Terror

Ferdinand von Schirach Wydawnictwo: W.A.B. kryminał, sensacja, thriller
Terror: Ein Theaterstück und eine Rede
Anna Kierejewska
W.A.B.
dramat dramat europejski dramat niemieckojęzyczny kara katastrofa lotnicza literatura niemiecka poczucie winy sąd śmierć terroryści terroryzm zamach terrorystyczny
Terror: Ein Theaterstück und eine Rede
kryminał, sensacja, thriller
Anna Kierejewska

Oficjalne recenzje i

Diabelska alternatywa

[ 10 ] Link do recenzji

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Konceptotractwo

Trafiłam przez przypadek na jakimś bazarku książkowym na urlopie, chyba we Władysławowie, zapłaciłam jakieś śmieszne parę złotych, a przeżycia związane z tym dramatem zostaną ze mną na zawsze. Krótka i treściwa książka pokazująca dramat bohatera i trudne decyzje, które w dzisiejszych czasach są bardzo aktualne.

Ciekawa. Daje do myślenia.

Spoko rozważania nad wartością życia

"Proszę wydać wyrok, kierując się spokojem i opanowaniem. A co najważniejsze: pamiętajcie państwo, że stoi przed wami człowiek. Ma podobne marzenia co państwo, te same potrzeby, tak jak i państwo pragnie szczęścia. Dlatego wydając wyrok, pozostańcie państwo ludźmi."

Aktualna tematyka i doskonale dobrana do niej forma literacka: klasyczna, szlachetna i elegancka. Pozwala...

Pilot myśliwca podejmuje, wbrew rozkazom dowódcy, decyzję o zestrzeleniu porwanego przez terrorystę samolotu. Zabija w ten sposób 164 osoby, które są na pokładzie, czy może ratuje 70 tysięcy kibiców przebywających na stadionie, w który ma uderzyć samolot? Czy podejmując trudne decyzje, należy kierować się moralnością i rozsądkiem czy może z góry ustalonymi zasadami?

Dramat...

Nie wyobrażam sobie abym znalazł się kiedyś w podobnej sytuacji i musiał podjąć podobną decyzje, której zmuszony był dokonać bohater - oskarżony major Koch. Niewyobrażalny jest dramat takiego człowieka, tak samo jak niewyobrażalny jest dramat ludzi, którzy muszą pogodzić się ze startą swoich bliskich - w tym przypadku pasażerów feralnego lotu.

Terror przeczytałem...

Krótka, ale jakże treściwa książka w formie dramatu.
Na dwóch szalach wagi połóż 164 i 70 tys. ludzkich istnień i zobacz, w którą stronę się przechyli. Czy życie tych ze stadionu waży więcej, bo większa jest ich liczba?
Von Schirach w „Terrorze” zadaje fundamentalne pytania o to, czy powinniśmy kierować się swoją moralnością i rozsądkiem czy z góry ustalonymi zasadami i...

Tak dobry współczesny dramat zdarza się raz na milion.

Dyskusje

• 2019