Smolarz

Okładka książki Smolarz Przemysław Piotrowski
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Smolarz
Przemysław Piotrowski Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Igor Brudny (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Igor Brudny (tom 6)
Czarna Owca
2024-03-13
2024-03-13

Książka nie dla każdego. Dużo się dzieje, jest groza i emocje. Tak, jest krwawo, kto nie lubi niech nie czyta.

Bardzo czekałam na kolejną książkę z Igorem Brudnym. Niestety jak dla mnie najsłabsza książka :/ nie wiem czym sięgnę po następną.

Wow!!! Trudno było odłożyć. Z każdym tomem jest moc. Brawo Panie Piotrowski. 👏👏👏Czekam na następną ucztę.👍👍👍.Acha- mocne opisy!!!

Super powrót Brudnego takiego jakiego lubimy. Lepsza od poprzedniej. Polecam

Super powrót Brudnego takiego jakiego lubimy. Lepsza od poprzedniej. Polecam

arcydzieło

arcydzieło

Po raz szósty było mi dane wziąć udział w pokrętnym śledztwie z Igorem Brudnym.
Uważam tą część za jedną z lepszych z serii. Poprzez wątki dotykające historii które wydarzyły się naprawdę, nabiera jeszcze większego realizmu.
Śledztwo trzyma w napięciu i buduje atmosferę tajemnicy. Rozwiązanie nie jest oczywiste i przynosi dużo satysfakcji. Przemysław Piotrowski dba o pokrzepiające zakończenie.
Pozostaje tylko pytanie, czy nie wystarczy Igora Brudnego?

Po raz szósty było mi dane wziąć udział w pokrętnym śledztwie z Igorem Brudnym.

Audiobook.
Brudnego niczym Reachera, problemy same znajdują nawet jak Igor ma wolne od pracy ale cóż taki już los głównego bohatera u Piotrowskiego😋
Lektura mi się super podobała, było intensywnie, było ciekawie, po książki z serii z Brudnym mogę sięgać w ciemno i tak było tym razem(komentarzy nie czytałem) bo wiedziałem że prędzej czy później ta książka wyląduje u mnie w formie audio.
Rewelacja, za Kosiorem może i nie przepadam ale słuchać go na szybkości 1,.5x myślę że było okej.
POLECAM.

Audiobook.

Stary, dobry Igor. Seria z Brudnym bardzo wpasowała się w mój gust. Dwie pierwsze części to majstersztyk, trzecia niemal równie dobra, ale czwarta i piąta to trochę nie moja bajka, co nie zmienia faktu, że mi się podobały.

Igor Brudny nawet jak nie chce, to zawsze znajdzie się w środku problemów. Po ostatnich wydarzeniach postanawia "rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady". Niestety nader interesująca umiejętność pakowania się w kłopoty sprawia, że zamiast odpoczynku, jest zgłębianie tutejszej legendy.

Samotnie spędzane dni przerywają dwie turystki, które chcą u niego naładować telefony. Igor z niechęcią się zgadza i zaprasza je do swojej chaty. Po jakimś czasie okazuje się, że dziewczyny zaginęły, co przywołuje owianą tajemnicą mroczną przeszłość tego miejsca. Dla Brudnego krążąca pogłoska o ponurym Smolarzu z początku będąca zwykłym gadaniem ludzi, zaczyna nabierać faktów. Coś, co mogło się wydawać tylko historyjką do straszenia dzieci, zamienia się w kluczową niewiadomą do rozwiązania zagadki.

Odzywa się natura Igora, niczym prawdziwy pies - jeśli tylko zwęszy trop, już nie odpuści. Za wszelką cenę będzie dociekał prawdy, nawet kosztem narażenia się całej wsi, policji i lokalnej polityce. Bo tam gdzie coś nie gra, tam żaden układ nie jest w stanie zatrzymać Brudnego, wręcz przeciwnie - takie sprawy jeszcze bardziej go nakręcają.

Jeśli ktoś czytał poprzednie tomy, to z pewnością zauważy powtarzający się schemat wraz z końcem historii. Dla mnie trochę to już naciągane, jednak całość trzyma się sensu. Nie jest to najlepsza opowieść o komisarzu, lecz na pewno warta uwagi. Nie da się również nie zauważyć konika Piotrowskiego - wątku politycznego, który nigdy nie jest czystym układem.

P.S. Julka nie pasuje mi do Igora, nie mogę jej do końca polubić. Jej fochy są lekko denerwujące. Wolałam jak byli na stopie koleżeńskiej, jako życiowa partnerka mam wrażenie, że stała się bardziej rozszczeniowa, co powoli irytuje.

Wraz z zapowiedzią pojawienia się szóstego tomu, było pewne że trafi on na moją półkę. Tę część jednak ustawiła bym jako czwartą w prywatnym rankingu....

W odróżnieniu od tomu 5, który nie podobał mi się wcale, ten tom jest nader przyzwoity i słucha się go z ust Filipa Kosiora bezbłędnie. Wbrew temu, co głosi Hana, seksu jest tu tyle, co kot napłakał, nad czym można ubolewać. 😊 Porywająca fabuła, niepokojące bieszczadzkie krajobrazy, przerażająca legenda o smolarzu pożerającym ludzi, wstrząsająca gra i wiecznie niezwyciężony Igor Brudny w akcji.

Uwielbiam komisarza Brudnego i Julkę :) Czekam na kolejną przygodę... Smolarza polecam!

• Przeczytane 2024
  • Kryminał