Autorka i ilustratorka bajek dla dzieci, tłumacz języka włoskiego, krytyk sztuki. Absolwentka Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie. W latach 2001–2003 pracownik Muzeum Narodowego w Poznaniu, gdzie wspólnie z Pauliną Broniewską stworzyła Muzealną Akademię Dziecięcą, przedsięwzięcie wyróżnione w Konkursie Muzealne Wydarzenie Roku Sybilla organizowanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka polskich i włoskich tekstów krytycznych z dziedziny historii sztuki dawnej i współczesnej. W latach 2002–2011 mieszkała w Rzymie. Od 2011 roku mieszka w Brazylii.
W końcu lat 80. wieku została dostrzeżona i poprowadzona przez Danutę Wawiłow, dzięki której jej wiersze zaczęły pojawiać się w czasopismach dla dzieci i młodzieży oraz antologiach młodych poetów. W latach 90. była członkinią KLAN-u (Klubu Ludzi Artystycznie Niewyżytych),organizacji powołanej przez Danutę Wawiłow, zrzeszającej młodych, utalentowanych poetów z całej Polski. Współpracuje z czasopismami dla dzieci („Świerszczyk”, „Mały Przewodnik Katolicki”, w latach 2004–2009 „Miś”) i pismami dla dorosłych, poświęconymi literaturze dziecięcej („Guliwer”, „Ryms”). Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich i plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych.http://www.elizapiotrowska.com/
Książka " 12 wyjątkowych postaci. Polscy autorzy o marzeniach" to świetna książka przybliżająca najważniejsze wydarzenia z życia Mikołaja Kopernika, Janiny Ochojskiej, Janusza Korczaka, Wisławy Szymborskiej, Marii Skłodowskiej - Curie, Jan Pawła II, Jana Matejki, Ireny Sendlerowej, Fryderyka Chopina, Wandy Błońskiej, Henryka Sienkiewicza i Marka Kamińskiego.
Książka zawiera 12 opowiastek o dzieciństwie i młodości, którzy udowodnili, że warto realizować marzenia, iść pod prąd i walczyć z przeciwnościami losu. To historie o ludziach cierpliwych, odważnych, silnych, trwałych, odważnych, utalentowanych, gotowych na poświęcenia.
Serdecznie polecam.
Arek, Adaś i Wojtek to przyjaciele, których pasją jest nurkowanie. Pewnego wakacyjnego dnia jeden z chłopców wyławia tajemniczy przedmiot. Wszyscy zgodnie twierdzą, że jest to jakaś dziwna latarka, jednak okazuje się, że są w błędzie. Rodzice uświadamiają ich, że to najprawdziwszy aparat analogowy, na dodatek działający. Czy chłopcy odkryją, kto jest jego właścicielem?
Moim zdaniem książka jest jedną z tych wartościowych, które nie tylko bawią, ale również uczą. Znajdziemy w niej ciekawą historię, a także wiele informacji oraz ciekawostek o aparatach analogowych. Dla mnie był to powrót do czasów dzieciństwa, dla moich dzieci możliwość poznania czegoś nowego, z dawnych lat.
Ilustracje ciekawe, przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.
Tekst ciekawy, wciągający, a jednocześnie dość prosty, zrozumiały. Dzięki temu młodsze dzieci z przyjemnością słuchają, a starsze samodzielnie czytają.
Okładka twarda, solidna, dzięki niej książka posłuży długi czas.
„Pstryk! Ale historia!” to wspaniała książka dla dzieci, dzięki której nie tylko dobrze się bawi, ale również poszerza swoją wiedzę. Z przyjemnością polecam.
Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/11/wydawnictwo-wilga-ksiazka-pt-pstryk-ale.html