Ruchome obrazki

Okładka książki Ruchome obrazki
Terry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Świat Dysku (tom 10) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
1991-01-01
Piotr W. Cholewa
Świat dysku hollywood satyra

Okładka książki The Ankh-Morpork Archives: Volume One Stephen Briggs, Paul Kidby, Terry Pratchett
Ocena 8,0
The Ankh-Morpo... Stephen Briggs, Pau...
Okładka książki The Quite Nice and Fairly Accurate Good Omens Script Book Neil Gaiman, Terry Pratchett
Ocena 8,0
The Quite Nice... Neil Gaiman, Terry ...
Okładka książki Dobry omen Neil Gaiman, Terry Pratchett
Ocena 7,3
Dobry omen Neil Gaiman, Terry ...

Hollywood oczami Pratchetta, Gardło Sobie Podrzynam Dibler, gadający pies i zakochany troll. Śmiesznie, strasznie (naprawdę?), romantycznie (aczkolwiek zaloty w wykonaniu trolii są nieco bolesne), czyli wszystko to, za co Pratchetta kocham najbardziej.

1968

Zabawna, jak każda książka Terry Pratchetta.
Autor stworzył wciągający świat, rządzący się swoimi własnymi prawami. Polecam.

Przyjemna lektura, miły początek nowego cyklu.

Nie bardzo złe, nie bardzo dobre. Konstrukcja fabularna nader podobna do tej z wydanych rok wcześniej "Piramid", czyli historia pary, młody bohater i młoda atrakcyjna kobieta, wpleciona w parodię motywów powiązanych z tematem tytułowym, z kulminacją pod koniec,. Ale fabuła lepsza, bo zdecydowanie bardziej spójna, niż w części egipskiej.

Świat Dysku nie zawodzi.

Bardzo mi się podobało :3

nudniejsza niż czarownice, ale wciąż były momenty, gdzie wybuchałam śmiechem (podczas jechania pociągiem xd)

Lubie, mam sentyment. Reread poszedł niezle. Jako stand alone, calkiem niezly. Na początek Pratchettowania nie polecam jednak.

Na półkach: , , , ,

Sięgam po książki TP dla czystego relaksu i zabawy. Jak zwykle się nie zawiodłem.
Tym razem coś o historii kinematografii.
„Ukryte we wnętrzu kamer chochliki błyskawicznie malują kolejne klatki na celuloidowej taśmie”.
Plusy:
- prześmiewcze spojrzenie na wszystko co związane jest ze światem kina i filmu;
- Terry jako wnikliwy obserwator rzeczywistości i dowcipny...

5 558
    1 455