Siewca wiatru

Maja Lidia Kossakowska Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Zastępy Anielskie (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Edipresse
Zastępy Anielskie (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2018-01-01
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

CZy powinnam dodawać gwiazdki oceny, skoro przeczytałam tylko 150 stron? No, ale to chyba też o czymś świadczy, że ją odłożyłam. Sporo gdzieś o niej słyszałam pozytywnych opinii i w końcu zaczęłam czytać. Początek nawet mnie wciągnął, a potem to tak czytałam co parę dni i traciłam wątek. Nie do końca mój gatunek, dlatego pewnie słabsza ocena. Fanom sf może się podobać.

Pani Kossakowska zaskoczyła, mimo tego, że od lat mi Panią polecali wszyscy znajomi. Absolutnie się nie zawiodłam na żadnej z książek z serii, wręcz przeciwnie - historie zostaną ze mną na długo!

Książkę oceniam jako bardzo dobrą, gdyż mimo wspaniałego pomysłu na fabułę, dobrze wykreowanego świata, to ma swoje wady. Przeczytanie całości zajęło mi jakiś tydzień (studiom także trzeba poświęcać czas), a pewnie połknęłabym ją szybciej.
Zaczynając od wad, to boli mnie potraktowanie niektórych postaci, trochę tak jakby autorka bała się nadać im jakiejś większej głębi lub...

Drugi tom zdecydowanie ciekawszy od pierwszego - ale oceniam książkę jako całość.
Początkowe rozdziały nie porywają, natomiast czym dalej tym jest lepiej, dla mnie najlepszym fragmentem książki został epilog 🙂 były tam najciekawsze dialogi i ogólnie sporo się działo.
Na plus : nowe, nieoklepane uniwersum, bitwa i epilog!
Czytałem lepsze książki, natomiast jak akurat nie...

Na początku byłam urzeczona, bo wpadłam do świata, który uwielbiam, potem zgubiłam się w odmętach miliona wątków, aż wreszcie zaczęłam się świetnie bawić razem z bohaterami, których dialogi wprawiały mnie w świetny nastrój. Mimo groźby zbliżającej się zagłady bohaterowie sprawiali wrażenie tak zżytych ze swoimi charakterami, że żadna zagrażająca apokalipsa nie mogła...

Opis na lubimyczytac.pl jest lepszy niż książka. Ech... Bohaterowie, poza Freyem, płytcy, przewidywalni i jednotorowi w swoim postępowaniu i cechach charakteru. Na marginesie: postać Archanioła Rafała to już w ogóle jest godna pożałowania, jeśli autorce żal było miejsca dla niego, to po jakiego dzwona w ogóle go kreować? Książka niby krótka, a jakoś nie wciąga na tyle, żeby...

Pierwszy raz po nią sięgnęłam w 2016 roku i w 2020 (28.12.) kolejny raz i nadal mnie zachwyca! Mega książka!

Początek trochę leniwy, po prologu zastanawiałem się o co chodzi, natomiast kolejne rozdziały znacznie ciekawsze, fabuła zaczyna się rozkręcać. Jako, że książkę posiadam w ramach kolekcji Mistrzowie Polskiej Fantastyki, to pierwszy tom zawiera tylko 7 rozdziałów, jednak po przeczytaniu pierwszej części jest ochota na kontynuację, co raczej dobrze świadczy o książce.
Z...

Ufff, przez sporą część męczyłam się zdrobnieniami imion aniołów i Lucka brrrrrrr ale to działa na nerwy w takiej ilości :/ książkę uratowała ostateczna bitwa która jest doskonale opisana i tylko dzięki niej dam szansę kolejnym tomom zastępów anielskich.

Brawo za tematykę, jest tylko jeden mały problem dla mnie ta książka jest za grzeczna przez co czyta się to jak swego rodzaju Baśn, tylko i aż dobrze. Ocenę podbijam bo czytając towarzyszyła mi muzyka z serii gier Darksiders która też podejmuje podobną kwestię tylko wychodzi jej to moim zdaniem dużo lepiej.

10 385
    4 774