Dziady

Greg
klasyka
2018-01-01
Kolorowa Klasyka

Choć wstyd się przyznać, dopiero teraz w całości przeczytałem mickiewiczowskie „Dziady”. Nie chcę jednak pisać tu o samym utworze, ponieważ o nim napisano już wystarczająco. Wolę skupić się na wydaniu tego dzieła przez wydawnictwo Greg.

Muszę przyznać, że choć okładka nie zachwyca, a papier wizualnie nadawałby się bardziej do drukowania instrukcji obsługi pralki niż...

jedna z tych Lektur szkolnych do których miło było po latach wrócić i przeczytać je w całości.

Długo mi zeszło, żeby w całości Dziady przeczytać. Dosyć przyjemnie się czytało, a czytanie w szkole urywków kilkadziesiąt lat wstecz było bez sensu. Jednak jak się czyta w całości bardziej się rozumie.

Powiem tak, przeczytałam tę książkę bo musiałam, pewnie jak większość z was;) W każdym razie pomimo ciężkiego języka całkiem przyjemnie się to czytało. A poprzez nawiązania do wątków z poprzednich części uważam mówiąc kolokwialnie, że Adaś to kozak :D A zakończenie powala (pewnie nikogo poza mną nie, ale przemilczmy to)
#teamMickiewicz

II, IV i III część

Zdaje się, że nie taki Mickiewicz straszny jak go malują. Jestem pewna, że wielu z nas słyszało negatywne opinie na temat wszystkich dzieł wieszcza - ja również. Jednak koniec końców nie było źle. Czytanie poszło szybko i oprócz irytujących fragmentów pisanych mieszaniną francuskiego i polskiego (część III) było dobrze.

Trochę czasu zastanawiałam się,...

I don't like "Dziady"

Przeczytane z przymusu (lekturka), ciężko się czytało.

Rozumiem, że Dziady mają wartość patriotyczną etc. Co nie zmienia faktu, że czytało mi się je ciężko. I myślę, że nie jestem jedyna. Wałkowanie Dziadów na lewo i prawo (w czasie mojej edukacji przynajmniej trzykrotnie), wcale nie sprawiło, że je zrozumieliśmy. Co najwyżej zniechęciliśmy się do czytania. Jestem przekonana, że są łatwiejsze w odbiorze a równie ważne pozycje,...

Im więcej razy ją się przeczyta, tym większe robi wrażenie. To nie jest lektura, którą można zrozumieć za pierwszym podejściem. Niestety, ja ją doceniłam dopiero po latach. Polecam przeczytać do niej ,,Świat owadzi w IV części Dziadów'' Zofii Stefanowskiej, który daje niezłe wskazówki do tego, jak można interpretować świat w dym dramacie- jak wszystko jest w nim...

nie polecam serdecznie

Dyskusje