Poradnik stylu dla niego

Okładka książki Poradnik stylu dla niego Aleksandra Gietka-Ostrowska
Okładka książki Poradnik stylu dla niego
Aleksandra Gietka-Ostrowska Wydawnictwo: Buchmann poradniki
poradniki
Buchmann
2013-06-04
2013-06-04
moda styl mężczyzna

Zakupiłem podczas urlopu jako przerywnik w czytaniu innej książki. Część rzeczy zawartych w książce wiedziałem, część porad jest oczywista. Czasami opisane jest pochodzenie historyczne danej porady, np kto odpowiadał za co podczas organizacji wesela. Podobała mi się część poświęcona doborowi barw ubrań, w zależności od typu karnacji oraz koloru włosów. Pomocna również będzie informacja dotycząca ubioru w zależności od typu sylwetki - czego unikać, a co stosować - jakie elementy garderoby, wzory lub kolory tkanin pozwalają ukryć zbędny tłuszczyk i co wizualnie wydłuży sylwetkę. Książkę jak na urlopowy relaks czyta się szybko. Nie czytałem wcześniej innych książek o podobnej tematyce, ale tą pozycję mogę polecić innym panom. Lepsze przestrzeganie jakichkolwiek zasad niż bycie ignorantem.

Zacznę może od opracowania graficznego- już na pierwszy rzut oka widać, że wydawca nie kwapił się o wysoką jakość i design książki. A szkoda, bo to pozycja o stylu, więc by wypadało. Czcionka nieczytelna, zdjęcia dobierane na chybił trafił, tekst łamie się nie w tych miejscach, co powinien.
Po drugie, ponad połowa książki to dokładnie, literalnie skopiowane fragmenty z "Poradnika stylu dla niej". Nie wiem, jaki jest sens robienia dwóch książek o różnych tytułach z tym samym tekstem, ale uważam, że jest to oszukiwanie czytelnika. Kupując inną książkę, spodziewam się odmiennej treści. Poza tym Poradnik jest bardzo powierzchowny, lakoniczny, pisany chyba w przerwach między gotowaniem a sprzątaniem. Zresztą, jak można opisywać sposoby wiązania krawatu i nawet nie pokusić się o ilustrację?
Polecam poszukać ciekawszych, poważniejszych pozycji. Ja się zawiodłam.

Poradnik o wszystkim i o niczym, choć napisany poprawnie - ale czy go wystarczy by polecić go czytelnikom? Porady, które naprawdę coś wnoszą (bo nie są truizmami czy zasłyszanymi sloganami) można by streścić na jednej, góra dwóch stronach. Przez moment miałem też wrażenie, że poradnik spisany był niejako na kolanie - niektóre fragmenty nagle się urywają, są niedokończone, jakby prosiły się o uzupełnienie. Na koniec słowo o wydaniu - opracowanie graficzne jest całkiem przyzwoite, natomiast czcionka... Bez komentarza. Niemniej poradnik polecam słabym i niezbyt wtajemniczonym znawcom "gatunku" - lwy salonowe będą jednak zawiedzione.

zmarnowane 14,99 zl, nie polecam. taki poradnik sama mogłabym napisać.

zmarnowane 14,99 zl, nie polecam. taki poradnik sama mogłabym napisać.

Trzeba być bytem humanoidalnym aby coś wynieść z tego poradnika.
Jeżeli ktoś szuka czegoś więcej niż skrajne minimum, niech poszuka innej pozycji.

Trzeba być bytem humanoidalnym aby coś wynieść z tego poradnika.

• Półka 4-2
  • Gentelman's
  • X Moda

Dodaj cytat z książki Poradnik stylu dla niego