Sargento_Garcia 
„Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi autami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury, to jednak wypadałoby mieć własną.” Andrzej Sapkowski ______________________________________________________ WYPRZEDZAJĄC EWENTUALNE PYTANIA: nie wymieniam się ebookami ______________________________________________________ przedstawiciel 1% forumowej mniejszości
99 lat, mężczyzna, Poznań, status: Czytelnik, dodał: 9 książek i 4 cytaty, ostatnio widziany 19 godzin temu
Teraz czytam
 • Bractwo
  Bractwo
  Autor:
  W drugiej połowie XIII wieku potężny zakon templariuszy, obdarzony wieloma dobrami i przywilejami, jest w centrum wszystkich ważnych wydarzeń ówczesnego świata. Młody wychowanek rycerzy Świątyni, Will...
  czytelników: 284 | opinie: 18 | ocena: 6,87 (132 głosy)
 • Bractwo Kamienia
  Bractwo Kamienia
  Autor:
  Trylogia Davida Morrella ukazuje ekscytujący świat podwójnych agentów, tajnych bractw i... zakonników wyszkolonych w sztuce zabijania. To cykl powieści o wierności i zdradzie, zaplanowanych na zimno m...
  czytelników: 1054 | opinie: 32 | ocena: 7,53 (618 głosów)
 • Bractwo Nocy i Mgły
  Bractwo Nocy i Mgły
  Autor:
  "Bractwo nocy i mgły" jest trzecim tomem bestsellerowej trylogii Davida Morrella - po "Bractwie róży" i "Bractwie kamienia" - ukazującej ekscytujący świat podwójnych agen...
  czytelników: 942 | opinie: 20 | ocena: 7,48 (552 głosy)
 • Bractwo Róży
  czytelników: 673 | opinie: 21 | ocena: 7,38 (428 głosów) | inne wydania: 1
 • Cztery dni w Kabulu
  Cztery dni w Kabulu
  Autor:
  Doświadczonej negocjatorce policyjnej Amandzie Lund przydzielono zadanie odbicia porwanych w Kabulu szwedzkich dyplomatów. W nerwowej pogoni za zaginionymi Amanda odkrywa, że ona również jest ścig...
  czytelników: 75 | opinie: 8 | ocena: 7 (18 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-21 17:34:02
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Czytane wielokrotnie, Z biblioteki miejskiej
Cykl: Mortalis (tom 2)
 
2019-01-21 17:33:52
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Czytane wielokrotnie, Z biblioteki miejskiej
Cykl: Mortalis (tom 1)
 
2019-01-21 17:33:42
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Czytane wielokrotnie, Z biblioteki miejskiej
Cykl: Mortalis (tom 3)
 
2019-01-17 20:34:23
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ebook

Przez kilka dni zastanawiałem się jak tę książkę ocenić i doszedłem do wniosku, że chyba moje wyobrażenie o niej dość mocno minęły się z realem. Rozumiem cel jaki wyznaczył sobie autor. Chciał on pokazać czytelnikowi jak „od kuchni” wygląda świat celebrytów, brudnych układów towarzyskich, obrzydliwie bogatych ludzi pozbawionych przez nadmiar pieniędzy własnej wartości i godności oraz... Przez kilka dni zastanawiałem się jak tę książkę ocenić i doszedłem do wniosku, że chyba moje wyobrażenie o niej dość mocno minęły się z realem. Rozumiem cel jaki wyznaczył sobie autor. Chciał on pokazać czytelnikowi jak „od kuchni” wygląda świat celebrytów, brudnych układów towarzyskich, obrzydliwie bogatych ludzi pozbawionych przez nadmiar pieniędzy własnej wartości i godności oraz żerujących na nich handlarzach narkotyków i mafii. Muszę przyznać, że początek książki był zachęcający. Akcja rozwijała się dosyć szybko, opisy były realistyczne. Niestety, jak to mówią: im dalej w las tym więcej drzew. Jacek - główny bohater, ze strony na stronę zaczyna coraz bardziej filozofować, jęczeć, pochlipywać i generalnie rozczulać się nad sobą i złem otaczającego go świata – pretensjonalizm razi w oczy jak wybuch supernowej. Jak on wykorzystywał słabości ludzi to było super i kolorowo, ale gdy tylko sytuacja się odwraca to od razu w oczach Jacka świat narkobiznesu jest tak bardzo niesprawiedliwy i brutalny.

Uważam, że wulgarny język, opisywane brutalne zachowania i całkowity brak litości czy wyrozumiałości ze strony handlarzy narkotyków realnie oddaje klimat, dodaje autentyzmu i kolorytu całej historii. Niestety po oczach aż biją sztuczne i „plastikowe” dialogi i płaska jak Holandia narracja. Przez większość książki brak jakiejkolwiek sensownej i konkretnej intrygi. Niby coś się dzieje, akcja niby zmierza w jakimś nieokreślonym kierunku, ale w mojej ocenie bardziej to przypomina dreptanie w kółko po bardzo małym okręgu.

Reasumując książkę można przeczytać, ale moim zdaniem jest to pozycja zdecydowanie przereklamowana (wielkie brawa za PR) i dooopy nie urywa.

pokaż więcej

 
2019-01-13 21:09:59
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ebook

Chyba nie ma w Polsce człowieka który nie zna historii Tomasza Komedy: młodego człowieka skazanego na 25 lat za przestępstwo którego nie popełnił. Mnie ona bardzo interesowała, więc postanowiłem przeczytać tę książkę, w której opisano całą historię zabójstwa i brutalnego gwałtu w Miłoszycach, przebiegu poszczególnych przesłuchań i samej rozprawy. Podczas lektury nie wierzyłem w to czytałem:... Chyba nie ma w Polsce człowieka który nie zna historii Tomasza Komedy: młodego człowieka skazanego na 25 lat za przestępstwo którego nie popełnił. Mnie ona bardzo interesowała, więc postanowiłem przeczytać tę książkę, w której opisano całą historię zabójstwa i brutalnego gwałtu w Miłoszycach, przebiegu poszczególnych przesłuchań i samej rozprawy. Podczas lektury nie wierzyłem w to czytałem: wydawało mi się, że opis dotyczy spraw z lat 50-tych i 60-tych gdy wymiar sprawiedliwości skazywał „kogo trzeba” a nie zawsze tego kto zawinił.

Jest to książka ciężka w odbiorze, którą bardzo trudno ocenić ale która pozostawi w pamięci trwały ślad.

pokaż więcej

 
2019-01-13 00:03:47
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-01-12 20:33:42
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ebook
Cykl: Mila Vasquez (tom 2)

Bardzo dobrze przemyślany, zaplanowany i napisany nieprzeciętny thriller. To książka która wymaga od czytelnika skupienia i myślenia podczas lektury.
Wciąga bardzo szybko i trzyma niezwykle mocno.

Gorąco polecam!

 
2019-01-11 13:43:42
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Zastanawiam się czy kupić
 
2019-01-09 21:11:41
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Z biblioteki miejskiej

Zacząłem czytać z córką a skończyłem... sam o 01:30 w nocy :D
Nostalgiczny powrót to czasów IV klasy szkoły podstawowej.

 
2019-01-09 21:05:06
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Z biblioteki miejskiej
Autor:
Cykl: Jack Ryan (tom 4)

"Byłem" na pokładzie Czerwonego Października od pierwszej do ostatniej strony, robiąc tylko wymuszone przerwy na pracę, sen oraz sprint do WC.

Wiem, ze za jakiś czas na 1000% wrócę ponownie na pokład tego okrętu.

 
2019-01-05 12:39:25
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ebook
Cykl: Mila Vasquez (tom 1)

Jeden z lepszych thrillerów jaki czytałem w ostatnim czasie. Książka obfituje w zaskakujące zwroty akcji zmuszające czytelnika do ciągłej koncentracji i analizy nawet najdrobniejszego dowodu lub śladu. Zbrodnie zaplanowane są z iście aptekarską dokładnością a tropy wiodące w daleka przeszłość są non stop mylone, co dodatkowo dodaje pikanterii całej historii.

Gorąco polecam!

 
2019-01-04 20:15:45
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Z biblioteki miejskiej
 
2019-01-04 20:15:19
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Z biblioteki miejskiej
Cykl: Bractwo (tom 1)
 
2019-01-01 15:19:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ebook
Cykl: Aleksander Gall (tom 2)

Kolejna książka Grzegorza Brudnika z cyklu „Aleksander Gall” i muszę przyznać, że autor mnie zaskoczył: po świetniej „Mayday” ta okazała się fenomenalna! Akcja mknąca z niesamowitą prędkością obfituje w nagłe i całkowicie nieprzewidywalne zwroty kierunku i tempa. Czytelnik zostaje dosłownie wessany w wir opisywanej historii. Odbiorca może być pewny tylko i wyłącznie po której stronie stoją... Kolejna książka Grzegorza Brudnika z cyklu „Aleksander Gall” i muszę przyznać, że autor mnie zaskoczył: po świetniej „Mayday” ta okazała się fenomenalna! Akcja mknąca z niesamowitą prędkością obfituje w nagłe i całkowicie nieprzewidywalne zwroty kierunku i tempa. Czytelnik zostaje dosłownie wessany w wir opisywanej historii. Odbiorca może być pewny tylko i wyłącznie po której stronie stoją główni bohaterowie Alex Gall i Baldur Eysturvind.

Książka dopracowana w każdym szczególe. Nie ma tu zbędnych opisów czy też przytłaczającej ilości danych technicznych czy wiadomości specjalistycznych. Jest to książka którą czyta się dosłownie jednym tchem. Autor zrezygnował z klasycznego wstępu i prawie od razu wrzuca czytelnika w wir opowiadanej historii, która trzyma w stalowym uścisku do ostatnich stron, nie dając chwili wytchnienia. Grzegorz Brudnik stworzył, moim zdaniem, perfekcyjną historię idealnie grającą na psychice i uczuciach czytelnika. Odbiorca dość szybko tracić orientację, kto tak naprawdę jest zainteresowany wyjaśnieniem sprawy, kto kogo tropi, na kogo poluje i komu zależy na myleniu tropów. W pewnej chwili traci wręcz rozeznanie kto za kim stoi, kogo popiera, kto jest przyjacielem a kto tak naprawdę gra do dwóch bramek, kto pociąga za które sznurki i w jakim kierunku powinna potoczyć się akcja. Gdy czytelnik jest już prawie pewny rozwiązania nagle okazuje się, że odkrył tylko czubek przysłowiowej góry lodowej. Kilka razy w trakcie lektury przerywałem głęboko zaskoczony i poruszony tym co przed chwila przeczytałem. Świadczy to o bardzo dobrym i skrupulatnym przygotowaniem się autora do pracy nad tą książką.

Niech za podsumowanie recenzji posłuży informacja, że zabrałem się za czytanie dzisiaj rano i czytałem z małymi przerwami prawie do 15:00.

Gorąco polecam!

pokaż więcej

 
2018-12-28 18:58:37
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Już dawno nie czytałem tak dobrze i w tak ciekawy sposób napisanej książki. Autor nie skupia się wyłącznie na sprawach ściśle naukowych, ale stara się pokazać również życie codzienne takich wielkich matematyków jak Banach, Steinhaus, Ulam czy Mazur. Robi to używając wyjątkowo lekkiego i przystępnego języka zrozumiałego nawet dla laika. Biografie geniuszy matematyki obejmują okres od XX lecia... Już dawno nie czytałem tak dobrze i w tak ciekawy sposób napisanej książki. Autor nie skupia się wyłącznie na sprawach ściśle naukowych, ale stara się pokazać również życie codzienne takich wielkich matematyków jak Banach, Steinhaus, Ulam czy Mazur. Robi to używając wyjątkowo lekkiego i przystępnego języka zrozumiałego nawet dla laika. Biografie geniuszy matematyki obejmują okres od XX lecia międzywojennego aż do końca ich życia.

Gorąco polecam tę pozycję nie tylko dla fanów matematyki w ścisłym tego słowa znaczeniu.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
1114 278 18073
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (286)

Ulubieni autorzy (83)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (27)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd