assina 
Czasem widzę świat w kolorach, a czasem w szarości. Jedne dni mnie przytłaczają, inne natomiast sprawiają, że czuję się szczęśliwa. Raz mogłabym góry przenosić, a drugi raz padam z nóg. Dzisiaj cicha i spokojna, jutro zakręcona i szalona. Zwykle chodzę z głową w chmurach, patrzę pod nogi i czuwam. Za dużo myślę i się zastanawiam. Raczej nie jestem nieśmiała...po prostu jestem nieufna - na moje zaufanie i moje otwarcie się, trzeba sobie zapracować. Próbuję nie oceniać innych, próbuję ich zrozumieć (czasem się jednak nie da). Bo z ludźmi to tak jak z książkami - nie powinno oceniać się po okładce, tylko po treści.
20 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 8 książek i 54 cytaty, ostatnio widziana 3 dni temu
Teraz czytam
  • Kiedy na mnie patrzysz
    Kiedy na mnie patrzysz
    Autor:
    Karina i Aleksander poznają się przypadkiem w deszczowy wakacyjny dzień, ratując potrąconego psa. Oboje są młodzi i straszliwie samotni. Szybko rodzi się między nimi intensywne, namiętne uczucie, ale...
    czytelników: 1092 | opinie: 90 | ocena: 7,65 (355 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-03-19 20:19:00
Ma nowego znajomego: Cassin89
 
2019-03-10 19:16:37
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-03-10 19:15:49
Cykl: Lucky Santangelo (tom 9)

Niebezpieczna dziewczyna


Lucky Saint, a właściwie Lucky Santangelo to naprawdę niezłe ziółko. Dziewczyna twardo stąpa po ziemi i doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej wartości. Pewna siebie, odważna, pełna namiętności, a do tego bardzo uparta; zawsze stara się postawić na swoim. Jest niczym nieokiełznany ptak w klatce. Pomimo ciągłej kontroli ze strony Gina, swojego ojca, Lucky wymyka...
Niebezpieczna dziewczyna


Lucky Saint, a właściwie Lucky Santangelo to naprawdę niezłe ziółko. Dziewczyna twardo stąpa po ziemi i doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej wartości. Pewna siebie, odważna, pełna namiętności, a do tego bardzo uparta; zawsze stara się postawić na swoim. Jest niczym nieokiełznany ptak w klatce. Pomimo ciągłej kontroli ze strony Gina, swojego ojca, Lucky wymyka mu się za każdym możliwym razem. Co tu dużo mówić, dziewczyna stanowi prawdziwą mieszankę wybuchową.
Książka trafiła do moich rąk przez przypadek, ale przypadki często okazują się właściwie - w tej sytuacji było podobnie. Moje pierwsze zmierzenie z pisarstwem Jackie Collins, uznaję za dobre. Autorka ma bardzo lekkie pióro i w sposób naturalny przedstawia historię nieokiełznanej Lucky Santangelo, która pomimo traumatycznego przeżycia z dzieciństwa, próbuje smaków życia i nie boi się przekraczać pewnych granic. "Wyznania buntowniczki" to w dużej mierze pamiętnik z życia nastoletniej dziewczyny, która korzysta z uroków życia. I chociaż książka jest krótka, Jackie udało się wpleść tu naprawdę dużo akcji
i zainteresować czytelnika kolejnymi zwariowanymi przygodami niesfornej Lucky. A na koniec pozostawiła nutkę niepewności...
"Wyznania buntowniczki" to bardzo lekka książka, taka na jeden wieczór. Czyta się ją naprawdę przyjemnie i podąża z zapartym tchem ścieżką głównej bohaterki. Muszę przyznać, że spodobała mi się bardziej niż się tego spodziewałam i ten trzy kropek postawiony na ostatniej stronie bardzo mnie nurtuje. Cóż, chyba nie pozostaje nic innego jak zagłębić się w losy Lucky Santangelo bardziej ;)

pokaż więcej

 
2019-03-09 16:20:57
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Kitt Lundgren (tom 2)
 
2019-03-09 16:19:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Erica Spindler, Na spontana, Posiadam, Przeczytane w 2019
Cykl: Kitt Lundgren (tom 1)
 
2019-03-02 17:22:07
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Na spontana, Posiadam, Przeczytane w 2019
 
2019-02-26 16:49:13
Autor:

Bolesna miłość


To moje pierwsze spotkanie z pisarstwem K.N.Haner, ale niczego nie żałuję! "Zapomnij o mnie" prześladowało mnie we wszelaki sposób; z książką spotykałam się przypadkowo na różnych stronach internetowych, blogach, a także na wystawach w księgarniach. Pewnego dnia położyłam kres temu prześladowaniu...i postanowiłam kupić tę powieść!
Marshall to z pewnością chłopak z ciężkim...
Bolesna miłość


To moje pierwsze spotkanie z pisarstwem K.N.Haner, ale niczego nie żałuję! "Zapomnij o mnie" prześladowało mnie we wszelaki sposób; z książką spotykałam się przypadkowo na różnych stronach internetowych, blogach, a także na wystawach w księgarniach. Pewnego dnia położyłam kres temu prześladowaniu...i postanowiłam kupić tę powieść!
Marshall to z pewnością chłopak z ciężkim bagażem doświadczeń. Jego psychika jednak ukształtowała się przez te wszystkie lata zbyt boleśnie, aby teraz tak po prostu łatwo mu się żyło. To poraniony facet, który nie przyznaje się do porażek czy popełnionych błędów. Być może czasem za bardzo się użalał nad sobą, bądź komplikował wszystko, jednak doświadczenia z przeszłości nie mogły mu tego ułatwiać.
Poznanie Sary, w czasie, kiedy próbował wrócić na nogi, nie pomogło. Dziewczyna jest tajemnicza, odważna, pewna siebie i wprost mówi Marshallowi na czym jej zależy w ich relacji. Jednak sytuacja bardzo się komplikuje, gdy na jaw wychodzi prawda na temat prowadzonego życia Sary oraz tego, że Marshallowi zaczyna zależeć na dziewczynie. Czy to błąd zakochać się w tak samo, a może i bardziej, pokaleczonej osobie? Skądże! Bardzo było mi przykro, że Marshall nie starał się bardziej pomóc Sarze, jak dla mnie poddał się zbyt szybko, chociaż twierdził, że bardzo ją kocha, a Sara naprawdę wołała o pomoc. Ciężko sobie wyobrazić przez jakie piekło musiała przechodzić każdego dnia i z pewnością dostała wielką nadzieję, gdy pojawił się na jej drodze Marshall. Wierzę, że mogło się to dla nich obojga skończyć lepiej, gdyby zaufali sobie w pełni.
Ale nagle pojawia się Emily, która jest tak cudownie prosta w porównaniu do Sary, że Marshall nie może przepuścić takiej okazji, chociaż było to sprzeczne z jego zasadami. Dziewczyna angażuje się zbyt mocno, a Marshall jest rozdarty pomiędzy uczuciem do Emily i Sary, z którą jednak nie widzi już wspólnej przyszłości.
Oczywiście na drodze całej trójki pojawia się jeszcze mnóstwo przeróżnych perypetii. I chociaż w pewnym sensie można byłoby powiedzieć, że na końcu i tak spotykamy ten wspaniały happy end, to niestety, ale nie jest on taki dobry dla wszystkich.
Muszę przyznać, że historia jest dosyć banalna. Miłość, seks i mnóstwo skomplikowanych uczuć. Ale jest tak przyjemnie lekka, że czyta się ją na jednym wdechu. K. N. Haner buduje napięcie oraz czasem zdarza jej się brutalnie ściąć z nóg. Poza tym nie bawi się w uprzejmości oraz nie tworzy bajecznego świata oraz bajecznej miłości. Jest tu tak dużo dramatów i bolesnych zdarzeń przez co książka wydaje się być realna.
"Zapomnij o mnie" to niby powieść lekka, jednak z trudną tematyką. Zostawiła ślad w mojej pamięci, a to już bardzo wiele dla mnie znaczy.W wielu momentach chce się naprawić to jak potoczyły się losy bohaterów
i kibicuje się im, aby wreszcie doznali szczęścia. Przyjęłam ją pozytywnie i liczę, że jeszcze przeczytam inne pozycje autorki ;).

pokaż więcej

 
2019-02-17 14:00:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Na spontana, Posiadam, Przeczytane w 2019
Autor:
 
2019-02-14 17:41:01
 
2019-02-12 23:13:04
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-02-12 23:07:00
Cykl: Pierwszy raz (tom 1)
 
2019-02-09 16:05:10

Podążać za głosem serca.


Serce mamy tylko jedno. Jest nieodłącznym elementem naszego życia, bez którego nie bylibyśmy wstanie funkcjonować. Ale czy kiedykolwiek pomyśleliście, że wasze serce to także przechowalnia waszych pragnień, marzeń oraz charakterów?
"Tkanki" na początku mnie nie porwało. Z książką zaprzyjaźniłam się dopiero gdzieś po setnej stronie. Ale od tamtego momentu moje...
Podążać za głosem serca.


Serce mamy tylko jedno. Jest nieodłącznym elementem naszego życia, bez którego nie bylibyśmy wstanie funkcjonować. Ale czy kiedykolwiek pomyśleliście, że wasze serce to także przechowalnia waszych pragnień, marzeń oraz charakterów?
"Tkanki" na początku mnie nie porwało. Z książką zaprzyjaźniłam się dopiero gdzieś po setnej stronie. Ale od tamtego momentu moje serce biło mocniej do tej powieści.
Pomysł na książkę pierwsza klasa. Dominika van Eijkelenborg ma niesamowicie lekkie i urodzajne pióro, że jej słowa po prostu się pochłania i chce więcej. Jestem zakochana w jej pisarstwie i to jak za każdym razem porusza moje wnętrze swoim barwnym językiem oraz opisami.
Evi w końcu ma szansę na normalne życie po przeszczepie serca. Wszystko wydaje się być idealne, a skrywane marzenia mają szansę się zrealizować. Jednak okazuje się, że serce Evi ma pewną misję do spełnienia, więc automatycznie zmienia dziewczynę i nakierowuje ją na właściwą drogę ku temu spełnieniu. Tak więc Evi wbrew sobie zmienia się pod wpływem bijącej pompy w swojej piersi, które kiedyś należało do pełnej energii i żywiołowej Finyi. W ten sposób poznaje Finna oraz Sandera, którzy byli ważnymi ludźmi w życiu Finyi, a teraz mają stać się ważni dla Evi.
W "Tkankach" mamy pełną dawkę emocji i wrażeń. Książka jest napisana z kilku perspektyw, jednak najważniejszymi głosami są Evi oraz jej mama Chantal. Jest tutaj mnóstwo relacji międzyludzkich, dojrzewania, poznawania siebie, buntu i nowych możliwości. Bohaterzy są niezwykle barwni i charakterystyczni, ma się wrażenie jakby naprawdę gdzieś tam sobie żyli, a ich historia była prawdziwa. Bardzo łatwo się z nimi zaprzyjaźnia i kroczy ich ścieżkami odkrywając kolejne karty z ich życia.
I chociaż jak wspomniałam, na początku powieść nie robiła na mnie wielkiego wrażenia, później zaczęła wpływać, aż za bardzo. Dosłownie nie mogłam się od niej oderwać, pochłaniałam ją w zastraszającym tempie, jednocześnie nie chcąc kończyć i być z tymi wszystkimi bohaterami jak najdłużej się da. Ich świat zdawał się być moim światem i ciężko było mi się z nimi rozstać na ostatniej stronie.
"Tkanki" to naprawdę jedna z lepszych powieści jakie czytałam, do tego ma w sobie mnóstwo ukrytych przesłań i pięknych przemyśleń, które mogą towarzyszyć w życiu. Dominika van Eijkelenborg stworzyła coś naprawdę oryginalnego i zniewalającego. Jestem zachwycona!

pokaż więcej

 
2019-02-06 20:11:32
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Awkward (tom 1)
 
2019-02-02 18:27:28
Zagłosowała w plebiscycie "Książka Roku 2018 lubimyczytać.pl"
Jakie książki były najlepsze i najpopularniejsze w roku 2018? Zagłosuj w Plebiscycie i wybierz Książki Roku 2018. Książki, Autorzy i Wydawnictwa czekają na głosy swoich czytelników. Zapraszamy!
 
2019-02-02 18:21:24
Została fanką autorki: Lucinda Riley
 
Moja biblioteczka
1010 168 3157
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (150)

Ulubieni autorzy (20)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (431)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd