Bransoletka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
literatura polska
Ag2S

Nowa powieść Ewy Nowak, jednej z najbardziej lubianych współczesnych pisarek dla młodzieży! Weronika jest uczennicą ostatniej klasy gimnazjum. Jej rodzice to wykształceni ludzie na poziomie, tacy, którym uprzejmie kłaniają się sąsiedzi. Za piękną fasadą kryje się jednak prawdziwy dramat. Weronika i jej brat doświadczają ze strony ojca-tyrana przemocy psychicznej i fizycznej, a ich matka woli...

Weronika jest uczennicą ostatniej klasy gimnazjum. Jej rodzice to wykształceni ludzie na poziomie, tacy, którym uprzejmie kłaniają się sąsiedzi. Za piękną fasadą kryje się jednak prawdziwy dramat. Weronika i jej brat doświadczają ze strony ojca-tyrana przemocy psychicznej i fizycznej, a ich matka woli zdystansować się od rodzinnych problemów, udając, że ich nie dostrzega.

Zakochana w koledze Weronika liczy, że na warsztatach teatralnych spędzi z nim dużo czasu. Okazuje się jednak, że Łukasz oddał jej własne miejsce na warsztatach. Mimo początkowego rozczarowania, zajęcia teatralne pomagają Weronice poradzić sobie z sytuacją w domu i doświadczyć pierwszej prawdziwej miłości…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/2553/B...»

Weronika | 2014-07-18

Życie 16-letniej Weroniki bardzo się zmienia po obozie teatralnym . Problemy w domu już jej nie dokuczają . Patrzy zupełnie inaczej na świat i stara się to robić tak jak uczono na obozie . Dziewczyna na obozie poznaje Karola , który nie darzy ją sympatią . Dopiero po pewnym czasie , gdy Weronika dowiaduje się więcej o nim oboje zbliżają się do siebie . Książka bardzo ciekawa , dużo w niej mądrych cytatów . Polecam :)

Magdalena | 2014-03-24
Przeczytana: 24 marca 2014

Książka napisana dla młodzieży, ale i ja, choć do młodzieży już nienależąca, (nawet przy maksimum dobrej woli) znalazłam w niej nieco cennych przekazów.
Przede wszystkim to, że pogardliwe przezwiska kreują nasz obraz tego kogo przezywamy. Nazwijmy kogoś idiotą a łatwiej będzie go zwyzywać, osądzić czy nawet kopnąć. W końcu to tylko idiota a nie kolega, brat czy sąsiad.
Po drugie, że warto się starać i nie poddawać w naszych działaniach, bo czasami dopiero 10 albo 20 próba zrobienia czegoś da zadowalające rezultaty.
Ponadto, że nie należy pochopnie tworzyć sobie opinii na temat drugiego człowieka. Pozory często mylą.
I pewnie było w "Bransoletce" dużo więcej podobnych przesłań - te akurat trafiły do mnie najbardziej, albo raczej już we mnie były, a tu zostały podane w ciekawy, czasami zaskakujący sposób. Warto przeczytać.

keys | 2014-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2014

Świetna książka Ewy Nowak dla młodzieży. Autorka porusza bardzo ważne problemy zarówno rodziców jak i młodych ludzi.
Warto czasami przeczytać taką książkę, zwłaszcza wychowując nastolatka, bo można się przejrzeć w bohaterach jak w lustrze. Jak łatwo odnaleźć siebie, porównać zachowania i wynieść trochę nauki :) zresztą nie zaszkodzi poczytać trochę o młodzieży i dla młodzieży...pozwoli nam to spojrzeć bardziej obiektywnie na niektóre zachowania wieku dojrzewania.
Nie żałowałam ani minuty spędzonej z tą książką ...polecam !!!

wiolagg66 | 2014-05-18

Wspaniała książka Ewy Nowak. Opowiada o szesnastoletniej Weronice,która nie docenia najważniejszego co można w życiu mieć- rodziny.

W jej życiu pojawiają się podstawowe problemy nastolatki: pierwsza miłość,bunt wobec świata,kłótnie z koleżankami...

Zaczynając czytać tą książkę,pomyślałam,że ta historia jest podobna do mojej. Może Wy też tak mieliście w wieku 16 lat? Przekonajcie się sami.

Pati | 2013-12-21

Książka miła, przyjemnie i szybko się ją czyta.
Polecam.

nadzieja1925 | 2014-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bransoletka nie jest moją pierwszą książką Ewy Nowak, od razu rzuca się wspaniały styl pisania autorki, problemy nastolatek i ich rozwiązania, miłość, przyjaźń... wszystko co najważniejsze w życiu, ubrane we wspaniały świat wyobraźni autorki. Minusem książki są dziwne przezwiska bohaterów, które mnie trochę drażnią, gdyż czuję się jak w przedszkolu.

Weronika ma 16 lat i zawsze jest tą, której nikt nie zauważa. Ma straszną rodzinę: ojciec nią gardzi, brata nienawidzi, przyjaciółka nią gardzi, a pies i mama jej nie słuchają. Poznaje Łukasza i nagle widzi świat przez różowe okulary, myśli, że się zakochał w niej, że będą razem, ale chłopcy tacy nie są, oj nie są... zamiast tego zostaje wkręcona w zimowe warsztaty teatralne. Tam poznaje wielu chłopków, ale tylko jednemu uda się wejść do jej serca...

Przy tej książce ciągle się śmiałam, może to niemiłe, ale taka jest prawda. Bohaterka jest naprawdę żałosna, a na samym początku ciągle ryczy. Jest ofiarą losu i nie zna prawdziwego...

| 2014-10-06

... specyficzna książka. Inna... Niepodobna do książek z serii "miętowej". Niemniej polecam, bo to naprawdę pouczająca lektura, poprawia humor, chociaż czasami jest bardzo refleksyjna...
Dla fanów pani Nowak w sam raz ;)

Justyna Antoniewicz | 2015-05-09
Przeczytana: 09 maja 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Powieść " Bransoletka" Ewy Nowak bardzo wstrząsająca i prawdziwa opowiada o szesnastoletniej Weronice uczennicy ostatniej klasy gimnazjum i jej bracie, którzy mieszkają z rodzicami, jej ojciec jest surowy, groźnym tyranem maltretowana psychicznie, fizycznie, źle traktowana i bita Weronika z bratem jest przez własnego ojca. Matka nie dostrzega co się dzieje w domu, nie interesuje się niczym. Prawdziwy dramat, piekło przechodzi dziewczyna w rodzinie, szuka schronienia u kogoś, wsparcia i pomocy.
Chcąc wyrwać się z pod tyrany ojca wyjeżdża na obóz ma tam zajęcia teatralne zakochuje się w koledze Łukaszu, gdzie poznaje go na warsztatach teatralnych dwoje nastolatków po pewnym czasie nawiązuje się głębokie uczucie, darzy ją prawdziwą miłością pomaga Weronice w trudnej sytuacji rodzinnej w której się znalazła, jest wsparciem, pomocą dla niej.
Książka wzruszyła mnie, porusza trudny problem przemocy w rodzinie, wzruszająca naprawdę piękna historia nastolatki spodobała mi się od razu jak...

Annie | 2013-12-05

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ewa Nowak jest to jedna z polskich pisarek godna polecenia. Jej książki opowiadają o naszym codziennym życiu, wielka miłość, problemy w szkole, fałszywi ludzie, dlatego bardzo szybko się ją czyta.
Jej książki są znane i rozpoznawane przez młodzież.
Powieść mnie zaskoczyła, oczywiście pozytywnie. Między innymi zainteresowała mnie tym,że jest powiazana z teatrem, ponieważ
jestem nim zafascynowa.

W powieści poznajemy Weronikę, której życie jest wyjatkowo nietrafne, ma złośliwa przyjaciółke myśląca tylko o sobie, pragnąca być w centrum uwagi i rodzinę, która nie umie się z nią porozumieć. Przez jej łatwowierność jedzie na wycieczkę, i tu jej życie się zmienia. Poznaje tam wielu ciekawych ludzi i uczęszcza na zajęcia teatralne. Poznaje tam Karola, który też ma trudności w swoim życiu... Ale aby dowiedzieć się więcej informacji sami musicie sięgnąć do lektury.

I oczywiście skarbnica cytatów. :)

"Jak Ci na coś otworzą oczy, to potem masz problem, zeby je zamknąć."

"Przestań odkładać...

Siaice | 2013-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Mówi się, że gdy odrywasz się od książki, by powiedzieć: "Wow!" oznacza to, że jest genialna. Ja odrywałam się, by co jakiś czas skomentować główną bohaterkę: "Idiotka".

Weronika, strasznie mnie irytowała przez pierwszą połowę książki. Jej ignorancja, cynizm, krytyka i zadzieranie nosa. Myślała, że jest normalna, że nie myśli w taki sposób jak inni, a była od nich gorsza. Na szczęście te warsztaty aktorskie ją zmieniły. Denerwowałam się, gdy obrażała teatr, bo go nie rozumiała. Obrażała moją miłość. Kiedy wróciła do domu, w końcu go zrozumiała i zaczęła stosować się do otrzymanych tam wskazówek i lekcji. Zawalczyła o siebie, o ukochanego i wygrała.

Dałam siedem gwiazdek głównie dlatego, że było o sztuce teatralnej. Wyczułam tę magię teatru, którą tak kocham.

"Każdy z nas jest aktorem w teatrze życia."