Pełna moc możliwości

2014-02-20
2014-02-20

Okładka książki Pełna MOC marzeń Jarek Kajdana (ilustrator), Jacek Walkiewicz
Ocena 0,0
Pełna MOC marzeń Jarek Kajdana (ilus...

Nie jest odkrywcza. Nie wywraca światopoglądu. Nie mówi o abstrakcyjnych nowych, przełomowych teoriach, pomysłach, rozwiązaniach. Jest natomiast wybitna - subiektywnie, bo na tym polegają nasze oceny. W prosty, przyjemny, przystępny sposób motywuje i przypomina o MOCY naszych własnych możliwości. Zabieram ze sobą jako główne przesłanie, poniższy cytat (nie traktuję go jako...

Pozycja obowiązkowa dla każdego bez wyjątków.

Nie spotkałam się z trafniejszym opisem tego jak się dziś czuje.
"człowiek jest jak smartfon, pracuje na wielu aplikacjach,..., odczuwa ciągłe wyczerpywanie się.... Powinien bez przerwy się aktualizować, dokonywać update'ów,... Sprawdzać czy wiedzą która się posługuje wciąż jest aktualna, czy prawdy, które wydawały się ponad czasowe, nie uległy zmianie"

Niemożliwie...

No więc mamy kilkudziesiecio minutowy wykład który przez to że jest krótki, łatwy prosty i przyjemny jest taki dobry.
A nastepnie bierzemy skondensowane informacje i rozwałkowujemy je na kilkuset stronach.
Do tego robione jest to w sposób oczywisty.
Odnosi się wrażenie że słuchając jednego kołcza (czy to półnagiego borata czy eleganckiego bogacza z przystrzyżoną bródką)...

Super książka, każdy powinien ją czytać regularnie.

Szczerze mówiąc to trochę rozczarowała mnie ta książka. Ostatnie strony męczyłem... Zbyt dużo oczywistości, np. "Jak nie tracić celu z celownika i nie rozpraszać się rozpraszaczami? Odpowiedź jest dosyć prosta: koncentrować się na celu i się nie rozpraszać"... Tego typu odpowiedzi w tej książce jest cała masa. Pierwsze dziesięć stron to spisane słowa słynnego wykładu z YT....

Napisana fajnym stylem, od serca, bez napinki. Poszerza horyzonty odn. osiągania celów i realizacji marzeń.

Książka motywacyjna, wolna od hurraoptymizmu i haseł typu ,,Jesteś zwycięzcą.'' Mądrość życiowa Pana Jacka wręcz emanuje z kartek tej książki. Pozycja zdecydowanie godna polecenia!

Skłania do myślenia, nie jest to na pewno typowo coachingowa książką pt. "uwierz w siebie". To dobra pozycja na liście lektur samorozwoju.

Obejrzyj klip jeśli chcesz dowiedzieć się czy książka jest dla Ciebie! Z filmu dowiesz się jaki jest to typ książki, co jest w niej wartościowego i jakie mam co do niej zastrzeżenia. Miłego słuchania :)

1 107
  • Rozwój osobisty