Księżniczka z lodu

więcej Więcej

Książka „Księżniczka z lodu” Camilli Läckberg to pierwszy tom Sagi o Fjällbace. Od dawna odkładane na półkach książki, które skompletowałam w całości doczekały się swojego czasu.
Historia dzieje się w niewielkiej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Szwecji, gdzie wszyscy się znają i raczej wszystko o sobie wiedzą, a w jednym z domów odkryto zwłoki młodej kobiety. Czy...

Pierwsza książka serii o Fjalbace. Świetnie wkręca w skandynawski klimat. Wiedziałam, po niej że przeczytam kolejne części serii. Bardzo polecam.

Najważniejsze podczas lektury "Księżniczki z lodu" jest to, aby nie zniechęcić się trudnym początkiem. W małym szwedzkim miasteczku, w którym wszyscy się znają i wiele o sobie wiedzą, zostają znalezione zwłoki zamordowanej kobiety - tak zaczyna się książka, a sam pomysł fabuły nie wydaje się szczególnie oryginalny - niewielka miejscowość, tajemnicza zbrodnia, przesadnie...

Pierwsza książka tej autorki. Szału nie ma, ale da się czytać.

Pierwsza książka tej autorki. I mam ulubiona skandynawska autorkę.

Ogólnie ok.

"Problem w tym, że jeśli ze strachu przed wrogiem otoczysz się murem obronnym, ten mur nie przepuści również przyjaciół"

Księżniczka z lodu miałam przyjemność słuchać kilka lat temu dzięki akcji @czytaj_pl ale nie skończyłam jej wtedy i przez ten czas ona ciągle chodziła mi po głowie. Co jakiś czas wracała do mnie ochota by w końcu do niej wrócić i poznać koniec...

Sięgnęłam z ciekawości po przeczytaniu trylogii Stiega Larsona i paru książkach Jo Nesbo. Przy tych panach książka wypadła niczym bajeczka dla dzieci.
Małomiasteczkowy klimat, gdzie wszyscy wszystko o sobie wiedzą. Jest tragedia, jest jej rozwiązanie a pomiędzy dużo paplaniny.

Na półkach: , , , , , ,

Ciekawa fabuła,szybkie zwroty akcji bardzo w książce,przewidywalna książka,kryminał skandynawski bardzo wciągający,super.

Kilka plusów ta książka u mnie zdobyła np za rozrywkowy charakter (naprawdę lekko się ją czytało). Podobał mi się też jej klimat.
Główna bohaterka dala się lubić.
Ale wątek obyczajowy jak dla mnie sztuczny.
Wątek kryminalny trochę naciągany. Rozwiązanie zaskakujące, lecz nie zachwycające.
Oceniam niżej niż średnia, pewnie mam serce z lodu.

28 721
    6 639