rozwińzwiń

12 wyjątkowych Postaci. Polscy autorzy o marzeniach

Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Kocham ciebie też Anna Onichimowska, Aleksandra Woldańska-Płocińska
Ocena 7,5
Kocham ciebie też Anna Onichimowska, ...
Okładka książki Pan Kluska i żaglowiec Natalia Jabłońska, Anna Onichimowska
Ocena 8,6
Pan Kluska i ż... Natalia Jabłońska,&...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
20 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1853
1789

Na półkach: , ,

Książka " 12 wyjątkowych postaci. Polscy autorzy o marzeniach" to świetna książka przybliżająca najważniejsze wydarzenia z życia Mikołaja Kopernika, Janiny Ochojskiej, Janusza Korczaka, Wisławy Szymborskiej, Marii Skłodowskiej - Curie, Jan Pawła II, Jana Matejki, Ireny Sendlerowej, Fryderyka Chopina, Wandy Błońskiej, Henryka Sienkiewicza i Marka Kamińskiego.
Książka zawiera 12 opowiastek o dzieciństwie i młodości, którzy udowodnili, że warto realizować marzenia, iść pod prąd i walczyć z przeciwnościami losu. To historie o ludziach cierpliwych, odważnych, silnych, trwałych, odważnych, utalentowanych, gotowych na poświęcenia.
Serdecznie polecam.

Książka " 12 wyjątkowych postaci. Polscy autorzy o marzeniach" to świetna książka przybliżająca najważniejsze wydarzenia z życia Mikołaja Kopernika, Janiny Ochojskiej, Janusza Korczaka, Wisławy Szymborskiej, Marii Skłodowskiej - Curie, Jan Pawła II, Jana Matejki, Ireny Sendlerowej, Fryderyka Chopina, Wandy Błońskiej, Henryka Sienkiewicza i Marka Kamińskiego.
Książka...

więcej Pokaż mimo to

avatar
718
708

Na półkach: ,

Bardzo ciekawa książka o 12 wybitnych Polakach. Oczywiście są to skrócone życiorysy, ale zawierają najważniejsze informacje o tych ludziach, symboliczne momenty, ważne decyzje i wydarzenia oraz najistotniejsze ich dokonania: wyczyny, odkrycia, dzieła. Każda postać została przybliżona przez innego obecnie znanego autora książek dla dzieci. Prosto, rzeczowo i ciekawie zostały zapisane losy ważnych postaci polskiej kultury, nauki, dzieł i misji społecznych. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania. Można czytać po kolei, albo wybierać postaci, bo każda niezależna historia zawarta została na kilku stronach. Ciekawie ilustrowana, zdecydowanie godna polecenia.

Kilka szczegółów o przybliżonych postaciach.
Agnieszka Frączek opisała drogę Mikołaja Kopernika do przełomowego odkrycia. Od obserwacji słońca, poprzez studia, aż do obwieszczenia ludziom o swoim wiekopomnym stwierdzeniu. Przedstawiła Mikołaja jako wesołego chłopca ciekawego świata marzącego o podróżach, nauce i poszukującego odpowiedzi na pojawiające się ciągle pytania.

Beata Ostrowicka napisała o Korczaku, jego najważniejszych działaniach, podejściu do dzieci, Domu Sierot i spuściźnie. Nie pisała o dramatycznym końcu, ale o pozytywistycznych działaniach i misji jakiej się podjął.

Renata Piątkowska zajęła się postacią Janiny Ochojskiej, która nie poddała się mimo niepełnosprawności, nie straciła hartu ducha i nie zaprzepaściła swojego daru pomagania innym. Opisała dzieciństwo, trudności i optymizm, który zaprowadził ją tam gdzie teraz jest.

Maria Szarf przypomniała najważniejsze momenty z życiorysu Jana Matejki. Opisała jak to dzięki wstawiennictwu starszego brata Franka, ojciec pozwolił mu szkolić się w kierunku rysunku i malarstwa. Dzięki marzeniom a potem szkołom możemy teraz podziwiać dzieła wielkiego, niezwykle utalentowanego malarza.

Anna Sójka w nieco inny sposób niż większość autorów przybliżyła postać Marii Skłodowskiej-Curie. Nakreśliła zwyczaje panujące w rodzinie Skłodowskich i niezwykłe zabawy, które pobudzały dzieci do odkrywania ciekawostek tego świata i motywacji do poszukiwania. I o niezwykłych zdolnościach przyswajania wiedzy przez Marię od wczesnego dzieciństwa. O pomocy siostry i spełnionych marzeniach o studiowaniu w Paryżu.

Eliza Piotrowska opisała drogę dochodzenia na sam szczyt świętości Karola Wojtyły. Jego początkowe niezdecydowanie i rozterki a następnie szybko toczącą się karierę w kościele katolickim, czasem wbrew oczekiwaniom samego Karola. Przytoczyła ważne wydarzenia z pontyfikatu i trudności zdrowotne.

Anna Onichimowska zajęła się dziełem Ireny Sendlerowej. Przypomniała jej dzieciństwo, działalność jej ojca, pomoc wuja w zakupie szpitala dla chorych na płuca w Otwocku. Opowiedziała o pomocy jaką okazywano Żydom w rodzinie Irenki i jak ważna była dla ojca działalność charytatywna. Smutne chwile po śmierci ojca i płynąca z gmin żydowskich pomoc dla nich dwóch. Wspomniała o znaczeniu przyjaźni z dziewczynką pochodzenia Żydowskiego, nauce jidisz, wyprowadzkę z Otwocka i podjęte postanowienia. Wreszcie wydarzenia i działania podczas okupacji niemieckiej w Warszawie. Jej starania i wysiłki na rzecz ratowania dzieci z getta warszawskiego.

Marcin Przewoźniak przybliżył postać Henryka Sienkiewicza, jego burzliwe dzieciństwo w dworku, przeprowadzkę do Warszawy i fascynację historią i wydarzeniami powstańczymi młodego Henia. Jego rozmowy i rozmyślania o celach i marzeniach życiowych. O jego dziełach i nagrodach.

Anna Czerwińska-Rydel zajęła się Fryderykiem Chopinem, przypomniała jego młodość, jego działania i działalność, poczucie humoru i "wybryki plastyczne". Wpisała w te opowieści postać George Sand i jej córki, która chciała się dowiedzieć, dlaczego wśród tylu możliwości i talentów Fryderyk wybrał muzykę, wyjaśnił że to muzyka wybrała jego.

Joanna Krzyżanek przedstawiła postać Wandy Błeńskiej, lekarki i misjonarki, niezwykle oddanej swojej pracy na rzecz chorych na trąd. Twórczyni nowoczesnego ośrodka leczniczego i szkoleniowego dla chorujących na trąd. Nazwana "Matką Trędowatych", była niezwykle oddana swojej misji i ludziom wśród, których żyła i pracowała.

Elżbieta Zubrzycka napisała opowieść o Marku Kamińskim, człowieku który zdobył dwa bieguny w jednym roku. Ambitnie realizujący swoje pasje przedsiębiorca, a jednocześnie pomagający chorym dzieciom i młodzieży w realizowaniu ich marzeń i pragnień.

Wszystkie te postaci osiągnęły sławę dzięki swojej pracy i wysiłkowi, ale siłą napędową były marzenia i chęci. To dzięki tym motywatorom te wybitne osobowości zrobiły dla innych tak wiele, stworzyły niepowtarzalne dzieła, zostawiły po sobie namacalną spuściznę dla następnych pokoleń.
Dla mnie jednoznacznym przesłaniem płynącym z tej książki jest niepodważalne znaczenie marzeń, bo dzięki nim niemożliwe może stać się możliwe. Marzenia to brama do samorealizacji.

Bardzo ciekawa książka o 12 wybitnych Polakach. Oczywiście są to skrócone życiorysy, ale zawierają najważniejsze informacje o tych ludziach, symboliczne momenty, ważne decyzje i wydarzenia oraz najistotniejsze ich dokonania: wyczyny, odkrycia, dzieła. Każda postać została przybliżona przez innego obecnie znanego autora książek dla dzieci. Prosto, rzeczowo i ciekawie zostały...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  39
 • Przeczytane
  22
 • Posiadam
  6
 • 2018
  2
 • Teraz czytam
  2
 • Literatura polska
  2
 • 2021
  1
 • Polecam
  1
 • 1aa) Książki do kupienia
  1
 • Dziecięca i młodzieżowa.
  1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki 12 wyjątkowych Postaci. Polscy autorzy o marzeniach


Podobne książki

Przeczytaj także