Terror

Ferdinand von Schirach kryminał, sensacja, thriller 176 str.
Terror: Ein Theaterstück und eine Rede
Anna Kierejewska
W.A.B.
kryminał, sensacja, thriller
dramat dramat europejski dramat niemieckojęzyczny kara katastrofa lotnicza literatura niemiecka poczucie winy sąd śmierć terroryści terroryzm zamach terrorystyczny

Terror: Ein Theaterstück und eine Rede
Anna Kierejewska
W.A.B.
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Diabelska alternatywa

9 Link do recenzji

Spoko rozważania nad wartością życia

"Proszę wydać wyrok, kierując się spokojem i opanowaniem. A co najważniejsze: pamiętajcie państwo, że stoi przed wami człowiek. Ma podobne marzenia co państwo, te same potrzeby, tak jak i państwo pragnie szczęścia. Dlatego wydając wyrok, pozostańcie państwo ludźmi."

Aktualna tematyka i doskonale dobrana do niej forma literacka: klasyczna, szlachetna i elegancka. Pozwala...

Pilot myśliwca podejmuje, wbrew rozkazom dowódcy, decyzję o zestrzeleniu porwanego przez terrorystę samolotu. Zabija w ten sposób 164 osoby, które są na pokładzie, czy może ratuje 70 tysięcy kibiców przebywających na stadionie, w który ma uderzyć samolot? Czy podejmując trudne decyzje, należy kierować się moralnością i rozsądkiem czy może z góry ustalonymi zasadami?

Dramat...

1966

Nie wyobrażam sobie abym znalazł się kiedyś w podobnej sytuacji i musiał podjąć podobną decyzje, której zmuszony był dokonać bohater - oskarżony major Koch. Niewyobrażalny jest dramat takiego człowieka, tak samo jak niewyobrażalny jest dramat ludzi, którzy muszą pogodzić się ze startą swoich bliskich - w tym przypadku pasażerów feralnego lotu.

Terror przeczytałem...

Krótka, ale jakże treściwa książka w formie dramatu.
Na dwóch szalach wagi połóż 164 i 70 tys. ludzkich istnień i zobacz, w którą stronę się przechyli. Czy życie tych ze stadionu waży więcej, bo większa jest ich liczba?
Von Schirach w „Terrorze” zadaje fundamentalne pytania o to, czy powinniśmy kierować się swoją moralnością i rozsądkiem czy z góry ustalonymi zasadami i...

Tak dobry współczesny dramat zdarza się raz na milion.

Genialna książka von Schiracha. Piersza napisana w formie scanariusza, który pozwala odegrać proces i przewiduje oba możliwe rozstrzygnięcia. W zależności od decyzji uczestników można więc głównego bohatera skazać albo uniewinnić. Sama historia przedstawia dylematy moralne związane z ważeniem życia ludzkiego, w sytuacji gdy mówimy o dużych liczbach, a więc czy można zabić...

Pierwszy raz w życiu widziałam książkę tego typu!! Godna polecenia, szybko się czyta i ma przekaz. :')

Bardzo dobrze poprowadzony dramat na obu płaszczyznach, jako gatunek literacki oraz jako prawdziwy życiowy dramat oskarżonego.
Książka poddaje pod wątpliwość nasze morale, czy ocenimy postępowanie oskrażonego w bardzo pozytywistyczny sposób, z punktu widzenia prawa: de lege artis, czy też może pójdziemy bardziej "ludzkim" przyziemnym tokiem myślenia?

Warto :)

dramat dostałam z prezencie od brata, który był na tej sztuce i mówił, że mu się podobała i mogę to przeczytać, przeczytałam i żałuję, że i ja na niej nie byłam

spodobała mi się forma, że to ja decyduję o zakończeniu, to jest przeogromny plus tej pozycji, która i tak sama w sobie była naprawdę dobra

zdecydowałam tak jak mój brat, nie wiem czy dobrze to o nas świadczy, z...

Dyskusje

• 2019