Dziady

klasyka

22067 ocen 807 opinii

Kup książkę

git majonez

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , ,

Będąc w 2 gimnazjum czytałam Dziady część II jako lekture i nawet mi się podobała. Można by powiedzieć, że tematyką zachaczała o fantasy. Pare lat później do przeczytania doszła część III. Odczucia mialam o wiele gorsze niż przy II. Najzwyczajniej nie przypadła mi do gustu i raczej nie będę jej dobrze wspominać.

Wielkie dzieło

Ciężka, trudna książka o wywoływaniu duchów, walką z carem rosyjskim, pełna symboli.

Arcydzieło. Jak dla mnie o wiele lepsze od Pana Tadeusza.

Lektura nie bez powodu. Trzeba przeczytać, chociażby z uwagi na kulturę w której żyjemy - lepiej ją zrozumiemy.

Na półkach: , , , ,

Bardzo trudno było mi ocenić tę książkę, ponieważ ma ona swoją wspaniałą stronę w postaci "Upiora", części II oraz IV - czuć w nich siłę romantyzmu i tej wspaniałej grozy, a także ludowości.
Później na salony weszła część III, która jest niesamowicie niejasna i przepełniona patosem, przez co czyta się ją bardzo długo, no i nie wciąga tak jak poprzednie części.
Niemniej jest...

Moje ulubione części ,, Dziadów" to część II i IV oraz opowiadanie "Upiór". Idealna lektura na zaduszkowy wieczór.

Na półkach: , , , ,

Dziady - jedna z naprawdę znienawidzonych lektur wśród uczniów. Chwytając za nią bardzo chciałem zaliczyć się do grupy ludzi,którzy czerpali przyjemność z czytania tego dzieła lecz niestety się przeliczyłem. II część czytana przeze mnie w gimnazjum pomimo tego,że wydawała mi się na tamte czasy wybitnie trudna,to zaintrygowała mnie swoją tematyką. Było to coś oryginalnego...

Jako osoba, która przeczytała prawie wszystkie lektury powinna również przebrnąć przez to - jednak Dziady nie były na moje siły.
Dla mnie porażka.

Dyskusje