Jasność spływa z powietrza

Brightness Falls from the Air
83-7150-431-4
Jasność, spływa, powietrza
dona

Szesnastu ludzi spotkało się na Damiemie, odległym Świecie, gdzie niegdyś dopuszczono się potwornych zbrodni. Wkrótce przemoc odrodzi się raz jeszcze. Wkrótce niektórzy doczekają się sprawiedliwości... inni zaś sprawiedliwego wyroku. Tymczasem jednak szesnastu ludzi zgromadziło się w oczekiwaniu pierwszego blasku Zamordowanej Gwiazdy. Pod pseudonimem James Tiptree, jr ukrywała się Alice Shaldon, była pracownica CIA. W chwili śmierci w roku 1987 cieszyła się zasłużoną sławą jednego z najciekawszych autorów SF tego stulecia. Jasność spływa z powietrza jest jej ostatnią i najlepszą książką. "Fabuła powieści opiera się na nie kończącej się, przesyconej przerażeniem intrydze, która międzygatunkową empatię przeciwstawia chciwości i sadyzmowi, jednocześnie doprowadzając do zadziwiających, a zarazem wiarygodnych manipulacji czasem".

Petroniusz | 2016-02-04
Na półkach: Sci Fi, Przeczytane
Przeczytana: 2006 rok

Dla mnie klasyka tego gatunku. I świetna książka. Lata temu czytałem ale tej Autorki trudno zapomnieć. Choć w Polsce wyszło tylko to i zbiór opowiadań

Mamerkus | 2012-10-25
Przeczytana: 22 stycznia 2010

Rewelacyjna powieść, bez dwóch zdań, klasyka s-f.

cerata | 2015-09-07
Giorgio_Matoni | 2015-08-16