Wyzwanie czytelnicze lubimyczytać.pl 2020. Temat na lipiec

LubimyCzytać
01.07.2020

Nowy miesiąc, nowe wyzwanie! Tym razem zapraszamy was do towarzystwa, które szczeka, miauczy, ryczy, mruczy, gdacze i chrumka. Czy już domyślacie się tematu zadania?

Wyzwanie czytelnicze lubimyczytać.pl 2020. Temat na lipiec

Jak co miesiąc zapraszamy do wspólnej zabawy, dzięki której można natrafić na nietypowe lektury, poszerzyć swoje czytelnicze horyzonty oraz wymienić się wrażeniami z innymi czytelnikami. Oraz co najważniejsze – dobrze się bawić! Rozpoczęły się już wakacje i czujemy, że lipcowe wyzwanie niekoniecznie powinno być poważne i wymagające. Inspiracją do wymyślenia jego tematu jest pierwszy dzień tego miesiąca – 1 lipca przypada bowiem Międzynarodowy Dzień Psa!

Dzisiejsze święto wszystkich czworonogów skłania nas do tego, aby z uwagą przyjrzeć się roli tych zwierzaków w naszym życiu. Psy są naszymi przyjaciółmi, kompanami, towarzyszami przygód; często pomagają nam też w pracy (w końcu wiele z nich to psy pracujące i można je spotkać w straży pożarnej czy szeregach policji). Co istotne, wielokrotnie pojawiają się też na kartach książek. Pisarze opisują zresztą nie tylko psich bohaterów – w literaturze nie brak też znaczących ról, które odgrywają koty, świnie czy barany.

Zadanie na lipiec 2020 brzmi:

Przeczytam książkę, w której występuje zwierzęcy bohater.

Począwszy od klasyki, takiej jak „Mistrz i Małgorzata” (Behemot!), przez książki dla dzieci (pamiętacie przecież „O psie, który jeździł koleją” czy przygody Janeczki, Pawełka i psa Chabra pióra Joanny Chmielewskiej) i dla starszych czytelników („Biały kieł” Jacka Londona), a kończąc na takich pozycjach, w których to zwierzęta dostają głos, jak „Sprawiedliwość owiec” czy „Maus” – jesteśmy pewni, że znajdziecie odpowiednią dla siebie książkę wśród wielu tego typu. Zwierzęcy bohaterowie są w stanie ukazać wydarzenia z innej perspektywy, rozwijają naszą wyobraźnię oraz gwarantują sporo emocji i wzruszeń.

Podzielcie się w komentarzach z innymi czytelnikami propozycjami książek, po które można sięgnąć, chcąc wziąć udział w lipcowym wyzwaniu!

Pamiętajcie, żeby dołączyć do specjalnej grupy na Facebooku, gdzie możecie wklejać linki do swoich opinii na lubimyczytać.pl. Jeśli nie macie konta w social mediach, to stworzyliśmy również specjalny wątek na forum. Koniecznie dajcie znać, które książki wybraliście i jak Wam się podobały.

Oznaczajcie nas na Instagramie i Facebooku pod zdjęciami publikacji, które czytacie w ramach akcji. Dodawajcie hashtag #WyzwanieLC2020 pod publicznymi postami. Będziemy obserwować Wasze poczynania i odwiedzać Wasze profile. Zachęcamy też do stworzenia półki „Wyzwanie LC 2020”. Jeżeli się na to zdecydujecie, to z przyjemnością przygotujemy podsumowanie tego, po jakie książki najczęściej sięgaliście w ramach tegorocznej akcji.

[ec]

Reklama

komentarze [1684]

Sortuj:
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Monika 02.01.2021 17:08
Czytelnik

nie udało mi się "zaliczyć" wszystkich kategorii wyzwania LC 2020, ale mimo to, udział w nim uważam za bardzo fajną zabawę.
Dotąd nie czytałam książek wg jakiegokolwiek klucza, wybieram raczej to, co lubię, lub to, co mnie zaintryguje, zaciekawi. Musiałam więc zmienić swoje przyzwyczajenia i okazało się to miłą odmianą.
Ubiegłoroczne już wyzwanie, było dla mnie okazją do...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
RatKa 31.12.2020 17:43
Czytelniczka

Wyzwanie ukończone;) Bardzo się cieszę, że wzięłam w nim udział. Przeczytałam książki, po które nigdy bym nie sięgnęła i które czekałyby na swoją kolej nie wiadomo ile. Podobało mi się główkowanie towarzyszące szukaniu książek odpowiadających wyzwaniu.
Czekam z niecierpliwością na wyzwania w 2021 r.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
tree 31.12.2020 09:36
Bibliotekarka

Grudzień zaliczony absolutnie fantastyczną QualityLandia.
Ciekawe, jakie wyzwania czekają nas w 2021 r.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 QualityLandia
Strzelba 30.12.2020 18:14
Bibliotekarka

W grudniu przeczytałam dwie książki pod patronatem LC:
Niespokojna krew i Winter.

Podsumowując tegoroczne wyzwanie LC: udało mi się w każdym miesiącu przeczytać co najmniej jedną książkę w ramach comiesięcznego wyzwania, nierzadko książek tych było więcej niż jedna. Dzięki temu sięgałam po...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
 Niespokojna krew  Winter
Mylengrave 25.12.2020 15:26
Czytelniczka

Oj, zostało niewiele dni, a planów mam wiele, nie wiem, czy zdążę, ale udało mi się już wcześniej przeczytać Trzy kobiety - niestety w ogóle mi się nie spodobała.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Trzy kobiety
Janina 25.12.2020 10:57
Czytelniczka

Okrutnie piękny jeszcze przed Świętami

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Okrutnie piękny
Patusza 20.12.2020 19:20
Czytelniczka

A przeczytana w maju się liczy? 😂 Marny #żarcik
Nie wiem czy uda mi się coś wcisnąć w grudzień jeszcze bo jestem strasznie zawalona, ale połowicznie zaliczyłam zadanie, bo przeczytałam wydaną w tym roku Kraina Zeszłorocznych Choinek c:

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Marny  Kraina Zeszłorocznych Choinek
Janina 17.12.2020 16:56
Czytelniczka

629 kości
Służącamoże jeszcze coś się uda do końca roku.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 629 kości  Służąca
ŚladamiUczestników 15.12.2020 19:08
Czytelnik

Szukasz pomysłu na gwiazdkę? A może książkę? To doskonały pomysł na prezent! Wczoraj Nasz czytelnik po przeczytaniu książki, zamówił dodatkowych 10 egzemplarzy! Obdaruje nimi bliskich oraz znajomych pod choinkę. Gratulujemy dobrego wyboru i zapraszamy po zakup na www.sladamiuczestnikow.pl

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Konstancja 15.12.2020 01:11
Czytelniczka

Kilka pozycji objętych patronatem LC jakiś czas temu zaistniało jako Przeczytane:

Prosta sprawa Saturnin

Biblioteczka ma jednak jeszcze wiele tytułów i jest w czym wybierać.
Zacznę od ukończonej wczoraj:
Pandemia. Raport z frontu
i link...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
 Prosta sprawa  Saturnin  Pandemia. Raport z frontu  Powiedziała. #Metoo i śledztwo, które zdemaskowało  Harveya Weinsteina  Wojna o szczepionki. Jak doktor Wakefield oszukał świat  Teściowe muszą zniknąć  Teściowe w tarapatach  Wigilijne opowieści
zgłoś błąd