Angelfall. Penryn i kres dni

2015-09-02
2015-09-02
2015-05-12
Jacek Konieczny
angelfall anioły penryn apokalipsa susan ee
Inne

Poruszając niebo i ziemię, można wywołać piekło

1993 ocen

Bardzo dobrze się czytało, gorsza od pierwszej części, ale lepsza od drugiej.
Zakończenie trochę zbyt zwięzłe, czuję się niedosyt.

Bardzo dobrze się czytało, gorsza od pierwszej części, ale lepsza od drugiej.
Zakończenie trochę zbyt zwięzłe, czuję się niedosyt.

2078

Straszny zawód :(. Pierwszy tom był cudowny, miałam nadzieję, że odnalazłam kolejnego ulubieńca i będę wszystkim wciskać, ale to jest tak zmarnowany potencjał, że aż serduszko boli. Wielka bitwa była jak mrugnięcie okiem, zero jakiegokolwiek napięcia. Relacja Raffa i Penryn została zmiażdżona i skończyło się teen dramą i ślinieniem się do faceta w obliczy apokalipsy (o jak ja tego nienawidzę). Nie ma absolutnie żadnego wyjaśnienia, dlaczego anioły znalazły się na ziemi, dlaczego wszystko się stało, od koniec i książki i pocałujcie mnie w tyłek. Poza tym ten tom w porównaniu z poprzednimi jest zwyczajnie nudny, a powinien być najbardziej emocjonujący. Nie rozumiem, jak można tak zjebać coś tak cudownie się zapowiadającego :/

Część trzecia serii 'Angelfall' kontynuuje ekscytującą opowieść o Penryn i jej niezwykłej podróży w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez anioły. W tej części bohaterka stawia czoła coraz większym wyzwaniom, a jej relacja z aniołem Raffe rozwija się w niespodziewany sposób. Autorce udaje się utrzymać tempo i trzymać czytelnika w napięciu. To emocjonujące zakończenie serii, które pozostawi cię z mieszanymi uczuciami.

8/10

8/10

wg mnie ten tom jest najsłabszy.. zakończenie takie meh. no ale nadal czyta się dobrze.. no cóż, dla mnie po 1 tomie zakończenie powinno być całkiem inne

Fabuła z potencjałem, ale niestety niewykorzystanym. Może pomogłoby, gdyby autorka poświęciła kilka rozdziałów Raffemu. Historia z perspektywy obojga bohaterów, jest dla mnie zawsze plusem lubię mieć wgląd w myśli i uczucia każdej ze stron. Poza tym bohaterka mogłaby mieć trochę więcej lat by jej relacje z wiekowym aniołem nie były takie niesmaczne.

Trochę żal, że tak szybko się skończyło, bo samej fabuły w tej części było bardzo dużo i swobodnie dałoby się to jeszcze podzielić lub bardziej rozpisać.
Działo się wiele, jednak tym razem dużo więcej było tych zaskakujących rozwiązań niż tych sztampowych, co bardzo się chwali.
Wreszcie dało się również polubić główną bohaterkę, a Raffemu nawet na chwilę wyrosły jaja, bo dotychczas był niestety zbyt delikatny, jak na pełnioną funkcję. Jednocześnie utrwaliła się moja sympatia do bohaterów pobocznych, co jest o tyle męczące, że teraz marzy mi się seria o losach Obserwatorów.
Trochę będę tęsknić za tym światem.

Najgorsza z trzech części.... czytając miałam wrażenie że jest to książka pisana na siłę... mnóstwo niepotrzebnych opisów- niestety bez nich cała książka mogłaby mieć tylko 20 stron... przykre , ponieważ pierwszą część tej trylogii czytało się nawet przyjemnie i zapowiadała się obiecująco.
O czym jest ... o aniołach, tych złych i tych dobrych- pamietajac że nie zawsze to co uważamy za dobre tym jest... o miłości... o rodzinie- nie zawsze idealnej ale, chociaż....o miłość rodzinnej , braterskiej ....
I chyba o tym , że w niektórych przypadkach człowiek może zapomnieć o swym człowieczeństwie

Cała seria jest świetna. Pomysł ciekawy i wykonanie również rewelacyjne. Były chwile grozy, masa zabawnych momentów i kilka smutnych. Fabuła bardzo wciąga i ciężko się od niej oderwać. Zdecydowanie jedna z moich ulubionych, książki były warte swojej ceny.

Chciałabym dać więcej, ale niestety nie porwała tak jak pierwsza część, lepsza niż druga na pewno ale kurz opadł , wiało nudą i groteską
Mimo wszystko książka dobra, długo jeszcze w głowie pozostanie. Historia i opis emocji pozostawiają dużo przemyślenia, nie każdy zły bohater jest zły bez powodu - lubie takie przesłania..

• 2016