Żywienie w sporcie. Kompletny przewodnik

Zysk i S-ka
2008-01-01
2008-01-01

więcej Więcej

8/10, chociaż pokusiłabym się o więcej...
Książka to podstawa podstaw dla osób chcących "wejść" głębiej w świat sportu. Oceniam z perspektywy sportów siłowych. Osobiście dowiedziałam się z niej wiele, wiele było przypomnieniem i prostym nakreśleniem wielu przemian i aspektów (które często w naukowym brzmieniu są niezrozumiałe). Napisana w bardzo przystępny sposób,...

Fundamentalna wiedza w temacie dietetyki. Pozycja obowiązkowa dla każdego kto interesuje się sportem i dietetyką.

Sięgnęłam po nią, bo osoby zwyczajnie zainteresowane zadbaniem o kondycję też miały móc z niej wyciągnąć coś dla siebie. Wiadomo że bez odpowiedniej diety ani rusz, a już na pewno w pewnym wieku i przy pewnym trybie życia. Rzeczywiście książka okazała się pomocna również dla laika. Doceniłam przystępny język, przejrzystość, tłumaczenie wielu zagadnień od podstaw i...

Zdecydowanie najlepsza książka o dietach dostępna na polskim rynku. To prawdziwy podręcznik, który pozwoli na osiągnięcie lepszych wyników w sporcie. Wiele zasad zaimplementowałam do swojego systemu odżywiania i byłam zaskoczona fantastycznymi rezultatami! Serio, polecam.

W związku z moim zainteresowaniem sportem oraz zdrowym odżywianiem się, postanowiłem przeczytać "Żywienie w sporcie" jak tylko się o tej książce dowiedziałem.

Książka jest napisana w większości w dosyć przystępny język, aczkolwiek występują w niej nazwy chemiczne, biologiczne więc siłą rzeczy czasami jest to język i słownictwo odrobinę bardziej skomplikowane. Naturalnie...

Kompletne dno. Autorka nie zna się fizjologii i biochemii. Dla każdego, kto poważnie zajmuje się sportem twierdzenie, że od tłuszczy się tyje, a od białek i węglowodanów nie, to czysta hipokryzja. Nie polecam.

Dla wszystkich sportowców i dietetyków polecam tą pozycję;) Wiadomo, że ma kilka błędów, szczególnie jeśli chodzi o proponowane jadłospisy. Ale więcej można się z niej nauczyć niż na studiach - dietyka. Polecam!

Bardzo dobry poradnik, mnóstwo rzeczy można się dowiedzieć. Książka napisana przystępnym językiem.

Zacznę od minusów:
- powielanie mitów typu - jedz 5, 6 posiłków, a zwiększysz metabolizm, szybciej schudniesz.
- białka maksymalnie 30g na porcję, bo więcej nie wchłoniesz.
- wręcz rozbawiło mnie zdanie, w którym dosłownie było napisane, że tłuszcze trans MOGĄ być bardziej szkodliwe niż tłuszcze nasycone (chodzi o tłuszcz naturalnie występujący np. w tłustym mięsie)
-...

Polecam wszystkim, nie tylko sportowcom! Żeby prawidłowo się odżywiać wystarczą podstawy wiedzy na temat tego z czego składają się produkty, które na codzień widzimy na półkach sklepowych i straganach, tudzież w naszym ogródku. Do tego kilka nieskomplikowanych wzorów matematycznych i dużo zdrowego rozsądku!

• Sport
  • Chcę w prezencie