Księżniczka z lodu

Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 1) Seria: Kolekcja Camilli Läckberg kryminał, sensacja, thriller
Isprinsessan
Kolekcja Camilli Läckberg
kryminał Saga o Fjällbace Camilla Läckberg
20160 ocen 1737 opinii

Opinie [1 737]

Mnie książka nie przekonała. Potrzebowałem dużo czasu, żeby ją przeczytać.
Dam szanse nastepnym w kolekcji. 🙂🙂

Wiele dobrego czytałam o autorce i jej twórczości, więc muszę przyznać, że miałam wobec "Księżniczki" wysokie wymagania. Czy się zawiodłam? Nie! Absolutnie nie, ale... czegoś mi tu zabrakło. Autorka idealnie oddaje chłodny szwedzki klimat spokojnego miasteczka. Jest trup z ciekawą i tajemniczą przeszłością, którą stopniowo, w napięciu odkrywamy. Są wyraźni bohaterowie i...

Ehhh… za cholerę nie wiem, jaką ocenę wystawić. Gdyby Pani Lackberg wzbudziła we mnie jakiekolwiek emocje to z łatwością mogłabym swoje odczucia skierować w odpowiednią stronę. Problem pojawia się jednak, kiedy książka jest nudna do tego stopnia, że nie czujecie nic. Nie sądziłam, że kiedykolwiek to powiem, ale już wolałabym czytać coś pokroju Tillie Cole „To nie ja...

Zapowiadało się intrygująco, a wyszło tak sobie. Trochę za dużo zbiegów okoliczności, trochę za bardzo naciągana intryga, trochę zbyt to wszystko przewidywalne. To jest bardzo dobra powieść, ale po królowej skandynawskiego kryminału oczekiwałam czegoś więcej niż tylko dobrego czytadła. Niemniej polecam.

Naprawdę dobry kryminał

Dobry kryminał, zaskakujące zakończenie. Kilka rzeczy wydało mi się niedokończonych, ale póki co minusa za nie nie daje, licząc, że w kolejnych tomach wyjaśni się co nieco.

Nie zawiodłam się na tej książce. Ciekawie wykreowani bohaterowie, wiele wątków pobocznych, ciągła akcja trzyma w napięciu. Z pewnością niełatwo jest zbudować klimat dobrego kryminału jednocześnie opowiadając historie 'zwykłego niezwykłego' życia głównych bohaterów. Jestem autentycznie ciekawa co przytrafi się im dalej.

Wiele zmieszanych ze sobą wątków, które maja za zadanie wzbogacić treść ale czy wnoszą coś osobliwego? Nie sądzę. Ponadto drażniły mnie imiona bohaterów, musiałam przypominać sobie, kto jest kim. Ciekawy jest sam koniec książki. Gdyby w takim tonie była utrzymana cała fabuła to byłby to niezły kryminał.

Wciąga, rasowy kryminał na długie jesienne wieczory. Polecam!

Będąc fanką kryminałów z nurtu brytyjskiego i amerykańskiego (z zasady bardziej dynamiczne i opisowo krwawe), nie do końca odnajduję się w prozie Lackberg. Samej zbrodni jest tu poświęcone bardzo mało, o tym co i jak dowiadujemy się naokoło jakby autorka obawiała się nadmiernie epatować opisami przemocy. Fabuła toczy się niespiesznie - ale w końcu miejscem zdarzeń jest małe...

Dyskusje

26 495