Hormonalna rewolucja

2024-02-28
2023-02-28
Justyna Hogstrom
Hormony DOPAMINA OKSYTOCYNA SEROTONINA ENDORFINY KORTYZOL TESTOSTERON

Niby oczywista, niby tani coaching, ale ale ale warta przeczytania. Takie pozycje można postrzegać różnie jednak ta wyróżnia się - ma jakościowe, nieoderwane od życia porady, które poprawiają jakość tego życia. Polecam.

I znów skusiłam się na pozycję poradnikową, mimo że to kompletnie nie moja bajka. Jestem obecnie na takim etapie, gdzie hormony dają mi się tak mocno we znaki, że chętnie bym je wykasowała ze swojego życia. Dlatego pomyślałam, że może dzięki informacjom zawartym w tej pozycji uda mi się poprawić jakość życia.

No ale niestety, nie bardzo o te hormony co chciałam tu chodzi.

Autor ma ogromną wiedzę i doświadczenie jeśli chodzi o wpływ jaki hormony wywierają na nasze ciało i umysł. Ma do tego wielką siłę, konsekwencję i samozaparcie w dążeniu do perfekcji i osiągnięcia celu. Z książki dowiecie się jaki wpływ na nas mają dopamina, oksytocyna, serotonina, kortyzol, endorfiny i testosteron i co robić, aby eliminować ich nadmiar lub uzupełnić braki, tak by nasz organizm działał jak dobrze naoliwiony mechanizm i byśmy czuli się świetnie. Autor stwarza nam z hormonów koktajle – „angel’s coctail” to odpowiednio zrównoważona mieszanka hormonów, dostosowana do naszych potrzeb, „devil’s coctail” – wiadomo, informuje co robimy źle i przez co źle się czujemy.

Doskonała pozycja dla osób, które chcą coś zmienić w swoich nawykach i pozwolić by ich ciało i mózg wyzwoliły się spod złego wpływu. Ja, tradycyjnie, nadal kosztuję „devil’s coctaili” – tak, tak, mam „kortyzolowy brzuch”, na bank sporo nadmiarów i braków w tych hormonach i… dobrze mi z tym. Ja czułam się zmęczona tylko samym czytaniem, nie mówiąc o tym jak pomyślałam co musiałabym zmieniać, czego się wyrzec, co wykreślić z życia. Odniosłam wrażenie, że gdybym miała postępować zgodnie z tymi zasadami, nie starczyłoby mi życia na… życie….

Jeśli nie potraficie żyć bez poradników i czerpiecie z nich pełnymi garściami, jest to pozycja dla Was. A ja, zamiast znajdować przyjemność ze sprzątania czy gotowania, z premedytacją włączę sobie przy robocie muzykę lub audiobooka.

No ale niestety, nie bardzo o te hormony co chciałam tu...

bardzo polecam tę książkę. Hormonalną rewolucję czyta się szybko i z zaciekawieniem. Autor przedstawia sześć najważniejszych hormonów w naszym życiu w bardzo przystępy i prosty sposób. Omawia ich działanie, pokazuje na przykładach jak na nas wpływa ich wysoki oraz niski poziom. Dodatkowo zdradza strategie na to, jak można pracować z tymi hormonami poprzez codzienne wybory, aby czuć się lepiej, pomóc sobie w stresujących sytuacjach oraz wykorzystać ich potencjał w najlepszy możliwy dla siebie sposób z pełną świadomością.

Bałam się, że będzie to naukowy bełkot, którego nie zrozumiem, ale okazało się, ale nic takiego się nie wydarzyło. Są interesujące metafory, wydarzenia z życia autora oraz wciągający storytelling.

Dobrze trochę poznać i zrozumieć siebie od tej hormonalnej strony.
Polecajka

"Naprawdę upajam się życiem i ty też możesz"

Czy wiecie, że w naszym organizmie działa sześć hormonów, które mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie?

Dopamina, oksytocyna, serotonina, endorfiny, kortyzol i testosteron to właśnie nasi sprzymierzeńcy, kiedy działamy w dobry sposób albo wrogowie, kiedy nie dbamy o to aby były w równowadze.

David JP Phillips, autor tej książki, wyszedł z głębokiej depresji i na podstawie własnego przykladu pokazuje, że wspierając w odpowiedni sposób własny organizm oraz dążąc do równowagi hormonalnej można w naturalny sposób poczuć się lepiej. Nie ma nic lepszego od wsłuchania się we własny organizm i dostarczenia mu tego czego potrzebuje. Nie za pomocą leków ale własnej pracy i to całkowicie za darmo! Nie chodzi tu oczywiście o zmiany nagłe, gdyż takie mogą zniechęcić ale o system małych kroczków bo wtedy istnieje największa szansa na sukces. W książce, każdy hormon ma swój rozdział, który opisuje w przystępny sposób jego działanie obraz co możemy zrobić aby jak najlepiej go wykorzystać dla lepszego samopoczucia.

Stwórz więc własny rytuał, wyjdź na słońce wczesnym rankiem, rozruszaj ciało, bądź uważna/y, wdzięczna/y, wyśpij się porządnie i ciesz się pełnią życia!

"Naprawdę upajam się życiem i ty też możesz"

David JP Phillips,...

Kto chciałby zaoszczędzić grube tysiące na kursach z serii „Ograj swój mózg, zanim on ogarnie Ciebie”? :D Hakowanie za grosze, dla każdego, w średniej cenie trzech dyszek. Ile właśnie zaoszczędziliście? Nie dziękujcie ;)

„Hormonalna rewolucja. Jak w naturalny sposób wykorzystać moc sześciu najważniejszych hormonów”, borze zielony, coraz dłuższe te tytuły robią, nie mniej — ta oto książka powinna być jak biblia w Stanach, w każdej szufladzie, w każdym domu, hotelu czy buur de lulu. Przyswajalna dla każdego, absolutnie podstawowa i obowiązkowa instrukcja użytkowania człowieka, która gwarantuje spokój, szczęście, przyjemności czerpane garściami, ogółem dobre życie, i to bez dopalaczy. Powiem więcej, można żyć beznałogowo i mieć prawdziwy, legalny odjazd, kiedy tylko będziemy chcieli. Wystarczy odpowiednia mieszanka angel`s cocktail i rządzisz na swoim podwórku.

David JP Phillips robi nam powtórkę z biologii, snując opowieść o sześciu substancjach, które mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Gdyby tak wyglądały lekcje biologii (apeluję o przynajmniej dwie godziny poświęcone właśnie tak omawianym hormonom) świat byłby lepszy, ja byłabym lepsza, Ty też byłbyś/byłabyś lepsza <3  Absolutnie uwielbiam rozdział dotyczący dopaminy, bo Phillips bajkowo obrazuje jej działanie, odpowiada na pytanie, dlaczego tak istotny jest dla nas, społeczeństwa cyfrowego, dopaminowy detoks, różnicuje działanie wolnej i szybkiej dopaminy (kochani czytacze, czytajcie literaturę piękną, to gwarantuje najdłużej uwalnianą dawkę dopaminy ;) i jednym ostrym cięciem podcina gałąź SM, jako najgorszego trutnia, który psuje mózgi dzieciom. Błagam, niech tę książkę przeczyta każdy rodzic, zwłaszcza przed komunią (smartfony to częsty prezent, niestety).

Polecam razy milion!

IG @angelkubrick

„Czymkolwiek karmisz swój mózg, stanie się to twoją rzeczywistością, jeśli będziesz kontynuował wystarczająco długo.”

Dopamina, oksytocyna, serotonina, endorfina, kortyzol, testosteron. Na ponad dwustu stronach zaprezentowane zostaje te sześć hormonów oraz ich wpływ na nas, nasze samopoczucie i myśli.

Auror koncentruje się na tym, aby przekazać nam jak działają hormony, wylicza „narzędzia” za pomocą, których będziemy mogli je zwiększać bądź redukować, oraz omawia jakie to przyniesie skutki. Skomplikowane i istotne kwestie wyjaśnia w przystępny sposób!

David JP Phillips wprowadza ćwiczenia, które nie tylko mają dać pozytywne efekty, ale takie które niemal od razu możemy zacząć stosować w życiu, i które nie są trudne. Nie jest się zniechęconym, a wręcz przeciwnie, zachęconym do ich wypróbowania i zmiany pewnych nawyków, co jest oczywiście ogromnym plusem.

Każdą z informacji zawartą w „Hormonalnej rewolucji” śledziłam z niemałym zainteresowaniem, na co wpływ miał nie tylko temat, ale sposób opowiedzenia o nim. Autor postarał się, aby wiedza była przekazana konkretnie i prosto, a nie w nużący sposób. Rozdziały zostały podzielone na sporą ilość akapitów, co owocuje w brak bycia przytłoczonym natłokiem wiadomości.

Pomiędzy faktami oraz wskazówkami Phillips serwuje nam przykłady ze swojego życia, czy nawiązuje do wystąpień publicznych, dzięki czemu, całościowo poradnik zyskuje na ciekawości!

Poza tym, co uważam za świetny zabieg, to że na końcu każdego z rozdziałów odnajdziemy krótkie podsumowanie tego, co było poruszane przez poprzednich kilkanaście stron.

Ta lektura nie tylko poszerzyła moją wiedzę, ale także zainspirowała do przyjrzenia się niektórym z moich nawyków oraz do przetestowania kilku porad autora.

I już kończąc, to nie zapominajmy o uśmiechu, ponieważ wywołuje on nie tylko endorfiny, ale także serotoninę i dopaminę.
(Współpraca reklamowa z wydawnictwem.)

Auror koncentruje się na tym, aby przekazać nam jak działają hormony,...

„Hormonalna rewolucja” to książka, która w genialny sposób wprowadzi Was w tajniki działania sześciu najbardziej istotnych hormonów w naszym ciele (niezależnie od płci!). Choć niezwykle urzekająca okładka (moje zboczenie zawodowe się odzywa za każdym razem, gdy widzę coś nawiązującego do laboratorium i nauki) mogłaby wskazywać na to, że będzie to książka typowo popularno-naukowa, to śmiało mogę stwierdzić, że bardziej zasługuje ona na miano poradnika. Nie znajdziecie tutaj skomplikowanych procesów chemicznych, nie przeczytacie o budowie poszczególnych cząsteczek oraz takim ich typowym, biologiczno-chemicznym wpływie na nasz organizm. Dowiecie się jednak, jak oksytocyna czy dopamina pobudzają nas do działania, jak zwiększyć poziom endorfin w ciele, a zmniejszyć stężenie kortyzolu czy też jak odpowiednio manewrować pewnymi działaniami na co dzień, aby utrzymywać te sześć głównych hormonów w ryzach.
David JP Philips nie jest ani lekarzem ani naukowcem, dlatego też owa książka nie jest napisana w specjalistycznym stylu. Jest napisana bardzo przystępnie i obrazowo, tak, aby każdy odbiorca mógł z niej zaczerpnąć odpowiednią dawkę wiedzy. Bo przecież przeciętnemu człowiekowi nie chodzi o to, aby dowiedzieć się, jakie szlaki metaboliczne odpowiadają za produkcję choćby oksytocyny, on chce wiedzieć jak odpowiednio wykorzystać jej rolę, aby wieść lepsze życie. I właśnie tutaj z pomocą przychodzi autor „Hormonalnej rewolucji”. W bardzo racjonalny sposób pokazuje jak dane hormony definiują nasze codzienne życie, jak możemy regulować ich poziom i kontrolować emocje czy też odczucia z nimi związane, a to wszystko zaprezentowane jest w naprawdę lekki i przyjemny sposób. Choć z początku moja dusza naukowca poczuła lekkie rozczarowanie, że to nie będzie dawka specjalistycznej wiedzy, to szybko jednak dałam się porwać opowieści autora i uznałam to opracowanie za naprawdę niesamowicie przydatne. Świetnie przekazane informacje, które dosłownie każdy będzie w stanie przyswoić i z nich skorzystać praktycznie od razu. To zdecydowanie interesujący i przydatny poradnik, który może wnieść wiele dobrego do waszego życia.

instagram.com/bookeaterreality

Kobiety nie mają humorów, kobiety mają hormony – i to podobno dlatego bywamy takie humorzaste! Ale zaraz… przecież mężczyźni też mają hormony i generalnie jako ludzie mocno im podlegamy… Czy w takim razie ktoś jest bardziej podatny na ich wpływ, a ktoś mniej? Czy to po prostu tak śmiesznie się przyjęło, że głównie do kobiet przylgnął termin „zaburzenia hormonalne”?...

Książka Ułatwia nam cieszenie się z codzienności i rzeczy ,które wraz ze rozrostem nowych technologi zanikaja ,takie jak samo cieszenie sie z ''grabienia liści'' .Autor daje nam opis 6 hormonów a na koncu pozwala zrobić swoją własną mieszankę szczęścia i sukcesów

Zastanawialiście się kiedyś, co tak naprawdę wpływa na to, jak się czujemy? Cóż, bo ja dość często bo mam często zdarzające się zmiany nastrojów.
Zazwyczaj zwalamy winę na emocje ale tak naprawdę to właśnie hormony odpowiadają za to wszystko. I to właśnie zachęciło mnie do przeczytania „Hormonalnej rewolucji”.
DOPAMINA, OKSYTOCYNA, SEROTONINA, ENDORFINY, KORTYZOL, TESTOSTERON – ta szóstka hormonalnych gagatków w szczególności odpowiada za to, jak się czujemy. O hormonach uczyłam się na biologii więc miałam mniej więcej rozeznanie w tym temacie i gdy zobaczyłam, o czym jest ta książka – postanowiłam ją przeczytać. Autor w ciekawy i prosty sposób przedstawia całą swoją wiedzę jaką ma na temat hormonów i tego jak na nas wpływają. Bazując na swoim własnym doświadczeniu. W swoim poradniku udowadnia, że zrównoważenie dopaminy pomaga zwiększyć motywację, wyregulowanie poziomu oksytocyny pozwala poczuć większą więź ze światem i ludźmi, dobry poziom serotoniny - służy za podstawę długotrwałego szczęścia i harmonii, kortyzol w małych dawkach może pomóc wyjść ze strefy komfortu, że da się pobudzić wytwarzanie endorfin przez śmiech i ćwiczenia oraz, że warto wyregulować poziom testosteronu, aby zwiększyć pewność siebie przed ważnym spotkaniem. To są naprawdę ciekawe rzeczy, które zainteresowały mnie od pierwszych stron i z pewnością uświadomiły, że w naturalny sposób możemy sobie pomóc. Wszystko dzięki hormonom. Myślę, że ten książko-poradnik jest idealna dla tych, którzy chcą się więcej dowiedzieć o swoich emocjach i o tym, jak się czujemy!😌

DOPAMINA, OKSYTOCYNA, SEROTONINA, ENDORFINY, KORTYZOL,...

💊💊💊💊💊

Dopamina , Oksytocyna , Serotonina , Endorfiny , Kortyzol i Testosteron.

To szesc niewidzialnych hormonow ktore pomagaja naszemu organizmowi . Kazdy z tych hormonow odpowiedzialny za co innego .

Ksiazka dla kazdego kto chcialby zglebic wiedze na temat tych malych pomocnikow w naszym organizmie .

@wydawnictwofilia #hormonalnarewolucja #wydawnictwofilia

💊💊💊💊💊

Dopamina , Oksytocyna , Serotonina , Endorfiny , Kortyzol i Testosteron.

@wydawnictwofilia #hormonalnarewolucja #wydawnictwofilia

• Przeczytane 2024