Siewca Wiatru

Maja Lidia Kossakowska Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Zastępy Anielskie (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
fantasy polska 21 w. anioły
Zastępy Anielskie (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
fantasy polska 21 w. anioły

Uwielbiałam tę książkę jako nastolatka i oczywiście podkochiwałam się w Daimonie Freyu ;) Powrót po latach był w miarę przyjemny, bo to znośne czytadło, choć już nie zachwyca. Mam wrażenie, że autorka stanowczo zbyt wiele uwagi poświęciła kolorom włosów i oczu poszczególnych aniołów, a za mało sensowności fabuły i świata przedstawionego. Niemniej jednak czyta się szybko i...

Podchodziłem do tej książki dwa razy - po Zakonie Krańca Świata, który podobał mi się bardzo. Tutaj jednak nie do końca moje klimaty - a może po opisie spodziewałem się jednak czegoś innego. W temacie, który zdawał się być przewodnim - zniknięcie Pana zbyt wiele nie było.

Historia Daimona pozornie prosta, dla mnie ma drugie dno: samotność, odmienność, które mu towarzyszą są głębokie jak Rów Mariański. Do tego wielki przekręt tych mniej ważnych, którzy siedzą na najwyższych stołkach, robiąc dobrą minę do złej gry. Ogólnie fajny temat, ciekawie napisany, szybko się czyta. Polecam. Ja już "zbieram burze"

To była pierwsza książką kupiona za własne pieniądze. Skusiła mnie przede wszystkim okładka - z pięknym, buntowniczym aniołem. Śmiercionośny miecz, zbroja i skóra motocyklowa. Już wtedy wiedziałam, że to będzie jedna z moich ulubionych książek. Fantastyczne połączenie anielskiego świata z iście przyziemnymi tematami takimi, jak polityka, korupcja, hipokryzja czy to, że...

Na półkach: , , , , , ,

Siewca Wiatru i dalej cały cykl Zastępów Anielskich należy do moich ulubionych cykli. Maja Lidia Kossakowska wykonała naprawdę kawał niesamowitej roboty. Rozbawia, oburza, smuci, kłopocze, wzrusza. Cała gama emocji w kilku książkach zajmujących naprawdę niewiele miejsca. Dzięki!

Czasami słyszę opowieści od ludzi, że urodzili się z powołaniem do czegoś. Powołanie to takie piękne słowo, które precyzyjnie określa drogę życia i nie pozwala zgubić się we własnych marzeniach i pragnieniach. Zawsze zazdrościłam ludziom, że wiedzą po co tu są i są gotowi dążyć do celu, a gdy już go osiągną czerpać czyste szczęście z tego. Przyznam też, że nie jestem...

Ta książka jest zła. Po prostu bardzo zła. Źle napisana, chaotyczna, irytująca, nudna i po prostu infantylna.

Fabuła... Ciężko nawet określić o czym jest, dziesiątki pobocznych wątków, każdy dodany na siłę chyba tylko po to, żeby autorka mogła dodać kolejnego anioła i wykazać się w znajomości imion tychże.

Irytująca niesamowicie, gdy aniołowie zwracają się do siebie:...

Zdecydowanie, ta pisarka nie należy do moich ulubionych. Dałem drugą szansę i nie była ona zmarnowana, lecz ta książka nie wywołała żadnego wielkiego entuzjazmu. Pomysł dobry, ładne i dużo bardziej niż w Rudzie Sforze treściwe (i krótkie) opisy, ale czytało mi się ciężko i poza kilkoma momentami nie czytałem z zapartym tchem.

Uwielbiam tę serię. Abaddon to mój ulubieniec. Cyniczny i poczucie humoru takie jak lubię :)Początek długiej i świetnej serii.Wszystkie części przeczytałam w 2 dni :) Nie mogłam się oderwac. Połączenie historii Neila Gaimana z aniołami którym daleko do perfekcji , z typowymi ludzkimi słabościami. Kocham ten świat

10 na 10 jest tylko dla wybitnych. Moje 10/10 to Joanna Chmielewska - Wszystkie tytuły, Ryszard Ćwirlej - Wszystkie tytuły i Zastępy anielskie.
Ubóstwiam, czytałam i jeszcze raz przeczytam. Rewelacyjnie opisane niebo i piekło. Nie można nie lubić Gabrysia, Freya, Michała, Asmodeusza i Lampki. Jeszcze nigdy zastępy anielskie nie były tak bardzo ludzkie.

Dyskusje

10 001