O psie, który jeździł koleją

Okładka książki O psie, który jeździł koleją
Roman Pisarski Wydawnictwo: Greg Seria: Kolorowa Klasyka opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Kolorowa Klasyka
Greg
2016-02-10
1980-01-01
literatura dziecięca literatura polska 20 w. pies pociąg Katarzyna Bilska

Wzruszająca opowieść o psie, którą zna ponoć każde włoskie dziecko. Niezwykła historia, która wydarzyła się naprawdę. Lampo został przygarnięty przez zawiadowcę stacji, mimo, że zdażało mu się uciekać, zawsze wracał do domu. Stał się bohaterem, aczkolwiek zakończenie tej opowieści nie należy do najszczęśliwszych. Polecam, kolejny raz potwierdzony zostaje fakt, że pies jest...

Kolejna piękna lektura z czasów szkolnych. A moment , gdy piesek ginie pod kołami pociągu po uratowaniu dziewczynki zawsze wzruszał. I pewnie , gdyby przeczytał po latach znów bym się wzruszył

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Powrót do książki z czasów szkoły podstawowej. Nie do końca pamiętałem przebieg wydarzeń oraz zakończenie.
Warto było wrócić i przeżyć to jeszcze raz.
"O psie, który jeździł koleją" to piękna i wzruszająca powieść, pokazująca wielką przyjaźń pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem.
Te najprostsze historie zawarte w książkach dla dzieci niosą ze sobą prosty, a zarazem...

Bardzo lubię do niej wracać!

Książka wysłuchana po latach, wcześniej czytałem ją w podstawówce jakieś 20 lat temu, wywarła na mnie wtedy duże wrażenie.
*O psie, który jeździł koleją** to doskonała lektura, wzruszająca i z jasnym przekazem, myślę, że nie jeden mały dręczyciel zwierząt po przeczytaniu tej książki zastanowi się trochę nad swoim zachowaniem. Doceniam styl pisania autora, szacunek i...

Nie przypominam sobie, bym miała styczność z tym tytułem w latach szkolnych. Ostatnio często widywałam grafiki z gatunku "ale super ta książka, ciekawe jak się skończy", w których pierwsze skrzypce grała powieść Pisarskiego. Ciekawość udzieliła się również i mnie. Historyjka skierowana raczej do młodszego czytelnika, toteż nie spodziewałam się fabularnych fajerwerków....

Przypomniałam sobie tę książkę wraz córką w ramach szkolnych lektur. W czasach mojego dzieciństwa była to jedna z tych książek, która ogromnie mnie wzruszyła i po dziś porusza. Któż nie chciałby mieć tak wiernego i oddanego przyjaciela jak pies Lampo ?

Piękna i wzruszająca opowieść. Przyjaźń między psem a człowiekiem. Miałam łzy w oczach 💗

Po raz kolejny sięgnęłam do tej książki będąc w szkole, tym razem jednak z tej "drugiej strony" :). Historia psa wzruszająca, pełna lojalności, odwagi, heroizmu oraz wierności. Główny bohater nie jest fantastyczny, nie posiada nadprzyrodzonych (a może jednak?) zdolności, a mimo to urzeka wciąż honorem, bohaterstwem i byciem "wiernym jak pies". Psy, to anioły stróże, których...

Ta historia rozdarła mi serce równie mocno co jakieś 30 lat temu, gdy czytałam ją po raz pierwszy. Poleciały łzy mimo że przecież wiedziałam jak to się skończy.
To jest tego rodzaju najprostsza historia, która angażuje mnie emocjonalnie tak dalece, że na dalszy plan schodzą walory literackie czy wszelkie inne aspekty. Szukam emocji w literaturze i za te emocje 10/10
Przy...

26 941