Wędrowcy

Tłumaczenie: Cezary Lipski
Wydawnictwo: Orion
Voyagers
wędrowcy, obcy

Albo jesteśmy sami we wszechświecie albo nie jesteśmy;każda z tych możliwości jest zaskoczeniem dla umysłu. Lee Dubridge

Adam | 2015-12-27
Przeczytana: 22 grudnia 2015

Nie jest zła. Sięgałem po tę książkę z dużą podejrzliwością. Leżała w domu ładnych parę lat. A jednak okazała się ciekawa.

deprywacja | 2014-07-02

Niektórzy mają słabość do kryminałów. Inni do opowieści o wampirach, reportaży, powieści historycznych, albo post-apo. A ja co i rusz wracam do historii o Pierwszym Kontakcie. I czy to w wydaniu Lema, Crichtona, Clake'a czy Dukaja - zawsze przyprawiają mnie one o dreszcz fascynacji.

Ciężko jest w tym temacie wymyślić coś, czego jeszcze nie było. Wędrowcy Bena Bovy na pewno nie są w powiewem świeżości (byłoby trudno zważywszy, że książka ma ponad 30 lat na karku), ale niewątpliwie czytałem to z niekłamaną przyjemnością.

Powieść skupia się na losach ludzi zaangażowanych w badanie zbliżającego się do Ziemi niezidentyfikowanego statku. Ponadto momentami możemy zajrzeć za kulisy Watykanu, Kremla lub Waszyngtonu - panorama wydarzeń opisana na tych ledwie czterystu stronach robi wrażenie. Zresztą czego tu nie ma? Są romanse, ambicjonalne przepychanki akademików, wojny na szczytach władzy, nieodpowiedzialni duchowni, szpiedzy... Jakim cudem Bovie udało się nie pogubić w tym wszystkim i...

Zbigniew | 2011-11-16

Książka z innej epoki. Od pierwszej strony nie wzbudziła we mnie zachwytu. Ciagle miałem nadzieje, ze będzie dalej lepiej i w końcu znajdę powód wysokich ocen wystawionych przez mych prelegentów. Nie polecam

Przemysław | 2017-03-03
Halistra | 2017-01-30