliższej i dalszej. Mnie bawiła ta książka, mimo, że chwilami trudno było mi rozróżnić kto jest czyją ciotką i jakie są stopnie pokrewieństwa i powinowactwa pomiędzy poszczególnymi bohaterami. Ale postanowiłam nic sobie z tego nie robić i przy takim założeniu książkę czytało się bardzo przyjemnie.

Dyskusje

1 340