Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Stieg Larsson Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Millennium (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Män som hatar kvinnor
Beata Walczak-Larsson
literatura szwedzka sensacja kryminał

Opinie [3 349]

Świetne, wciągające, prawdziwe.

Pierwsze strony nie zapowiadały się rewelacyjnie, lecz z każdą kolejną kartką moje zaciekawienie rosło. chęć poznania rozwiązania zagadki oraz poznanie prawdy "zmusiło" mnie do nieprzespania nocy. było warto. wciągająca, polecam

pod koniec akcja nieco zwalnia, ale następuje domknięcie wszystkich pojawiających się w trakcie czytania wątków, więc nie jest to wielkim problemem w tym przypadku. książka warta przeczytania

Świetny, intrygujący prolog rozbudził moje nadzieje na ciekawą historię. Potem niestety bywało różnie. Wątek dotyczący rodziny Vangerów jest ciekawy i dobrze poprowadzony. Natomiast wszystkie wydarzenia związane z Hansem-Erikiem Wennerströmem działały na mnie usypiająco.

Przy tak wielu pozytywnych opiniach spodziewałam się po prostu czegoś lepszego.

Książkę mam z dobre 10 lat na półce na stosie "do przeczytania". Jedyne czego żałuję, że tak długo zwlekałam. Jak dla mnie majstersztyk. Wciągająca fabuła, dobrze zbudowani bohaterowie. Zostało zabrać się za kolejną część.

Rewelacja. Początek ciężki, ale później leci szybko

"nie podejmuj walki kiedy wiesz, że z pewnością przegrasz. Ale nigdy nie pozwól, żeby komuś kto Cię znieważył uszło to na sucho. Czekaj na stosowny moment i oddaj kiedy znajdziesz się w dużo lepszej sytuacji, nawet jeśli nie pragniesz odwetu."

Głównym bohaterem jest Mikael: dziennikarz i wydawca magazynu "Millenium". Gdy zostaje skazany za pomówienia i zostawia na jakiś...

Uwielbiam historie napisane tak, że czekam na kolejne zdanie, wers, stronę. Wyobraźnia pracowała tu na wysokich obrotach kreśląc profil zabójcy a jednak zakończenie nie rozczarowało mnie. Polecam i planuję przeczytać kolejne części.

Unikam czytania popularnych książek, ponieważ jest z nimi tak, że fala zachwytów zniechęca mnie do choćby dotknięcia ich okładek. I kompletnie nie ma znaczenia, jaki to jest gatunek książki. Jest popularna? To musi swoje odczekać, aż emocje opadną.

O trylogii Millenium usłyszałam pierwszy raz, kiedy byłam w technikum, a był to mniej więcej czas, kiedy filmowa...

Ależ to było dobre! Fabuła, akcja, ciekawe wątki, a Lisbeth dla mnie mistrz. Według mnie bardzo oryginalna książka i jak najbardziej w moich klimatach.

Dyskusje

52 464