Wirtuoz zbrodni

Okładka książki Wirtuoz zbrodni
Chelsea Cain Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Archie Sheridan (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2008-01-01
Data 1. wydania:
2009-01-01
seryjna morderczyni syndrom sztohkolmski

Okładka książki Mockingbird Chelsea Cain, Joëlle Jones, Ibrahim Moustafa, Katarzyna Niemczyk
Ocena 7,7
Mockingbird Chelsea Cain, Joëll...
Okładka książki Zaułek potworów Kevin J. Anderson, Kelley Armstrong, Chelsea Cain, Heather Graham, Simon R. Green, David Liss, Jonathan Maberry, Sharyn McCrumb
Ocena 5,4
Zaułek potworów Kevin J. Anderson, ...

więcej Więcej

Będąc w bibliotece przeglądałam różne kryminały i natknęłam się na tę oto książkę napisaną przez Chelsea Cain pod tytułem
„Wirtuoz Zbrodni” Jak się później okazało w trakcie czytania jej, że jest to druga część trylogii o seryjnej morderczyni. Było już za późno żeby ją odłożyć i poszukać tej pierwszej, ponieważ bardzo mi się spodobała. Teraz wiem, że podczas wybierania...

Jedyna uwaga to że kiedy policjanci rozmawiają o seryjnej morderczyni, nazywając ją imieniem, brzmi mało profesjonalnie. Za całą resztę ukłony.
PS Będzie płacz, bo widzę, że to cykl sześciu powieści, a przetłumaczone są tylko dwie.

Oczywiście mogę psioczyć i wypisywać, co mi się nie podoba, co było za dużo, co zupełnie nie pasowało, ale kompletnie nie odbierze mi tego, że to jest zdecydowanie jedna z konkretniejszych serii jakie w ciągu trzech lat przeczytałem.

Jest to rzeczywiście ścisła kontynuacja po pierwszej części, więc oczywiście nie mogło zabraknąć Archiego Scheridana i Gretchen Lowell,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

świetna

Na półkach: , , , , , ,

Sięgając po książkę "Wirtuoz zbrodni", myślałam, że będzie to moje pierwsze spotkanie z Autorką. Dopiero później przypomniałam sobie, że jakiś czas temu czytałam jej inną książkę: "Unik".
Pierwsze, co mnie zdenerwowało, to fakt, że zamiast zacząć od tomu pierwszego, trafiłam przypadkiem na drugi, w którym jest mnóstwo odwołań do wydarzeń z części pierwszej cyklu o...

Jak dla mnie rewelacyjna. Szkoda, że nie ma kolejnych części przetłumaczonych.

Całkiem przyzwoity kryminał, choć jak dla mnie za bardzo przerysowany, ale za to nie ma nudy. Niewiele osób, krótkie rozdziały, więc wszystko jest przejrzyste i zrozumiałe pomimo obcych nazwisk. Na okrasę dość ostra scenka miłosna na granicy perwersji. W ogóle główny bohater jest mocno zakręconą osobą, ale o jakże ludzkich uczuciach - autorka ;). Na weekend w sam raz.

Przepraszam fanów tej książki, ale jest ona parodią kryminału. Fikcja nie jest szyta grubymi nićmi, ale sznurkiem do snopowiązałki. Pogoń głupoty i absurdu jest wręcz męcząca. Seryjna morderczyni ma na sumieniu 200 ofiar... uwodzi strażnika... umyka obławie stulecia... policjant i była ofiara marzy o ponownym spotkaniu... LUDZIE RATUNKU :)Przeczytać można, książka na...

Drugi tom krwawego thrillera, pełnego psychologii, szaleńczych emocji i tortur. Ale nie pozostawia trwałych traum psychicznych, można czytać :)

Przeczytana dawno temu. Samą treść średnio pamiętam, lecz postać Gretchen utknęła mi w pamięci!

• 2013
  • Kryminał
  • 2012
  • E-book
  • Wymienię

Dodaj cytat z książki Wirtuoz zbrodni