Chemia śmierci

Okładka książki Chemia śmierci
Simon Beckett Wydawnictwo: Amber Cykl: Dr David Hunter (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Dr David Hunter (tom 1)
The Chemistry of Death
Amber
2014-04-29
2014-04-29
Jan Kraśko
Dr David Hunter Antropologia sądowa Śledztwo Morderstwo Trupia farma

Bardzo przyjemna książka. Wrócę do Becketta z całą pewnością.

Bardzo przyjemna książka. Wrócę do Becketta z całą pewnością.

Pierwsza połowa trochę nudnawa, ale druga to wszystko nadrabia. Lubię kiedy kryminały są krótkie i mają dobre zakończenie.

Dobra książka, wartka akcja. Polecam do przeczytania! Dla osób wrażliwych ostrzeżenie - dość drastyczne niektóre opisy.

Okropne zakończenie

Okropne zakończenie

Podoba mi się ta seria o antropologu. Z każdą stroną była coraz ciekawsza, intrygująca a na końcu bardzo zaskakująca. Niby już się wiedziało kto - szok - zmyłka, następna postać niby na pewno - ponownie zmyłka. I o to chodzi. Polecam.

Polecam każdemu, kto lubi ciekawe historie, mroczne zagadki oraz fabule trzymająca w napięciu. Dla mnie jedna z lepszych książek polecam

Czyta się świetnie. Jest intryga , jest zaskoczenie , ale czy rzeczywiście przeraża opisami rozkładu ludzkiego ciała-tego bym nie powiedział. Polecam lubiącym dobry kryminał.

Książka jest napisana z sensem. Nie ma się wstępnej świadomości kto jest mordercą.

Napisana dobrym językiem, styl jest płynny dzięki czemu książkę przeczytałam w mgnieniu oka.

Spodziewałam się kolejnego sztampowego kryminału, tymczasem jest tu coś oryginalnego. Na plus na pewno fakt, że możemy poznać na czym tak naprawdę polega praca głównego bohatera. Sama intryga również jest rewelacyjna, czytając nie zastanawiałam się kto jest mordercą tylko czytałam by jak najszybciej się tego dowiedzieć. Sposób prowadzenia narracji i przedstawiania nam faktów także dobry, ani przez chwilę się nie nudziłam. Zakończenie dobre i na pewno sięgnę po tom kolejny w najbliższej przyszłości.

Polecam przeczytać, bo miło się zaskoczyłam co mam nadzieję, że kolejne tomy podtrzymają.

Spokój w miasteczku i życiu antropologa Davida Huntera zostaje zaburzony, gdy pewnego dnia w okolicznym lesie zostają znalezione zwłoki kobiety. Hunter, w przeszłości specjalista od badania ludzkich szczątków, niechętnie zgadza się na współpracę przy policyjnym śledztwie. Gdy jednak znika kolejna kobieta, doktor Hunter nie może już stać z boku. W poszukiwaniu mordercy dociera do makabrycznego finału