Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Stieg Larsson Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Millennium (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Män som hatar kvinnor
kryminał, sensacja, thriller
Beata Walczak-Larsson
literatura szwedzka sensacja kryminał

Opinie [3 177]

Późno sięgnąłem po początek sagi Millenium i jej pierwszy tom "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet". Czy po latach kiedy ogólny zachwyt minął docenię tę książkę i ja?

Zdecydowanie tak. To niesamowicie solidny a jednocześnie klasyczny przykład kryminału. Zresztą jeżeli to od tej książki zaczęła się moda na skandynawskie kryminały, to nie ma co się dziwić.

Ciekawy pomysł na...

Ciekawa :D

Fajna.

Dziennikarz "Millenium" po otrzymaniu wyroku za zniesławienie postanawia zrobić sobie przerwę, odpocząć i przemyśleć kilka spraw. Kariera legła w gruzach, jakby się mogło wydawać. Nieoczekiwanie pojawia się ktoś, kto mimo medialnego szumu wokół Mikaela, ma dla niego zlecenie. Z pozoru ma być to rodzinna kronika wielkiej rodziny Vegnerów. A tematem głównym ma być...

Takie książki lubię: wielowątkowe, ze specyficznym klimatem, gdzie trzeba zastanowić się nad tym, co się czyta. Akcja wciąga od pierwszych stron. Bardzo mi się podobała i szczerze ją polecam.

Świetna książka! :)

Bardzo dobra książka

Mocna książka, fajna. W sumie byłem pod wrażeniem tylko tej części, następne to już takie meh....

TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST

Fabuła dość rozlana, wiele nudnych momentów. Zakończenie fascynujące.

Dla fanów kryminałów, polecam

Dyskusje