Wina

Oficjalne recenzje i

Krótka książka o winie

Link do recenzji

124 2 6

Jak ja lubię zbiory takich opowiadań-miniaturek. Świetnie sie czytało. Styl autora przypomina kilka antologii opowiadań, które popełnił Jeffrey Archer.

Interesująca, sprawnie napisana pozycja, dobrze się czyta. Pierwsza historia była dla mnie wstrząsająca, tym bardziej, że prawdziwa. Inne mogą zaskakiwać, można się zastanawiać na ile rzeczywistość konkuruje z fikcją literacką.
A za ostatnie opowiadanie dodatkowa gwiazdka ;) Świetna historia na zakończenie, polubiłam autora za dystans do siebie.

Ferdinand von Schirach - "Wina".
Uwielbiam jego opowiadania. Krótkie, treściwe, oszałamiające i wstrząsające. Wszystkie oparte na prawdziwych wydarzeniach, na sprawach, które jako adwokat przyszło mu prowadzić. Życie pisze scenariusze, od których mózg staje w poprzek, a pisarze kryminałów gdyby je wymyślili posądzeni byliby o surrealizm i wymyślanie...

Czyta się błyskawicznie. Podoba mi się zwięzły styl autora. To, czego mi brakowało, to puenta, ale może się czepiam. Niektóre historie tak przerażające, że aż się człowiekowi włos jeży na głowie, jak pomyśli, że autor pisze z autopsji.

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Interesujące, ale mocno "podrasowane" przez autora.

Kilkanaście historii spisanych ręką adwokata. Będzie kradzież, przemoc domowa, handel narkotykami i inne - a za nimi motywy, przepisy prawa, co często komplikuje przebieg spraw. Świetny styl autora, zwięzły, a zarazem niejednokrotnie miałam ciarki od przypływu emocji. Ciekawa pozycja dla osób pasjonujących się kryminałami - głównie ze względu na styl właśnie, gdyż...

Polecam książki pana mecenasa. Jak na sensację, ciekawie osadzone w rzeczywistości; jak na faktografię, znakomicie napisane i wybrane historie. I do pomyślenia.

Von Schirach to mistrz zwięzłej formy. Naprawdę, trudno doszukać się w tym zbiorze zbędnych zdań, a nawet słów. Ten jego prosty w formie, ale bogaty w treść styl bardzo mi odpowiada. Same opowiadania, a w zasadzie przypadki z praktyki nie są bardzo interesujące - wciągnęły mnie bez reszty dwie, trzy opowieści, za to kilka jest zwyczajnie prostych, ale każda opisuje sytuację...

• Audiobook
  • 2013