Co nas nie zabije

Okładka książki Co nas nie zabije Scott Carney
Okładka książki Co nas nie zabije
Scott Carney Wydawnictwo: Galaktyka zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
What doesn't kill us
Galaktyka
2017-03-10
2017-03-10
Jacek Żuławnik
medycyna ciało odporność Hof mors granice możliwości

Godna przeczytania

Godna przeczytania

Spodziewałem się czegoś z goła innego. Niestety praktycznie brak informacji jak ma wyglądać metoda oddechowa oraz ile czasu spędzać po zimna wodą.

Niemniej książka ciekawa i warta przeczytania ale jednak jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś o samej metodzie Wima Hofa to nie jest dobry wybór.

Jeśli szukasz podręcznika z wyczerpującym opisem metody Wima Hofa - to nie ten kierunek.
Niemniej, czyta się całkiem przyjemnie. Autor stawia sobie za wyzwanie dowiedzieć się jak najwięcej na temat odporności ludzkiego organizmu na czynniki środowiskowe - w głównej mierze na zimno. Mimochodem stajemy się świadkami różnych wydarzeń i podróży z życia autora, które mają na celu odpowiedzieć na pytania: Czy jesteśmy w stanie przystosować się do skrajnych temperatur? Jeśli tak, to dlaczego? Co nam to potencjalnie może dać?

Ciekawa lektura, inspirująca do eksperymentowania z zimnem.

Ciekawa historia przedstawiona w przystępny sposób. Natomiast jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej o samych technikach powinien śledzić samego Wima Hoffa :)
Ogólnie polecam

Ogólnie polecam

Pierwsze dwa rozdziały bardzo obiecujace, ale potem... Autor jechał do kogoś, i najpierw jechał pociągiem, potem samolotem, potem samochodem... i tak przez kilka stron... Ale po co to??? Po pierwszych dwóch rozdziałach reszta to nadmuchiwanie objętości

Dobra książka, dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Jeśli chodzi o temat Metody Wima Hofa, która mnie najbardziej interesowała to bardzo powierzchownie jest tu wszystko opisane.
Autor odziera z "boskości" Wima i wielu jemu podobnych "herosów" i pokazuje, że to nie są jakieś anomalie genetyczne tylko po prostu tytani pracy, którzy pracowali latami i testowali swoje ciała po to, żeby udowodnić skuteczność metod, które stosują. Czuję się zainspirowany po tej lekturze. Polecam!

Dziennikarz śledczy, demaskujący szarlatanów bierze na warsztat Wima Hofa i jego metody oswajania zimna. Tyle w skrócie.
Wim Hof jest miłośnikiem zimna i słynny jest z bicia rekordów typu ile godzin człowiek wytrzyma w lodzie, albo wchodzenia w krótkich spodenkach na Kilimandżaro, bądź... Śnieżkę. Twierdzi również, że za pomocą technik oddechowych jest w stanie wpływać na autonomiczny układ nerwowy, co do tej pory naukowcy uważali za niemożliwe. Brzmi jak materiał na szarlatana? Jak najbardziej! Dlatego dziennikarz śledczy specjalizujący się w demaskacji takich postaci postanawia powiedzieć "sprawdzam".
Jednakże wbrew pozorom nie jest to opowieść o Wimie Hofie, a raczej o wpływie zimno ma organizm. Hof i jego metody są tu tylko inicjatorem zainteresowania się autora tematem - Carney wypróbowuje najpierw metody Hofa na sobie, a kiedy ze zdziwieniem stwierdza, że coś tu jednak działa sprawdza dalej. I jak przystało na dobrego dziennikarza śledczego jest otwarty, ale i sceptyczny, zadaje pytania i szuka odpowiedzi. Jeśli trafia na nową metodę, którą da się przetestować, to testuje ją na sobie. A następnie konfrontuje swoje odczucia z tym co mówi na ten temat nauka.
Dodając do powyższego lekkie pióro autora, to wychodzi książka którą czyta się jak dobrą powieść.
Na koniec nie dostaniemy odpowiedzi, czy Hof, to szarlatan, ale dostaniemy obraz tego, jak zimno może wpływać na organizm i kilka naukowo podpartych hipotez dlaczego tak jest. I uważam, że to znacznie ciekawsze wnioski niż te, które mogłyby wyjść z analizowania tematu samego Wima Hofa.

Warto przeczytać.

Warto przeczytać.

Jest to pierwsza książka o tej tematyce, którą przeczytałam. Bardzo ciekawa, inspirująca, na pewno chcę się dowiedzieć więcej i popraktykować :)

Bardzo ciekawa i zawarte w niej metody naprawdę zadziałały w moim przypadku. Udało mi się dojść do 85 pompek bez jednego wdechu więc to musi działać. Jednak 80 stron to wszystko co było tam potrzebne.

• Zdrowie
  • Rozwój osobisty