Ferdydurke

2012-04-01
1937-01-01
literatura polska powieść XX wiek

więcej Więcej

zrobiła na mnie ogromne wrażenie, jedna z nielicznych lektur, które naprawdę mi się podobały!! Bardzo podoba mi się styl pisania Gombrowicza i zdecydowanie sięgnę po kolejne jego książki

Jestem świeżo po przeczytaniu tej pozycji. Prawdę powiedziawszy zupełnie nie wiem co mam o niej myśleć. Powiem tylko, że forma w ogóle nie zachęca do przeczytania. Fabuła pomimo ciekawych wątków nie jest według mnie porywająca.

Byłam uprzedzona, że Gombrowicz nie pisze wprost. Dlatego przygotowałam się mentalnie na mnóstwo metafor i ukrytych znaczeń. Skłamałabym, gdybym twierdziła, że wszystko zrozumiałam. Myślę, że tylko sam autor jest w stanie wyjaśnić wszystkie myśli, które zawarł w ,,Ferdydurke''. Wszechobecne pozoranctwo, życie na pokaz, poszukiwanie własnej tożsamości, i to wszystko wobec...

O dziwo super zabawa podczas czytania, byleby nie brać zbyt poważnie XD

Pomimo trudnej do zrozumienia czasami treści, książka bardzo mi się podobała

O gwiazdkę więcej, bo rozbawił mnie pomysł gwałtu przez uszy.

Najpierw przeczytałam streszczenie tej książki na lekcje, później dopiero miałam czas zabrać się za samą książkę i uznałam, że jej nie rozumiem i muszę znowu czytać streszczenie aby móc zrozumieć o czym tak książka jest. Nigdy wcześniej tak nie miałam, Gombrowicz nie jest dla mnie

Książka📘 jako ogół jest bardzo mądra z morałem🤓🦉, natomiast sposób w jaki została napisana to po prostu tragedia😱- wiele rzeczy nie ma sensu i przeczy logice🤔.⚠️Nie należy brać tej książki na poważnie praktycznie❌ większość tam to metafory⚠️

Czasami przezabawna i niezwykle zajmująca, czasami zwyczajnie męcząca.

Koniec i bomba
A kto czytał, ten trąba!

Dość ciekawa książka, choć język był tragiczny. Niektóre momenty były bardzo pouczające oraz wciągające, jednak ogół książki nie był zbyt pociągający. Jest to duży odskok od codziennej literatury.

29 934
    2 636