Chemia śmierci

Simon Beckett Wydawnictwo: Amber Cykl: Dr David Hunter (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
The Chemistry of Death
kryminał, sensacja, thriller
Jan Kraśko
Dr David Hunter Antropologia sądowa Śledztwo Morderstwo Trupia farma

Opinie [1 867]

Na początku sceptycznie podchodziłam do opisów cyklu życia much oraz detali związanych z rozkładem ciała, ale finalnie było super. Czyta się szybko. Akcja wartka.
Bardzo cierpię, kiedy ktoś próbuje stworzyć książkę dla każdego: więc jest i dreszczowiec i komedia i wątki miłosne. TU TEGO NIE MA! :)
Dodam, że właśnie kończę serię z Davidem Hunterem i każda kolejna książka...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka wybrana w ciemno w bibliotece bez znajomości autora. Świetny wybór. Zaskakująca i trzymająca w napięciu do samego końca. Wciąga a im bliżej finału tym bardziej.

Kryminal z gatunku tych klasycznych, ktore ja osobiscie nazywam leniwymi. Osadzony we wsi, ale nieosadzony w czasie (genialny zabieg, czas akcji nie odwraca uwagi), pelen zgorznialych przemyslen i wiejskich stereotypow.
Akcja z jednej strony jest wlasnie leniwa, poniewaz toczy sie w malej spolecznosci o charakterystycznym braku spektakularnych wydarzen, skupiajacej sie...

Dobra, a może i bardzo dobra książka. Ciekawie poprowadzona akcja.
Mnie nie podobało się rozwiązanie sprawy, ale cóż. Nie wszystko musi być doskonałe.

Bardzo dobra książka, zdecydowanie warta przeczytania. Wciągająca i zaskakująca, napisana w sposób, który bardzo budzi wyobraźnię do działania.

Bardzo dobra książka. Szybko się czyta, jest naprawdę interesująca. Opisy procesów biologicznych zachodzących po śmierci były ciekawe i fascynujące. Chętnie sięgnę po dalsze części.

Bardzo dobra książka choć przyznam szczerze, że z początku mało mnie wciągnęła tak później było coraz to ciekawiej. Mimo iż mój instynkt od samego początku mówił mi kto będzie winny (i tak było) to nie spodziewałam się drugiej strony medalu i było interesująco. To że już na samym początku odgadłam jak to się może potoczyć nie wpłynęło na moją ocenę i nie nie zniechęciło do...

Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.

Bardzo dobry i trzymający w napięciu kryminał. Czyta się bardzo szybko. Nie jest też tak przewidywalny, jak niektóre książki gdzie w połowie można się domyślić kto jest zbrodniarzem. Polecam

Manham. Małe spokojne miasteczko. "Krajobraz pozbawiony zarówno życia, jak i konkretnych kształtów. Płaskie wrzosowiska i upstrzone kępami drzew mokradła".

To tu doktor David Hunter szuka schronienia przed okrutną przeszłością. Sądzi, że przeżył już wszystko to, co najgorszego może przeżyć człowiek, sądzi, że wie o śmierci wszystko. Ale śmierć, "ów proces alchemii na...

Dyskusje

22 386