Chemia śmierci

Simon Beckett Wydawnictwo: Amber Cykl: Dr David Hunter (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
The Chemistry of Death
kryminał, sensacja, thriller
Jan Kraśko
Dr David Hunter Antropologia sądowa Śledztwo Morderstwo Trupia farma

Opinie [1 874]

łyknąłem ją w dwa wieczory. teraz jest 3 w nocy i miałem już dawno iść spać ale nie mogłem przestać czytać. narastające napięcie nie pozwoliło mi jej odłożyć. świetne zakończenie, świetne podsuwanie fałszywych tropów, świetne dozowanie emocji, dobrze poprowadzona fabuła i postaci którym chciałem kibicować. to była jazda bez trzymanki, świetnie się bawiłem, chociaż...

Dobry kryminał, szczegółowe opisy. Lubię takie klimaty. Polecam i na pewno sięgnę po kolejne tomy :)

Nie jest to książka wybitna, ale w kategorii lekkich kryminałów na weekendowe popołudnie wypada naprawdę dobrze
Plus za tematykę medycyny sądowej, chociaż autor mógł ją znacznie bardziej rozwinąć
Z chęcią przeczytam kolejne części tej serii

Bardzo dobra książka jak na debiut. W ogóle podoba mi się styl pisania i fabuły wymyślane przez Becketta. Czytałam jego dwie ostatnie książki i również były rewelacyjne. Zazwyczaj jest dużą różnica między debiutem, a najnowszymi pozycjami, ale tutaj nie jest aż tak wyraźna. Owszem, widać wyrobienie, ale nie rzuca się to jakoś bardzo w oczy. Beckett oprócz fabuły raczy nas...

Właśnie skończyłem moje pierwsze spotkanie z tym autorem i muszę przyznać, było ono udane. Książkę czyta się dobrze, nie ma zbyt wielu dłużyzn, postaci są dobrze nakreślone i nie irytują, jak w niektórych kryminałach. Podobno kolejne części są jeszcze lepsze, więc na pewno nie było to moje ostatnie spotkanie z doktorem Hunterem. Polecam.

Porządna rzemieślnicza robota i nic ponadto. Dla miłośników gatunku trochę przewidywalna.

W Manham, niewielkim miasteczku dochodzi do brutalnych zbrodni. Wśród mieszkańców czuć strach i nienawiść. Ludzie oskarżają się nawzajem, przestali sobie ufać. Morderca jest jeden z nich.

W miasteczku tym postanowił ukryć się doktor David Hunter. Ucieka on przed swoją przeszłością. Mimo,że mieszka tu już od kilku lat to dla miejscowych nadal jest "nowy". To przed czym...

Na początku sceptycznie podchodziłam do opisów cyklu życia much oraz detali związanych z rozkładem ciała, ale finalnie było super. Czyta się szybko. Akcja wartka.
Bardzo cierpię, kiedy ktoś próbuje stworzyć książkę dla każdego: więc jest i dreszczowiec i komedia i wątki miłosne. TU TEGO NIE MA! :)
Dodam, że właśnie kończę serię z Davidem Hunterem i każda kolejna książka...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka wybrana w ciemno w bibliotece bez znajomości autora. Świetny wybór. Zaskakująca i trzymająca w napięciu do samego końca. Wciąga a im bliżej finału tym bardziej.

Kryminal z gatunku tych klasycznych, ktore ja osobiscie nazywam leniwymi. Osadzony we wsi, ale nieosadzony w czasie (genialny zabieg, czas akcji nie odwraca uwagi), pelen zgorznialych przemyslen i wiejskich stereotypow.
Akcja z jednej strony jest wlasnie leniwa, poniewaz toczy sie w malej spolecznosci o charakterystycznym braku spektakularnych wydarzen, skupiajacej sie...

Dyskusje

22 460