Karuzela samobójczyń

Okładka książki Karuzela samobójczyń
Sharon Bolton Wydawnictwo: Amber Cykl: Lacey Flint (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Lacey Flint (tom 2)
Dead Scared
2013-02-05
2013-02-05
Agnieszka Kabala
Samobójstwo Śledztwo Studenci Cambridge

Tym razem Lacey pomaga w śledztwie w Cambridge, gdzie dochodzi do serii tajemniczych samobójstw. Psychiatra Evi Olivier uważa, że to nie może być przypadek, zwłaszcza iż samobójstwa są wyjątkowo krwawe.
Do doprowadziło studentki do samobójstwa? Czy na pewno było to samobójstwo, a może morderstwa? Powoli odkrywamy makabryczną prawdę, której się nie spodziałam. Jednak samo zakończenie pozostawiło we mnie mieszane uczucia, jakby zostało napisane chaotycznie, pozostawiając lekki zawód. Czegoś zabrakło.

7,5.
Bardzo dobry kryminał. Policjantka Lacey Flint znowu została poproszona o pomoc przez wydział specjalny. Na uniwersytecie w Cambridge samobójstwa popełniają młode kobiety. Ale nie w zaciszu domowym łykając np. tabletki. Wręcz przeciwnie. Wszystkie są spektakularne i brutalne.
Doktor psychiatrii Evi, którą poznaliśmy w książce "Krwawe żniwa" również tu się pojawia, bo pracuje na tym uniwersytecie.
Kryminał jest bardzo ciekawie poprowadzony, w stylu tej autorki, której pisanie bardzo przypadło mi do gustu. Sprawnie napisany i wciąga czytelnika. Przy końcu akcja przyspiesza, co lubię. Końcówka mi się podobała, bo była mimo wszystko zaskakująca, co mi pasuje. Polecam gorąco, a ja zabieram się za część następną.

7,5.

Ta książka sprawia, że czujemy wszechobecny lęk i niebezpieczeństwo. Mamy do czynienia z dziwnymi samobójstwami, do których dochodzi w studenckim kampusie. Jest ich zbyt dużo i są zbyt dziwne… Gdy zaczynamy się w nie zagłębiać, robi się coraz gorzej. Nikt nie może czuć się zbyt pewnie, a to, co odkrywamy jest chyba jeszcze bardziej przerażające. Świetny thriller, gdy mamy ochotę na coś mocniejszego. Powieść pokazuje, jak bardzo można kogoś zmanipulować i zawładnąć jego umysłem. Zdecydowanie polecam.

Niesamowicie wciągająca pozycja.

Niesamowicie wciągająca pozycja.

Bardzo dobra kolejna książka S.J. Bolton, trzyma w napięciu i pokazuje ciemną stronę ludzkości.

Lancey Flint polubiłam już dawno temu, w trakcie czytania "Ulubionych rzeczy". Tym razem Lancey pod pseudonimem ma za zadanie wniknąć w środowisko uniwersyteckie i dowiedzieć się, dlaczego młode kobiety popełniają samobójstwa w tak spektakularny sposób. I przyznam szczerze, że w momencie, gdy myślałam, że ta książka jednak mnie niczym nie zaskoczy, gdy byłam przekonana, że wiem kto się do tego wszystkiego przyczyna ( i na dodatek byłoby to bardzo sztampowe jak na kryminał ), nastąpił zwrot i pojawiło się zaskoczenie. Także ogromny plus za to.

Karuzela Samobójczyń
Sharon Bolton
Amber

Lacy Flint to główna bohaterka cyklu stworzonego przez autorkę Sharon Bolton. Karuzela samobójczyń to druga część tego cyklu, która napisana na wysokim poziomie. Tym razem Lacy wciela się w postać młodej studentki a celem jej przemiany jest odkrycie, co jest przyczyną tak drastycznych metod odbierania sobie, swojego życia przez młode i zakompleksione, niedoceniane kobiety.
Książka ta jest pełna zwrotów akcji, napisana przystępnym językiem, realna bez wyolbrzymionych sytuacji. Główni bohaterowie to pogmatwane osobowości, barwne, tajemnicze, pokrętne jednak mające w sobie coś, co wpływa na ich bardzo pozytywny odbiór. Sam pomysł na fabułę jest realistyczny, poprowadzony w taki sposób, aby czytelnik z zainteresowaniem obserwował całą sytuację. Dajesz się wciągnąć w niebezpieczną grę i czujesz to, z jakim zaangażowaniem w niej uczestniczysz. Owszem w pewnym momencie domyśliłam się, „kto i dlaczego” ale to mi nie odebrało przyjemności z odbioru lektury wręcz miałam wrażenie, że to specjalny zamysł twórcy.
Przyznam się szczerze, że książka ta przeleżała trochę na mojej półce zanim po nią sięgnęłam. I żałuję, że dopiero teraz. Czytajcie.

Karuzela Samobójczyń
Sharon Bolton
Amber

Początek mnie nie zachwycił. Jednak z czasem było coraz bardziej przejmująco. A koniec emocjonujący i niepewny. Szkoda, że ksiazka jest nierowna bo ocena byłaby wyższa. Sam motyw zbrodni za mało rozwinięty. Jeżeli chodzi o sprawców zbrodni to autorka mogła by się bardziej w nich zagłębić.

Bardzo oryginalny pomysł na fabułę

Bardzo oryginalny pomysł na fabułę

Pierwszy tom przygód Lacey Flint zwyczajnie połknęłam, dawno nie trafiłam na książkę, od której nie da się oderwać i to od pierwszej do ostatniej strony. Klasyczny przykład - środek nocy, a ja jeszcze tylko jeden rozdział ;) dlatego od razu sięgnęłam po drugi tom, niestety to już nie było to samo. Na początek pełna napięcia scena, a potem fatalny zabieg 3/10/20 godzin/dni/lat wcześniej... Zarówno w filmach, serialach jak i książkach nie cierpię tego zabiegu. Zupełnie jakby autor wiedział, że czytelnik nie zainteresuje się fabułą i może porzucić lekturę, więc warto mu pokazać, że jest na co czekać. I potem przez ponad 500 stron z dosyć niemrawą akcją i kompletnym brakiem okazji do pokazania tej iskrzącej chemii między bohaterami, docieramy do sceny początkowej i bardzo płaskiego zakończenia. Jednak żeby nie było, sama w sobie książkę jest niezła, ciekawy, makabryczny wręcz pomysł, warsztatowo poprawnie, wciąga, dobrze się czyta. Jednak w porównaniu do pierwszej części brak tu akcji, iskier, napięcia, brak Dany, drugiej części nie połyka się z zapartym tchem, tylko po prostu dociera do końca.